Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

bulímia-pomoc

Príspevok v téme: bulímia-pomoc
katka40

Prosim o pomoc. Zda posledný rok som pribrala 15 kíl a stále sa prejedám. Už sa pomaly hanbím vyjsť na ulicu, príčinou môjho prejedenia je nervozita. Som nervôzná a musím jesť - ýujem hlavne suchý rožok a prejedávam sa sladkosťami. Pred rokmi som ešte veľmi dbala o správnu výživu, intenzívne som cvičila. Nebola som nikdy veľmi chudá, ale momentálne sa neviem donútiť ani k cvičeniu a už v noci, ked sa zobudím myslím na jedlo. Uvedomujem si následky obezity a možnosť vzniku chorôb, ale napriek tomu sa neviem prinútiť k správnej žiuvotospráve. Už uvažujem nad tým, že z internetu stiahnem obrázky tučných žien a ľudí s francúzskymi barlami /nakoľko myšlienka, že nadváha spôsobuje rôzne obmedzenia pohybového aparátu ma desí/. Má niekto s takouto prehnanou "pažravosťou" skúsenosti resp. vie niečo doporučiť. Dakujem za každú radu. Ja si uvedomujem, že to takto nemôže ísť - pohybový aparát, pocit menej cennosti, srdce, cukrovka ale boj s prejedaním prehrávam. Resp. má niekto skúsenosti s akupunktúrou?

:-) :-) smile

Pozri, doinútiť ťa k lepšiemu zivotnému štýlu nemoze nikto, musíš chcieť sama. Takéto prejedanie moze ozaj spieť k následnej bulímii anorexii, najcastejsie k obezite. Ked si uvedomujes následky týchto troch závazných ochorení a obmedznia ktoré sa s nimi spájajú, budes s tým nieco robiť. Nikto nehovorí ze más drzat hladovku. Stací racoinálny jedálny lístok, 3 hodiny pred spaním nejesť, kazdý den sio pol - hodinku zacviciť, a budes sa cític ovela lepsie. Ked budes mat pocit ze sa prejes, chod si zabehat, chod do kina, chod sa prejsť, chod nakupovať.......proste nieco rob, aby si odpútala myslienky. A ptm, ked toto dodrzís bude to OK. Nebude to zo zaciatku med lízat, no potom to pojde samé od seba. Drzím palce:-)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

bulímia-pomoc - Fórum - ZDRAVIE.sk