Zvysene trombocyty

trco

moja priatelka ma posledny polrok dost zvysene trombocyty,cez 600,velmi sa boji. mne to tiez urcite nie je jedno,a preto by som sa chcel niekoho z vas spytat,ake velke rizika to so sebou nesie. dakujem...

llek

Piedmont - tazko odpovedt na tvoju otazku,ci sa moze trombocytopenia vratit. Podstatne je o aku trombcytopeniu ide, co je je pricinou.

hematolog

- mira tebe este stale nezakazali pristup na toto forum?!Prestan uz strasit ludi svojim hlupostami skoro v kazdej teme!!!Ked niecomu nerozumies,tak pouzi aspon literaturu,ked si to nestudovala alebo nepracujes v danej oblasti.Plasis a zavadzas ludi svojimi chorobnymi myslienkami!

llek

Miloš, ak ma tvoja manzelka 1 tis Tr, pricom ma normalne pocty leukocytov a hemoglobinu, tak najskor ma takzvanu imunnu trombocytopeniu, co je stav ze si vytvorila protilaktky proti svojim vlastnym trombocytom a tak si ich sama "odstranuje". Ak je to tak, dostane vysoke davky kortikoidov, ktore tento proces zastavia. Na zaklade vysledkov vysetreni vsak treba vylucit aj ine priciny jej tazkej trombocytopenie.Nechali ju v nemocnici, lebo je to akutna zivot ohrozujuca situacia, bez trombocytov moze zacat kedykolvek krvacat.

zuzzzka

mirka dakujem za radu, určite to vyskúšam, ja mám aj alergiu na dosť druhov zeleniny a ovocia, migrény na už od 12rokov a v posledom čase aj 3-4 za mesiac, najviac som mala 8 za mesiac, je to dosť zložité nájsť si prácu.Ja si musím vtedy lahnúť, mať tmu, zvraciam...

- mira

Zuzka, divím sa ako málo máš rokov na také problémy. Trombocyty znížiš, ak zminimalizuješ živočíšnu stravu. Na nejaký čas /4-5 mesiacov/ ju môžeš vyl´šiť úplne, potom občas rybu. Vylúč aj mlieko a všetky mliečne výrobky, u teba sú najhoršie syry a výrobky nasladko kvôli migréne.
Migrénu okrem mliečnych výrobkov spôsobujú i sladkosti.
Jedávaj veľa zeleniny rôzne upravenej a celozrnné obilniny, strukoviny, semienka. Tvoj stav sa zlepší, i keď migrény budú ustupovať pomaly, pretože sa musia prečistiť črevá.