Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rozchod alebo co..?

Príspevok v téme: Rozchod alebo co..?
mysička

Sme spolu skoro 5 rokov..a mam pocit ze prichadza kriza alebo co..V poslednej dobe sa aj dost hadame..pre hluposti a vzajomne sa obvinujeme a vycitame, kto je na koho zly..Uz neviem..Hrozne ho lubi, viem ze aj on mna..ale aj tak stale premyslam nad rozchodom..On je skvely, dobry..len sme uplne rozdielny..ja som skor akcna, on strasne pasivny..Chcem aby sme spolu sli byvat, ale on preto nic neurobi..stale len ved hej hej..a neda sa..vsetko sa u neho neda so vsetkym sa uspokoji..a ja chcem ist uz dalej a pri nom mam pocit ze mam na nohe olovenu gulu a nemozem ist dopredu..Stale len stojim na mieste alebo ho po centimetroch vleciem za sebou..Jemu mu vsetko jedno..so vsetkym sa uspokoji..aj sam hovori ze zije zo dna na den..A ja nie, mam predstavu ako chcem aby vyzeral moj zivot.. Nechcem radu ci sa mam s nim rozist alebo nie, chcem sa iba porozpravat alebo spytat sa, ako to mate vo vasich vztahoch vy,ci mate tiez pasivneho chlapa a ako to riesite..Proste neviem co robit..

withering_crop

mysicka, cely zivot to nevydrzis, asi to sama citis. neviem poradit nic ine, len tu diskusiu. je nedela, vyskusajte to, ak je to vhodne, a daj nam sem hned vediet ako to vidi on.

a pozri si aj tuto stranku: www.manzelska-poradna.sk
nenechaj sa odradit nazvom, namiesto manzelstva si daj partnerstvo. odporucam najma stvrty cerveny stvorec.
ak ta nahodou ta jeho utiahnutost na zaciatku pritahovala, teraz to prave kvoli nej smeruje niekde uplne inde.

a prave ta diskusia s nim by ti mala pomoct. mas to tazsie, kedze je taky aky je, ale ak mu chces dat sancu, podla mna nemas na vyber.
strasne rad by som ti nieco mudre poradil, lebo sa teraz citim ako expert na napravanie vztahov a tvoj problem je ako vystrihnuty z mojej "rodiny", ale az taky dobry nie som. mozete to vyriesit len vy dvaja. urcite necakaj. ries to teraz. ak uz je to take zle, ze si sem kvoli tomu napisala, je urcite najvyssi cas.

gabca

boli sme spolu takmer 5 rokov....ja som donho uz aj hucala ze by som sa chcela s nim byvat a tak...ale on sa ani slovkom nezmenil ze kedy alebo ako atd....jednoducho povedalze to neide...no a teraz mesiac po rozchode...sa zrazu rozhodol ze to doma uz nevydrzi a ide do podnajmu...akoze sila toto :D

gabca

no poznam o com hovorite..akurat ze my sme sa uz aj rozisli...teda ja som ho nechala,slo mi hlavne o to ze nevedel vyjadrovat svoje city.no a teraz este stale asi nepochopil ze je koniec a zacal sa snazit o mna.no nechapem preco to vsetci robia az ked je uz neskoro.....ja som ho mala strasne rada...no aj ked mi chyba tak sa citim momentalne taka volnejsia a kludnejsia....posledne mesiace uz boli len stresy pre mna

bib

opisujes presne to,co mam ja. vsetko navrhujem ja, realizujem,on sa rad prida, a zodpovedne robi sofera aspon :)ale to,ze je tam iba kvoli mne,je aj vidiet,mozno pre to,ze je introvert a tazky flegmatik a navonok to vyzera,ze nema ziadne emocie a nerozhadze ho ani rucny granat.bol taky vzdy a je pravda,ze chyba je aj na mojej strane,pretoze som sa zmenila.stale som na neho cakala,kym pride z prace,alebo kym ma vyzdvihne,kym sa rozhybe v niecom.a to sa neda zmenit.tak je naozaj najvyssi cas sa rozpravat,lebo potom to presvihnete a ty uz nebudes mat zaujem nieco zachranovat, viem, o com hovorim. tiez som si nevedela predstavit,ako by som bola bez neho co len tyzden,teraz by som to aj privitala.tak sa drzte a pracujte na sebe obaja.

withering_crop

mysicka, cely zivot to nevydrzis, asi to sama citis. neviem poradit nic ine, len tu diskusiu. je nedela, vyskusajte to, ak je to vhodne, a daj nam sem hned vediet ako to vidi on.

a pozri si aj tuto stranku: www.manzelska-poradna.sk
nenechaj sa odradit nazvom, namiesto manzelstva si daj partnerstvo. odporucam najma stvrty cerveny stvorec.
ak ta nahodou ta jeho utiahnutost na zaciatku pritahovala, teraz to prave kvoli nej smeruje niekde uplne inde.

a prave ta diskusia s nim by ti mala pomoct. mas to tazsie, kedze je taky aky je, ale ak mu chces dat sancu, podla mna nemas na vyber.
strasne rad by som ti nieco mudre poradil, lebo sa teraz citim ako expert na napravanie vztahov a tvoj problem je ako vystrihnuty z mojej "rodiny", ale az taky dobry nie som. mozete to vyriesit len vy dvaja. urcite necakaj. ries to teraz. ak uz je to take zle, ze si sem kvoli tomu napisala, je urcite najvyssi cas.

myšička

Idem uz spat..dakujem vsetkym co sa zapojili..;)..Budem rada ked budete aj dalej pisat, zajtra vecer sa stavim :)..Dobru..

myšička

Nechcem aby bol extrovert..len chcem aby aspon rozmyslaj o nasej buducnosti..Ci bol taky vzdy..?Uf, tazka otazka..ale ano, bol taky vzdy..Praveze si myslim ze sa to este zlepsilo oproti tomu ako to bolo v prvych rokoch nasho vztahu (teda s vynimkou planovania buducnosti)..Teraz sa aspon zapoji do aktivity ktoru navrhnem a pomoze nieco vybrat-nejaky vylet--niekedy.A aj sa jej zucastni..mam pocit, ze si uz asi zvykol a uz sa plus minus bez protestov nechca unasat, ked vymyslim-podme tam tam..Pokial sa to tyka vacsieho vyletu musim ho prehovarat sto rokov a dopredu ho na to pripravovat, ale uz aspon nezuri a "nedupe nohami" ze nejde a preco vymyslam somariny..Skor by som povedala ze v duchu prevrati oci a ide so mnou lebo ma ma rad.. Lenze je tazke hovorit od kedy som to zacal pocitovat z je strasne pasivny..lebo ja som studovala, sice som sa chcela bavit o buducnosti ale stale sa dalo nad to povzniest ze vsak je este cas..Lenze ja uz davno robim, a nic sa nezmenilo..pre to sa to pre mna tak zintenzivnilo..ta jeho pasivnost necielavedomost, nezaoberanie sa buducnostou..
A trauma?No keby som pochadzala z takej rodiny ako on (tym nechcem nikoho urazat), tak mozno by som tiez bola taka..

withering_crop

mysicka, zamysli sa... bol taky vzdy? alebo je to zalezitost niekolkych poslednych mesiacov/rokov? mozno aj jeho nieco trapi a nevie ako ti to povedat?

mna napriklad zlomilo ked ma podviedla zena a vyspala sa s internetovou znamostou. dovtedy som bol aktivny, mal som rozne zaujmy, atd. odkedy sa priznala, som troska. ziadna aktivita ma nebavi, zaujmy nemam.
neprezil ten tvoj nejaku traumu, o ktorej nevies?

skus si este toto zodpovedat, ale rozhodne diskutuj priamo, ziadne naznaky. nespominaj rozchod, to nie je potrebne. len to vykresli ako naozaj zavazny, spolocny, problem, ktory musite riesit. pokus sa z neho dostat vyjadrenie, ci a ake konkretne kroky je ochotny urobit a aj ty sama urob nejake aby videl, ze mu s tym chces pomoct.

prerobit introverta na extroverta dokazu asi len sekty, bezny clovek nie. ale urcite zladenie je mozne, len musite za kazdu cenu hovorit otvorene. musis to dokazat aj ty, aj ked si to nevies predstavit.

mas teda dve ulohy:

1) ubezpecit sa, ze on vie, ze mate problem (klucova vec)
2) priamo sa o tom probleme porozpravat

kedze ty si identifikovala problem vo vasom vztahu, musis ty prist s diskusiou o nom. a ver mi, ze naznakmi alebo ironiou uspech nedosiahnes. musite hovorit otvorene. je to tazke, viem, ale mozno vyjdu najavo nove skutocnosti, ktore vas posunu dalej.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rozchod alebo co..? - Fórum - ZDRAVIE.sk