Sikanuju ma

Príspevok v téme: Sikanuju ma
lucya

Ahoj,v septembry idem na strednu,ale hrozne sa toho bojim.Som skor hanbliva a neviem sa zaradit do kolektivu.Ak sa snazim s niekym zoznamit moc mi to nejde ,vzdy sa tam citim trapne alebo nieco trapne spravim. V skole mam len velmi malo kamosov (3)ak sa s niekym zoznamujem a som aj s kamosmi tak s tym "cudzincom" ; v pohode komunikujem ,ale ak som sama vzdy z toho vzide nieco trapne.Pred mojimi kamosmi som ako normalna baba v mojom veku ,dokazem sa pri nich odviazat a stale o niecom kecam.Spoluziacky sa so mnou bavia len ,ked odo mna nieco chcu,dobre sa ucim a oni to vyuzivaju.Ja spprosta im to dovolim,lebo neviem povedat nie-nechcem si spravit dalsie problemy.Vsetko by bolo este OK ak by neexistovala telesna.Som total drevo aj ked sa snazim.Ja proste za to nemozem.Naozaj sa snazim ,ale jednoducho mi to nejde.Nasa trieda je asi najsikovnejsia co sa tyka sportovania na skole.Ked hrame basket alebo neaku skupinovu hru,casto druzstvo , v ktorom som ja prehra.Potom si ,vsetky baby na mne vylievaju zlost.Baby ,ktore zistia ,ze su s
o mnou v druzstve odmietavaju cvicit.Hovoria o mne ,ze som j*bnuta atd...Vzdy,ked sa konci telesna,tak v satni potajomky placem,obcas,ked som na dne, myslim az na samovrazdu ,ale nebola by som toho schopna som na to moc zbabela a oni mi zato nestoja.Viem,ze to asi do zdravia nepatri,ale ja som to potrebovala dat zo seba von...

Oliver123

Nevsimaj si ich !!! ked je to uz fakt zavazne ries to inym sposobom... ja na tvojom mieste by som z tou telesnou nieco robil- napr. trenoval by som,.... lebo telesnu sa naucis iba vtedy,ak tu vec ktoru nevies budes stale trenovat.... skus sa dohodnut s tvojimi kamosmi ci by ste si nezahrali basketbal niekedy.... mne sa to tiez stavalo , ja som napriklad nevedel stojku, nahneval som sa a doma som sa to zacal ucit a v skole som z telesnej dostal namiesto 4 dvojku :) neboj sa... ty to vyriesis.... ja som prestne taky typ ako ty - dobre sa ucim ..... a spoluziakom nedam odpisat .... iba kamosom, ktorych mam par .... vela stastia :)

ta3

Jakubbno, velmi ma tesi, ze sa uz situacia zmenila, tak si uzivaj novych kamaratov a este jedna drobna priatelska rada, venuj sa trochu viac pravopisu

sureves

Pise sa v septembr-i- :)...
Nic si z toho nerob, ze im vadi ze ti nejde predmet. Ved su dolezitejsie veci a navyse budes v novom kolektive a ak sa v nom zapises dobre, tak by si s tym nemala mat problem.
A nehovor ze to tu nepatri, pretoze oproti niektorym temam je toto mimoriadne vazne :D...ale nemyslim tym ze to pre teba neni tazke...uvidis, samo pride to dobre, len sa netreba vzdavat...a navyse mas pravdu, ti ludia za to nestoja aby si si brala kvoli nim zivot...ja som si povedal presne to iste...keby som zomrel, poplace pät-sest ludi a o tyzden uz o mne nikto nevie...nezomriem, kym im neukazem ze je vo mne viac ako v nich a zastavi ma len uz len smrt...aj ty to tak zober...

jakubbno

dakujem.. No nasel som si uz kamosov aj inak... :D Moj otec rad lovi zvierata a mam doma hordu prazdnich nabojnic.. RAz som chcel jednu krabicku vihodit a videli ma spoluziaci..JA ze ma idu byt ale jeden z nich slusne poprosil ze zberaju naboje ze ci im to radsej dam... Dal som im to a povedal ze ich mam kopu ak chcu.. Skamosili zme sa a zistili ze nesom az taki zli... Zoznamili ma aj s inimi.. Teraz je skoro cela treda so mnou.. Nikdo mi uz nic nerobi .. diki ... potreboval som sa nekomu vispovedat.. A uz nemajte strach, Vsetko sa viriesilo :D

ta3

George ma pravdu, hyeny vycitia strach okamzite a zautocia, to je ako ked stretnes na ulici osameleho nebezpecneho psa, ak prejavis strach alebo zacnes utekat, pes to vyciti a urcite zautoci, no nie vsetci sikanovani dokazu odrazu nabrat odvahu a smelu sa hyenam postavit zoci-voci, taki maju vsak tu druhu moznost a sice poziadat nejaku autoritu o pomoc

george303

Ale je vsetko je to iba o strachu ... Kolko krat som vydel ako 100 kiloveho chlapa zostrelil 70 kilovy a cele to bolo iba o strachu keby sa nebal tak by to skoncilo urcite inak ... Aj na zakladke som mal spoluziaka ktory mal uz v 9 rocniku cca 100kg a robili mu zle aj 50 kg chlapci pritom keby sa nebal tak by ich upratal jednou rukou ... niekolko spoluziakov aj prestupilo na inu skolu ale co som pocul tak inde natom boli rovnako ....

pelikan

Keď sme mali podobné nálady, naši starkí vravievali "Kto strachy umíra, prdama mu odzvoní". To znamená, dopredu si nevytvárajte hrôzostrašné konštrukcie, nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Teda keď nič iného, tak aspoň sa skúsenosťou otrkať.

goccia

george

to nie je o tom, ze sa ma sikanovany "vzmuzit" a postavit sa presile. asi nemas skusenosti s ozajstnym sikanovanim. ak sa ti, ktori sikanuju, rozhodnu, ze to budu robit, tak mozes byt neviem aky uzasny, aj tak to budu robit. sikanovany sa mozno niecim na zaciatku odlisuje, mozu to byt pozitivne aj negativne odlisnosti. casom to uz ani nikoho nezaujima. jedine, co je pre nich dolezite, je samotne sikanovanie. a niekedy sikanovany nema sancu zmenit to, ani keby sa stal psychologickou encyklopediou zo dna na den.

jajka001_

george ale nie kazdy je dostatocne silny aby sa dokazal postavit presile. uvedom si ze v dnesnej dobe je to ovela krutejsie ako kedysi, tie decka su schopne neskutocnych ohavnosti.
ja som mala napriklad spoluziaka co bezne skrtil ine deti, v siestom rocniku. zaujimalo by ma, kde skoncil. a to bolo este ked to nebolo take hororove ako teraz. aj na mna raz siahol. vsetci sa ho báli.
mali sme spoluziaka, bol brckavy, pehavy, skaredy a stale plakal ked mu robili zle, tak ich to bavilo, stale mu robili zle.
mali sme spoluziacku, bola ticha, utiahnuta, tak sa jej neustale vysmievali, to uplne stacilo aby bola na tom psychicky este ovela horsie. snazili sme sa jej pomahat, aby sa vedela branit, ale ona proste nechcela. a potom robili zle aj nam, za to ze sa s nou kamaratime.
mali sme aj babu, ktora sa bila s ostatnymi babami, tu som zbila a dala pokoj :))
proste decka su vselijake, bolo by idealne keby sa pozbieral a postavil sa im sam, pretoze by to bol obrovsky prinos aj pre neho, pre jeho osobnost, psychiku, ale ked su vsetci proti nemu, a chalani su schopni ho aj dobit, skopat, polamat mu rebra a pri svojej sprostosti aj poskodit trvalo vnutorne organy, vybit oko, zuby...

ta3

Boze, toto je otrasny svet, Jakubbno, Lucya a ostatni sikanovani, nenechajte sa trapit a ponizovat, pretoze si z toho ponesiete tazke psychicke nasledky na cely zivot, vo Vasej situacii su mozne iba dve riesenia a to, postavit sa im smelo na odpor z oci do oci alebo o tom p,ovedat nejakej dospelej osobe (rodic, ucitel, niekto z dalsej rodiny), ktora zakroci, ak im ukazete, aki ste z ich sikanovania utrapeni, ked pred nimi utekate alebo sa pred nimi schovavate alebo ze sa bojite ich vyhraziek, tym tie hyeny este viac provokujete k dalsiemu nasiliu voci Vam, sikanovat je mozne iba slabsich jedincov, preto pravdepodobne nemate odvahu sa im vzopriet, ale potom je tam este druha ucinna moznost, ze to niekomu mocnejsiemu poviete, sikanovanie je velmi vazny problem a treba ho riesit okamzite, vsetkym Vam v tom drzim vsetky prsty na rukach aj na nohach