Preco boli zub

Bublifuk14

dakujem za rady. to s tou vlozkou je asipravda,pretoze ked som min sobotu bola na pohotovosti, povedali ze je to reakcia na vlozku a ze to mam mat otvorne.avsak zacal mi z vedljasieho zubu vytekat hnis tak som sa hned v pondelok k zubarovi. on mi dal do zuba daco modre ( nieco na umrtvenie) a vlozku opet. robil aj rgt a potvrdil sa zapal okolo korena. takze preto atb berem. v pondelok a utorok to bolo ok, bolelo len dasno, zaberali tabletky na bolest.avsak v stredu som mala prist znova, vymenil vlozku a odvtedy boli aj zub a nezaberaju lieky. skor sa bojim toho, ci lekar vobec spravne postpuje,pretoze tymi vlozkami nic neriesi. zajtra tam idem znova,tak som zvedava. dasno uz nie je tak podrazdene,najradsej by som dala ten zub von.

diviak2

Koho boli zub a nechce ist k zubarovi, moze mensi problem riesit aj doma (samozrejme ziadne kazy, horuckove stavy a pod).
Zakladnym zubnym liecivom je klincek (Syzygium aromaticum), z ktoreho maju v kazdej lepsej lekarni olej. Da sa aplikovat na postihnute miesto aj neriedeny striekackou a ma okrem antiseptickych aj vyrazne anesteticke ucinky. Je to presne ten vonavy klincek, po ktorom vonia cela zubna ambulancia a obsahuje ho aj vlozka pod plombou.

michael 1

Zubár ti nervy potrhal a nie vytiahnul. malokedy sa podarí nerv celý vytiahnuť.- Jednoducho musí byť zhnitý, až tak sa dá vytriahnuť. Zapametaj si , zuby nikdy nebolia, bolí len nerv, ktorý ťa upozornuje že niečo nie je v poraidku. Ak ti tam dal zubár blombu tak ti pod to dal nejaku vložku ktorá môže dráždiť ten zub, ale podľa toho čo opisuješ , že je reakcia na studené tak môže tá blomba robiť problém (prepúšťa) treba ju vymeniť. Ale ak ani tak nepomôže, tak ti poradím ešte jeden trik, a to že máš prekyslenú krv, preto ťa bolí zub. Jednoducho nejedz sladkostí a zub ťa prestane bolieť čau

kikarika1

to nemôžeš vedieť či je odumretý....mne vyťahoval nervy zubár aj po 2 rokoch z toho istého zubu...čiže tam niečo ešte muselo ostať

Bublifuk14

nerv by mal byt odumrety ale neviem ci je vytiahnuty. rtg snimok ukazal zapal okolo korena. liecim tyzden ATB ale necitim rozdiel v bolesti.

bublifuk14

dobry den

chcela by som sa opytat,mam mrvty zub, a zapal pri koreni. zubar mi tam stale dava preliecovaciu vlozku a berem aj atb.ale zub stale boli, nevidim rozdiel. obas aj polka sanky ci bolest v uchu. viete mi poradit, co dalej? co citam vsade, zuby so zapalom nechavaju otvorene a mne to vkuse zatvara. je tento postup spravny? dakujem