Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

EUTANÁZIA.....ÁNO alebo NIE ?????

gianna

Nunou, ano, som veriaca a za utrpenim vidim nieco viac ako len fyzicku bolest, tak kto je tu potom zaslepeny? :) Ale nezachadzajme do inej roviny a osobnych, resp. nabozenskych invektiv. Definujme si pojmy - co pre Teba znamena nesmierne trpiaci clovek? Len aby sme sa spravne chapali, nikdy som nepovedala, ze clovek mat stoj co stoj trpiet, lebo je to tak dobre a my krestania sa v tom vyzivame :-) Ak si precitas moje prispevky, tak zistis, ze som hovorila o zmierneni a odstraneni bolesti ako jednom z prvych cielov hospicovej starostlivosti.

no pome

len zo srandy-hodte sem nikto cenu za jedn den v hospici a k tomu prijem rodiny, kde jeden je pacient a druhy ho opatruje.a potom tu bola spomenuta 24 hodinova opatera, ktoru nevedia poskytnut

nunou

Giana,,,, veriaci a ini zaslepenci,znova opakujem , je to moznost a slobodna volba pomoc pre trpiacich ,NESMIERNE TRPIACICH LUDI , ak uz toto nechapes naozaj si zaslepena . neviem ci si veriaca lebo ti su najhorsi , najnechapavejsi,ide o moznost nie o schvalnost alebo zbozne zelanie .

kla.ra

a podporujes ju aj financne? lebo nie kazdy clovek si ju moze dovolit, stat nehradi celu starostlivost, ak ma byt naozaj kvalitna aj po psychickej a fyzickej stranke... urcite rozhodnutie o eutanazii nie je otazkou hodiny, ani dni, ale mesiacov, lebo je to tazke rozhodnutie, treba to zvazit, ale nie zavrhovat...nikto z nas tu nie je v takej situacii /klop klop/ ze ju teraz momentalne potrebuje tak je tazke o tom filozofovat..ale ked je clovek v kome, alebo si to sam zela, myslim ze po zvazeni je to jedna z ciest..

irma-mária danieliszová

Hlásim sa ku kresťanstvu,a preto verím, že som nevznikla náhodne ako zhluk buniek, ale že mi život niekto dal.Preto nemám právo vziať si ho ani sama, ani asistovane.
Povinnosťou lekára podľa Hippokratovej prísahy je poslytnúť človeku maximálnu starostlivosť, nie ho zabiť,ani keď to v zúfalstve chce. Pri dnešných medicínskych vymoženostiach je možné tlmiť bolesť na minimum,ale robí sa veľká propagácia eutanázii, lebo zabiť a odstrániť ekonomicky neefektívneho človeka je lacnejšie.Ale toto robil už Hitler a jeho režim.K tomu sa hlásime?
Na pacienta sa hľadí ešte stále podľa materialistickej ideológie ako na živočícha a preto jeho duša je na poslednom mieste.
Podporujem hospicovú starostlivosť- to je riešenie.

katu5ik

ateistka, prestan byt trapna..nenavidim ludi ako si ty..aj my mame svoje nazory tak ich respektuj a nesnaz sa presadzovat takymto stylom tie svoje..si proti eutanazii?? ok!!...ja nie!.. takže sorry, ale fakt ubohe..si potrebujes dokazovat nieco??:D:D lebo tak vystupujes.ppapa

ateistka

este ten uzasny egoizmus obdivuje,..trpi pribuzny ,ten clvoek trpi,,,to je egoizmus ked clovek odmieta trpiet.Hadicky, museli odsavat hlieny...no a na co su potom ludia zo ? aby sa starali ,je to otazka penazi ,je to naklade, a hlavne JE NA TO ZLY POHLAd, je to neprijemne,,tak euthanazia je riesenie.Ak ten dotyzny si praje smrt ,a je na hadickach, je vela veci ako sa moze zabit.Kedze zlyhava na duchu.Nebudem tu davat navody, ako sa da zabit sam seba aj v totalnej imobilite...ale to je samovrazda,na ktoru ma kazdy pravo ked odmieta trpiet, lebo je tak jednoduchy a ma rad len pekne pohodlne veci ako je nadherna smrt za tonov Bethovena...ha, Laponci svojich rodicov po istom veku odvazali zamrznut ..lebo by neprezili s ohladom na nedostatok potravy...ako viem my sme rozvinuta civilizovana spolocnost topiaca sa v materilnom blahu...a asi pre to robi nam problem pozerat sa na utrpenia a postarat sa o trpiaceho.A vylezte mi na hrb, s vasimi dementnymi nazormi.mam chut po precitani istych prispevkov na euthanaziu, dobry napad nie? trpim///////strasne vasou blbostou..euthanazia ma zachrani bude to sladke,,,take mileeee

roßotik

ateistka ... to len Ty si si z toho urobila taketo mentalne "cvicenie", aby si urobila bububu.
My, co ´a priori´ nezavrhujeme eutanaziu (to este neznamena, ze ju presadzujeme, to vnimame ako ovela citlivejsi problem, nez ako hulvatsky to tu opisujes.
uvazujeme o nom v ovela starostlivejsej a kontemplativnejsej rovine ...

ale, aj Ty mas , samozrejme, pravo na nazor ...

katu5ik

ateistka ... ked ma clovek istu smrt, myslim ze nie je dovodom depresia, ze by radsej zomrel v klude obklopený najblizsimi a nie v bolestiach , utrpenii, a možno sám... kebyže tvoja blizka rodina ma trpiet, tak neviem ci by si sa prizerala s cistym vedomim..ja som videla zomierajucich ludi na rakovinu a je to strasne!!!

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

EUTANÁZIA.....ÁNO alebo NIE ????? - Fórum - ZDRAVIE.sk