Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nemecky ovciak v panelaku?

Príspevok v téme: Nemecky ovciak v panelaku?
didus

...Ahojte :)chcela by som sa spytat,ma tu niekto skusenosti s nemeckym ovciakom?Teda mal ho niekto v byte?Moja mama mi slubila,ak sa mi podari zredukovat svoju hmotnost,ze by mi kupila psa po ktorom tuzim od nepamati :)len problem je ze jedinym psom ktoreho zboznujem je vlciak .... Myslite ze by to w sedem poschodovom panelaku bolo mozne???Ked ja chodim do skoly a mama do prace?A mam 14,cize o tej druhej zwyknem byt doma ...

žažiká

hm vlciak, takto najprv si to premysli ako ho chces kupat ked vyrastie, kedze by si chovala v byte musi tam byt velka cistota psika aby vam nepachol a tak, dost vlciaci aj plznu ...a tiez sa priklanam k prispevku podomnou ze si mlada a na neho treba vela casu koli dlhym prechadzkam...radsej si zober nejakeho mensieho psika, fakt tie vacsie plemena skor na zahradu...

krea

ked ze mas len 14rokov tak ti toto plemeno neodporucam nemecky ovciak potrebuje vela pohybu a ked chodis do skoly nemala by si na to cas

CCA

No tak.ja chcem ťiež No do bytu mám síce malého yorka a to není pes pre mňa ;) ked som hladal informácie Atd tak NO má dve línie Exterierovú a Pracovnú prvho som chcel Exterierovú lebo sa mi zdali krajšie Atd.Ked mi o nich hovorili napríklad že majú problemy s klbami a niektoré jedince niesu podla štandardu bojazlivé,nerovné povahy Atd ;)ked som si vybral čo stým psom chcem robiť tak som si vybral šporotvú kynologiu :) a na tento šport sú vhodne tí pracanťi niesu síce krajši(podla mňa)ako Exterieráci ale sú o dosť pracovitejši a ochotnejši ;) táto línia je dosť náročna na Energiu potrebuje ju vybyť teraz či chceš papierového alebo bezpapierového psa.A ja osobne chcem papierového psa ..lebo zdedí vlohy(nie 100%) po rodičoch a exterier cca,o papierové psy je väčšia starostlivosť vždy je na ich dohliadnuté.A ak chceš robiť napríklad kynologiu nemusíš mať papierového psa to je asi odomňa všetko :D

kajka01

a este nieco, priatel byva v RD maju sice krizeneho vlciaka ale je dost velky v podsatte sa podoba na cistokrvneho, a ten pes ked nie je zrovna na retazi a moze si pobehovat po zahrade cuduj sa svete pyta sa do domu dovnutra-lebo chce byt pri ludoch v ich blizkosti a citi sa tam dobre.

kajka01

v tomto musim suhlasit so sammmara.
psy ktore su stale sami len na zahrade a casto krat len uviazany nemyslim ze je to pre ne take stastie ohromne. my sme mali tiez jeden cas v byte vlciaka. ked je od mala navyknuty byvat v byte nie je ziadny problem ma tam ovela viac priestroru pretoze sa moze volne pohybovat ako keby bol v nejakej bude zavrety tristvrtinu dna a sam. ked sa s nim chodi poriadne von ma poriadny vybeh. mozno 5 percent ludi co maju psa na zahrade s nimi chodia aj na prechadzky- vybehat von a ten vybeh poriadny tiez chyba vlciakovi.
aj ked samozrejme primarne je vlciak rodeny do rodinneho domu na strazenie, ale neda sa odcudzovat ked niektori ludia maju aj v byte pokial sa o neho poriadne staraju a davaju mu co potrebuje a to je vycvik poriadny a vybeh...toto casto krat chyba tym ktore ziju na zahradach..len tolko

sammara

nesuhlasim ze hroza mozno mas svoje na zahrade a to je akurat tak vsetko tieto psi potrebuju ludsku spolocnost a urcite mu je lepsie pri mne ako tie tvoje na retazi 1x1 m alebo v koterci vo vlastnych srackach takze v byte moze byt rad neni tu zavrety vkuse ma aj pohybu dost po lukach aj sa viac dozije pretoze psy v byte sa doziju v priemere o 5 rokov viac a dostavaju aj kvalitnejsiu stravu a starostlivost ale to ty nepochopis si myslis ze mas zahradu tak sa zblaznia od stastia poznaju len tych par metrov tvojej zahrady o ake stastie ty einstein

milacikpsov

Ach jaj,dufam,ze su este nejaki normalni ludia a vedia,ze pes do bytu nepatri,najma nie vacsie plemena.
A chudacik vlciak.My mame doma nemeckych vlaciakov a neviem si predstavit,ze by boli chudcikovai zatvoreny v byte.Potrebuju volnost,zahradu a nie styri steny bytu.To je podla mna tyranie zvierat.
Psik nie je stastny ako by bol pri dome so zahradou.Radsej ziadny pes ako pes v byte.HROZAAAAAAAA

sammara

ahoj ja mam v byte nemeckeho ovciaka, a je to fajn, je to rovnake ako s inym psikom akurat je vacsi ale je to rodinny pes a mame ho od steniatka, zvykol si. tieto psy ale maju velku silu a energiu a ked ho cez den poriadne nevybehas a ides ho vyvencit tak ta riadne povlaci a nebude sa mu tak skoro chciet ist domov, viem o com pisem. moj to ma ok pretoze mame s priatelom 3izbovy byt a psik ma vlastnu izbu, a casto s nim chodime kade tade a doma nieje nikdy sam je somnou.. myslim si ze mat psa v byte akehokolvek nieje problem len si musis zvazit kolko casu mu budes schopna obetovat a podla toho sa rozhodnut, o velkost psa ani tak nejde ale kazdy ma svoje individualne potreby, nemecky ovciak je aj dost dominantny a prefikany odporucam ho do ruk niekomu kto uz ma nejake skusenosti co sa tyka vychovy, vycviku a musis byt aj prirodzene dominanatna aby ta vnimal ako vodcu a nie ako podriadenu :D inac s nim my nemame ziadne problemy aj ked je pravda ze susedia sa na nas zo zaciatku pozerali ako na blaznov bali sa ho ale uz si zvykli, myslim si ze pes v byte je urcite lepsie ako pes v koterci alebo na retazi a psy miluju ludsku spolocnost...potom napis ako ste sa rozhodli papa

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nemecky ovciak v panelaku? - Fórum - ZDRAVIE.sk