Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zivot v rodine alkoholika

Príspevok v téme: Zivot v rodine alkoholika
sklamana

Cely doterajsi zivot som bTiez sa spravala strasne ale asi len preto, ze jej uz z neho sibe.ojovala proti alkoholu.. Otec pil a pije dodnes(hoci vraj menej). Neznasala som ho a aj kvoli tomu sme si nikdy nemali co povedat. Stale ma priserne ponizoval ak na mna uz prehovoril.Bol strasne agresivny. Mlatil mamu aj nas decka. Mame z neho tiez "siblo" a zacala sa spravat priserne.Teraz som odisla na vysku co najdalej od domu. Som uz dlho mimo domu teda- uz su to 3 roky. Uvedomujem si, ze nech uz su akykolvek aj tak su to moji rodicia.
Som uz starsia zijem svoj vlastny zivot a preto mam asi iny pohlad na svet. A ked pridem domov na navstevu obcas by som sa s nim aj chcela porozpravat.. ale neviem to, rovnako ani s mamou.. Vsetko prejde stale do hadok.Je mi to strasne luto, pretoze ked vidim aku pokoru maju clenovia priatelovej rodiny pred sebou je mi nanic.Je uzasne mat fungujucu rodinu. Ako mam so svojimi rodicmi komunikovat?

jajka001_

alkohol treba zakazat. lebo alkoholik si nepripusti ze alkohol je zly. alkoholika na liecenie nedobrovolne nedostanes. vdaka alkoholu si znici zivot a nikto mu nepomoze, ak na to nema sam silu. zakony alkoholizmus vyslovene podporuju. alkohol je legalny. domace nasilie je tolerovane. alkoholik sa nemusi liecit. alkohol za volantom je bezna vec. pitie alkoholu na oslavach je samozrejmost. pripitok je povinnost. kto nepije je cudny. alkoholom sa potvrdzuju obchodne dohody. ak sa niekto chce liecit, hned je spolocnostou odsudeny. ma nalepku alkoholika hoci uz nepije.

princezna1111

nvm co mam robit ..potrebujem pomoc...odkedy si pametam moja krsna pije a teraz zacal moj oco .moj ujo na to zomrel a vsetko sa vlastne toci okolo alkoholu..a ja uz fakt nevladzem niekedy si myslim ze mrtvej by mi bolo lepsie...krsna sa nestara o deti bije ich a aj ja parkrat dostanem...co mam robit?

roßotik

no ved, ak ta to nebavi, tak to nechaj tak...

mozno mal otec tiez tazky zivot, ked bol maly.... a nevie to prekonat.

sklamana

No ja necakam, ze z nich budu anjeli.. len mi je take zvlastne ked mi uz mama zavola, ako sa mam, povedat, ze dobre... potom nimutove ticho a zas nejaka trapna otazka... S otcom nehovorim vobec... a ked pridem domov na taku "zdvorilostnu" navstevu tak to mam ako duchovne cvicenie v silenciu... nebavi ma to

roßotik

na komunikaciu treba aspon dvoch.
pokial sa nezmenili oni - tak sa asi neda s nimi komunikovat.
si starsia, v duchu im odpustit mozes, za to, ako sa spravali, ale necakaj, ze sa stanu "anjeli" (mozno pred koncom zivota, mozno)
upriam sa na ludi, ktori si to zasluzia akoze.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zivot v rodine alkoholika - Fórum - ZDRAVIE.sk