Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mrtvy zub - citlivost

Príspevok v téme: Mrtvy zub - citlivost
vlocka23

Ahojte. Pred dvoma rokmi mi bola na zube, sestke vlavo dolu, ktory ma vtedy dost potrapil, urobena korenova vypln, cize ten zub je mrtvy. Tie dva roky som mala pokoj, nic nebolelo. No teraz mam taky mensi "problem". Ten zub ma sice neboli na tlak, ani pri zuvani, no ako keby som ho v tej celusti citila, proste taka zvysena citlivost. Moze to byt sposobene studenym pocasim? Lebo pamatam si, ze aj zubarka mi vtedy vravela, ze tieto zuby mozu byt citlive na pocasie, dokonca aj v obdobi menzesu a pod. Mate s tym nejake skusenosti? Este by ma zaujimalo, aku ma takto vyplneny mrtvy zub asi zivotnost? Nechcela by som o neho tak skoro prist. dakujem za kazdu odpoved :)

iodaminka

Ahojte, aj ja mám mŕtvy zub a začal ma bolieť na sladké. Nie silno, keď vypláchnem vodou je to ok. Je to možné, keď je mŕtvy? Alebo nie je? Lebo na sladké vraj bolia začinajúce kazy.Ďakujem.

diana2

Zubaarko ďakujem ...jedná sa o 6 vľavo dole..ten zub bol dlho liečený (asi pol roka)- hneď po ošetrení kanálikov mi to opuchlo a bolelo - po dobratí dalacinu, čo mi predpísal stomatológ, to bolo dobré, potom som mala asi mesiac liečivú výplň a tak to bolo zablombované. Nebolelo, až pri tej chorobe sa to ozvalo..dobrala som pred 3 dňami klacyd (predp. obv. lekár) a ešte stále mám nádchu, tak ja už neviem. Zubný lekár ma pri posl. návšteve (pri tom blomb. v septembri) upozornil, že ak by boli teploty, opuch, tak vtedy by to už bolo zlé.:-( Preto čakám, či to neprejde. Ono to naozaj cez deň nebolí, len v noci.:-( Mám neskutočný strach z trhania zubov a možných komplikácii po tom.:-(

zubaarko

ahoj diana2, este v predoslom komentari si pisala, ze si prechladena, teraz si uz fit? zapaly nosovych dutin, sa mozu propagovat do citlivosti niektorych, obzvlast mrtvych zubov.
Inak dalej pises, ze zub bol osetrovany, a uzavrety len pred mesiacom, je teda mozne, ze v koren.kanalikoch ostala niaka infekcia... bol zub osetreni vramci jedneho-dvoch sedeni, ci si tam mala niaky cas aj docasnu vypln? stale ostava moznost reendodoncie, pripadne resekcia, to ti ale poradi lekar. Extrakcia je az krajne riesenie. Mimochodom o ktory zub sa jedna?
Takze takto cez internet ti nepomozem, ale co jednoznacne viem, je ze lieky proti bolesti brat dva tyzdne je nepripustne, navstiv stomatologa ;)

diana2

...ďakujem za vaše odpovede ohľadom citlivosti mŕtveho zuba. Keďže citlivosť je u mňa naďalej (hlavne v noci-musím kvôli bolesti zobrať ibalgin 200 a je to už 2. týždeň, tak sa bojím, že už mi asi ostáva jedine ten zub vytrhnúť.:-( Cez deň ma nebolí, len v noci, tak neviem...Je to asi mesiac, čo bol zub liečený a zablombovaný, tak je to asi krátky čas, čo mi vydržal. Trhania sa veľmi bojím , ale zas na liekoch byť každú noc, tiež asi nie je dobré. Zubaarko poraď niečo! Dik

WALERY

...ved ak sa jej pytam kedy budem mat tie zuby urobené mi povie že mám chodit častejšie, ale ved chodím ako ma objednáva, a pracovnu dobu tu ma každú 2 sobotu...(((teraz mi vypadla zasa vlozka, a je to strašne!a ostre, a všimla som si že sa mi od toho zlého začal kzit ten vedla, proste katastrofa, ja sa zbláznim, pracujem z ludmi a tie zuby ..proste hanba otvorit hubu!vzdávam to ušetrím na kefke a paste(((

zubaarko

smajlik > mozem ti garantovat, ze pokial sa ti zlomil zub a len ti odtial cosi povypadavalo, tak tam casti korena ostali. ano, ten koren treba odstranit.

walery > neporadim ti ci menit zubara, verim ze tvoj momentalny robi to najlepsie co vie, kazdopadne "vlozky" sa davaju preto, lebo nieje mozne zuby v istych pripadoch okamzite trvale uzatvarat, preto to vydrz, naozaj to neni pre srandu. co sa tyka dobudovania zlomeneho zuba, ci moznosti okorunkovania, to je absolutne individualne a zavisi od posudenia lekara. porozpravaj sa snim otom, urcite sa dohodnete ;)

walery

jejda poradte aj mne, zlomil sa mi zub vedla toho špicaka:DD, dr mi tam pcha len vložky, teraz sa mi tem isty ale na druhej strane, a zas vlozky vložky...(((ten prvi je už kaput, a chce ho trhat, ale ja nechcem byt bezzuba ved mám 20, a srobovat si do huby nič nedám, prečo mi tam tiež neda korunku??a ten na druhej strane? ten ešte prežíva a stále snim nič nerobi, zas len vložky ktoré aj tak poctivo pri jedeni zhltnem,,,okr, tychto dvoch nemám kaze a mám biele zuby , dokedy ma nechá behat po svete bez usmevu, ved tie zuby otrčit nemozem nikde,a už to trva dva roky!!!mám zmenit zubara??

[zruseny8]

a este by som sa chcela opytat: pri zlomeni zuba a jeho nasledneho odstranenia bez pomoci zubara (totiz sa sam zlomil najskor na polovicu a potom aj ta druha polovica - pravdepodobne kvoli nejakemu vnutornemu kazu a na dasne nevidno uz nic zo zuba. je mozne ze sa koren zuba vytiahol s tymi ulomkami alebo ho tam este ma a ci je nevyhnutne aby zubar tahal von ten koren.

zubaarko

no ano, ak ti "zpod" neho nieco jasne vyteka,(a nejedna sa len o gingivitidu) tak to znaci ze v koreni ci v jeho hrotovej oblasti je pritomna infekcia, bakterie tvoria hnis a pod. a tieto sekrety vytekaju pozdlz korena cez vzniknuty gingivalny vacok von.

takyto stav ale sam neustupi, vtedy je potrebne navstivit svojho lekara :/

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mrtvy zub - citlivost - Fórum - ZDRAVIE.sk