Potrebujem pomoc mam v rodine alkoholika

dcera otca..

Ahojte. Som rada ze nie som sama...Moj otec tiez pije. Aj dnes vecer je opity. Je to vecny kolotoc, ked sa velmi snazi vydrzi tak 2 dni nepit, resp. pit v obmedzenom mnozstve. Potom tyzden je zase naliaty v alkohole. Niekedy je tak strasne opity ze sa mu ruky trasu, nevladze dychat a pozerat sa na mna ked sa s nim rozpravam. Skusala som mu uz vselido hovorit, ale vraj on nie je alkoholik. Ze on zivy celu rodinu, ze ci si nemoze vecer vypit po celodennej robote. Menej pije jedine vtedy ked sa s nim mama pohada, a verte mi je to taka hadka ze nemozem v noci ani kludne spat, som cela vystresovana. Zijeme v rodine s babkou ktora tiez velmi z toho znicena. Vravi ze ked sa budu znova hadat odide z domu, sadne do kuta a zamrzne, ze to nevladze pocuvat. Ja studujem na vysokej skole a chodim domov tak kazdy druhy tyzden, ale je to velmi tazke ked sa musim pozerat na rodinu ako sa trapi. Mam aj maleho brata-12rokov, ktory uteka z domu prec na ulicu. Mama cele dni mysli len na otca, a bratovi sa nema kto venovat, kto sa s nim porozpravat. Je z toho dost nestastny a zacina napodobnovat agresivne spravanie otca. Je mi to vsetko strasne luto, ale neviem ci s tym dokazem nieco robit. Skusala som sa s nim o tom rozpravat. Vyhovara sa na mamu ze kvoli nej pije, ze ho stale kontroluje a on nie je male decko...O tyzden ma narodeniny, a chcem mu dať navrh aby siel na protialkoholicke liecenie. Chcem mu dat urobit test alkoholika, aby si ho sam vyplnil a videl ze je alkoholik. Neviem a bojim sa ako zareaguje, ale uz naozaj dalej nevladzem. Dakujem ze ste si to precitali, pomohlo mi vyrozpravat sa. Majte sa pekne.

golia280

Ahoj,
Ja som mala otca alkoholika, nevedela som, čo je to šťastná rodina. Snažila som ho pochopiť, skúšala som všetko, dobré aj zlé, nič nepomohlo, pred rokom zomrel/55 ročný/ Nikdy si svoj alkoholizmus nepriznal, ale keď som ho stratila, hrozne mi chýbal, možno tam vedie cesta, viem, že sú opití ľudia nepríjemný, skús sa na neho pozerať ako na človeka bez alkoholu, raz sa osamostatníš, možno to bude ľahšie

anonim

elviee ja som nepovedal ze to plati na kazdeho. Nieje alkoholik ako alkoholik tim si ich nezastavam je to proste choroba su alkoholici ktori to akceptuju a su ti ktori to neakceptuju.Pokyal je clovek v sabese tak si to nikdi neprizna to je pravda.Lucky organizmus znesie toho naozaj dost ale pride cas ked sa zlozi odidu organy a mozok a vtedi pride rozhodnutie seba sameho.Kcem zit alebo nekcem zit.Niekto racej zomrie a niekto si povie kcem zit preto ze ak cloveku zaklope na chrbat zubata clovek si velmi vela veci uvedomi ktore pretim nevidel.Avermi ze viem o com hovorim.

filka22

ja tom poviem jednoducho..s alkoholikom sa rozpravat neda..
mam otca alkoholika poviem mu ze je napity a on mi povie ze som prije..ná že šak on nic nevypil a je uplne triezvy...akože to ma vie vytočit vzdy.
vsetko hádze na inych len on je najlepší..vsetci okolo su drbnuty/prepáčte za výraz/
proste sa to uz neda s nim vydrzat, ja sa priznam je to moj otec ale najradsej by som bola keby sa pobalil a vypadol.tolko nervov co nam on zobral asi nikto..a to nehovorim o mamine, ta je uz na dne.všade nam len hanbu robi.
no čo nepomožeme si, on si sam neprizna ze je alkoholik a tak musime trpiet.

elviee

Anonym, ma to jednu malu chybicku-ze vydieranie sa neda uplatnit na alkoholikoch, ktori maju najradsej prave len tu flasu a tych je drviva vacsina, ved preto su alkoholici.

anonim

Nieco k teme pokyal mam v rodine alkoholika a neuvedomuje si ze ma problem nic horsie sa ani nemvoze stat preto ze pokyal on sam pomoc odmieta vi mu pomvoct nedokazete. Dohovarat? Len ho tim nastvete v takomto pripade sa na cloveka ist pekne neda. Jetu jedna moznost ale na kazdeko cloveka neplati je to vidieranie proste asi takto vziat mu nieco co ma najracej. Samozrema okrem flase. A ak ama este kusok zdraveho rozuma v hlave tak na to pristupi a vihlada pomoc. ale bude to velmi dlha cesta. Da sa to prirovnat aj k maratonu. A nemusi skoncit uspesne je to cesta po tenkom lade.

anonim

Ahojte som anonim a som abstinujucim alkoholikom. Rad by som sa tu zoznamil zniekym kto ma podobny problem ako ja? mam sice len 27 rokou ale prezil som toho us naozaj dost aj co sa tika alkoholu.Apreto som sa rozhodol apstinovat som cisti osem mesiacou.A nieje to as take hrozne ako to na prvi pohlat znie dasato len treba naozaj chciet.. Dokonca som sa pokusil aj trikrat o sebevrazdu odkedi nepijem citim sa vpohode a je to tak naozaj lepsie.

AdamKrt

Kavu nepijem, nefajcim, nedrogujem. Jem primerane ako zeleniny, tak masa. Ovocie mavam iba na ranajky - 1 banan, alebo este k tomu obcas jablcko. Obcas si dam sladke, ale nie casto..

Proste to je vola clovek, ze co chce, to robi. Nejake maso ho zemnit nemoze. Naviac sa mu skor mozu zmenit chute a travenie a dostane na to co mu chyba chut...

Cloveka by sa dalo odnaucit na alkohol jedine tak, ze niekde ho zavriet a nemal by k nemu pristup. Samozrejme, keby to bol tazky alkoholik a extremne zavisly, tak potom uz len znizovanie davok....

Ale proti voli sa neda, lebo by to bolo protizakonne. Casto ked az clovek padne na same dno a straca to co je dolezite, prichadza na to, aku chybu robi a to moze byt ten odrazovy mostik pre zmenu...

- mira

Ďalej sa zvykne priveľa mäsa vyvažovať rôznymi štipľavými jedlami, aromatickými a povzbudzujúcimi, tabletkami a chemicky ochutenými nápojmi.

- mira

Možno to mäso vyvažuješ niečím iným ako alkohol - kávou, sladkosťami, ovocím, koláčmi, nebodaj zeleninou ? V každom prípade alkoholici sú veľkí jedáci mása. Súvislosti možno nájdeš.
Ak nie, sorry.