čaj na spánok-prosim o radu,

Príspevok v téme: čaj na spánok-prosim o radu,
irena.i

Mávam problémy so spánkom - je to čiastočne nervového zdravotného pôvodu a aj inéo zdravotného pôvodu. Skúšam čaje na spanie od predajcov, ale akosi bez lepších účinkov. V Taliansku som si kúpila čaj na spánok, ktorý fantasticky mám učinkoval, neviem ho však dlhšie kúpiť. Zložnie bolo: kvety kamilky, chmeľ, menta peperna, valeriana-koreň, melissa. Mám sáčok, kde je rozpísaný pomer pridávaných liečivých rastlín , nepozná niekto niekoho na slovensku, kto sa seriozne zaoberá miešaním byliniek - názov na sáčku bol Beruhigungstee TISANA CALMANTE.Díky za radu

Alinf

Velmi dobre rady ako zaspat a podporit spanok prirodnymi domacimi prostriedkami som cital na -odkaz odstránený-
Na konci je specialne zlozenie caju z dostupnych byliniek - osvedceny caj na spanie.

:-)

skus datle, ja som ich raz jedla, ked som sa ucila na pisomku a tak som zaspala ako batola..potom som sa docitala, ze maju uspavaci ucinok :P ...

hmmmmmmm

v lekarni urcite radi pomozu, a urcite budu ochotni kuknut na zlozenie, ved tych cajov na spanie nie je az tak vela.ja mam rada melaton, caj na ukludnenie:-)ale skor tabletky stymto zlozenim, tusim krka robi nieco take.

irena.i

pardon za preklepy. Viem , že tisana calmante nie je špeciálny názov, ale utišujúci odvar. Môžem však povedať, že po užití odvaru i pri najväčšej vyčerpanosti som spala dobre, ráno som vypila kávu - mám nízky tlak a deň sa pekne rozbiehal