pluca plne hlienov

Príspevok v téme: pluca plne hlienov
geraldine

mam opakovany problem kazdy mesiac. niekedy sprevadzany teplotami, inokedy len bolestami v plucach alebo prieduskach. z vecera do rana sa zobudim chora, pali ma v lucach pri kaslani ,pali a boli, chrci,citim, ze mam dnu plno hlienov. musim vykasliavat, samozrejme, ostavam doma a lezim aj tyzden kym to neprejde. mam problem vykasliavat, len ma natahuje, ale ked vykasliavam, tak sa mi zlepsuje a som fit. neviem, kde je problem, ze sa mi vsetko usadza na plucach a preco tak casto. imunitu mam slabu a preto si nemozem dovolit uzivat ATB, tie mi ju len znizuju. uz som vycerpana z toho casteho chorlavenia, aj z prace ma asi vyrazia. poradite, co robit, aby mi vsetko neslo na pluca? je to problem s dutinami alebo s mandlami? uz nemam ani napad co s tym.

geraldine

RNG, vdaka, posnazim sa byt dosledna vo vitaminoch probiotika v tabl.forme, kedze mam zacinajucu alergiu na mlieko? ake su najlepsie?mozes mi poradit nejaky konkretny vyrobok?v lekarni sa nevyznaju, ukazu na pribalove letaky a aby som tam pol hodky studovala.
vdaka

RNG

geraldine, kazdemu radim pouzivat selen a zinok kazdodenne a probiotika aspon raz za tyzden, to okrem dodania mineralov, ktore nam v nasej strave chybaju aj zvysuje imunitu, vcitane viralne. Inac viralne rozne temy su tu opakovane do nekonecna.

geraldine

uz fungujem ako zdrava, pritom mi zlyhava hlas a citim, ako mi znovu steka dole krkom. uz nejem ani sladkosti, nepijem kapucino, neviem, co este robit. spavam na vyssom pod hlavou aby mi to nestekalo do mozgu :) ale neviem, ci robim dobre.
urcite doma zacnem s tou kurou a uvidim.
RNG,prosim ta, aj ked znicim virusy co mam v sebe, pretoze mam slabu imunitu, za par dni tam budu znovu nove. co robit na posilnenie imunity? nepomohli mi ani lekari a to som mala niekolko druhov liekov.
Dakujem vopred za tvoju radu.

geraldine

mirka, ja som praveze este nic neskusala, ale chystam sa, ked pridem na Slovensko.
sunie, tak to som rada. ako aplikujes tu striebornu vodu? ako ju kvapkas do nosa? pytala som sa na to aj RNG, ale asi prehliadol moju otazku. ja som si vstrekavala do dutin caj z anizu a praslicky a celkom dobre som vysmrkala, ale bakterie a virusy tam mam asi stale :((

RNG

mnoho aromatickych esencialnych olejov ma silne antisepticke(antimikrobialne) ucinky. Nielen tea tree oil(cajovnikovy, melauleca), ktory tu casto spominaju, ale aj velmi silny oreganovy olej, tiez klincekovy, pomarancovy, citronovy a ine.

sunie

geraldine mam pocit ze sa mi trosicku polepsilo. neviem ci sa to zlepsuje uz same, citrovitalom alebo strieb.vodou lebo uz pcham do seba vsetko naraz.
bola som vcera u doktorky aj alergologicky ale kedze idu sviatky testy mi budu robit az novom roku, takze sa mi to cele zas natiahne. ale bola som aspon rano na krvi tak som zvedava ci nieco zistia.

sandy21

aj ja zijem v zahranici, doma som vobec nebyvala chora, a to som z Bratislavy, a tu si musim sakramensky davat pozor, v zime po vonku ani nechodi, iba autom. ked idem na diskoteku alebo medzi ludi, alebo v autobuse, hned nieco chytim. su tu cudzie bacily, tak asi zato, a este aj hnusne vlhke podnebie

sandy21

mne sa velmi osvedcili aromaterapeuticke etericke oleje. nakvapkam ich na radiator a voni tak od nich cela izba. napr. tymianovy je antisepticky, vzduchom sa ti dostane do pluc a vynici bacily. mne sa to osvedcilo