syndrom jedineho frajera..

Príspevok v téme: syndrom jedineho frajera..
kormi

ahojte, chcela by som sa tu asi vyrozpravat zo svojho problemu a hadam tu najdem dakoho, kto mi pomoze. ako ste sa zachovali vy v mojej situacii? mam priatela, s ktorym chodim vyse dva roky a je to moj prvy a jediny chalan uplne vo vsetkom. no a ide o to, ze pravdepodobne je to aj ten najlepsi chlap, akeho som mohla stretnut, no napriek tomu ma asi zasiahol syndrom jedineho frajera, ako to volaju moji kamarati. jednoducho je pre mna niekedy velmi tazke predstavit si, ze aj ostane tym jedinym a poslednym. keby som predtym chodila s niekym inym, mohla by som na zaklade skusenosti povedat, ze hej, on je ten najlepsi..ale takto...? :( on uz mal predtym rozne \\\\\\\"znamosti\ \\\\\\", takze sa dako vyburil, ale mna niekedy prepadne pocit zviazanosti a isteho tlaku..co s tym? ako sa toho zbavit?

johankaaa

nie je pre teba ten pravy. ja som tiez mala asi po 2 rokoch chodenia s mojim prvym chalanom taky pocit. po 3 rokoch sme sa rozisli. s terajsim priatelom si viem predstavit buducnost, chcela by som s nim zostarnut a nechcem nikdy ineho. som si ista..

ewitkaaa

kormi uz ke dpochybujes ci ho milujes tak ho asi nemilujes. Ke dmilujes tak milujes a ked nemilujes tak nemilujes. To je somarina nevediet co citis, alebo chces potom oklamat smau seba. Bud sama k sebe uprimna a odpovedz si na to, ci ho milujes alebo nemilujes. nepozeraj na neho, opytaj sa sama seba. A ked si odpovies, tak podla toho sa spravaj a potom mozes na neho hladiet. Ak ho nemilujes tak najlepsiu vec co pre neho urobis je to, ze sa s nim rozides. Cjvilu s apotrapi,ale najde si inu, ktora ho buda milovat.

lea

ahoj kormi, mám pocit, že prežívaš to, čo som niekedy prežívala aj ja...teda konkrétnejšie...s priateľom sme boli spolu tiež 2 roky..teda 2,5 roka ak nepočítam jeho odchod do UK za prácou..2 roky sme boli spolu aktívne takmer každý deň..bola som mladšia a tiež som si až tak nestihla užiť mladosť..avšak prišla som na to, že mám veľmi rada sex..mala som pocit, že zakázané ovocie chutí najlepšie, teda poviem to otvorene, napriek tomu, že sa môj o 6 rokov starší partner o mňa v podstate dobre staral, ľúbil ma a plánoval so mnou budúcnosť, mňa priťahovali aj iní muži..vyzerá to možno svinsky z mojej strany, ale mladučký človek sa na to pozerá z viacerých stránok...počas jeho odchodu do UK som mala dosť času, žiť ,,vlastný život", odišla som si zarobiť tiež do zahraničia, ale do iného štátu ako môj priateľ. A tam to začalo..uvedomila som si, že chcem zažiť chvíle a žiť život, ktorý by som už o niekoľko rokov žiť nemohla popri jednému partnerovi..nevravím zlý život, ale skúsiť aj niečo iné..iných partnerov, aby som prišla ja sama na to, čo mi najviac vyhovuje..keď som sa vrátila zo zahraničia aj tu doma som mala niekoľkých ,,nápadníkov" ktorým som sa až tak nebránila...a s tým posledným z nich som vo vzťahu momentálne, už 2 roky a vôbec neľutujem, že som opustila priateľa predtým, pretože tento je pre mňa oveľa ideálnejším partnerom do budúcnosti, ľúbim ho a viem že aj on mňa..a viem, že s ním chcem ostať navždy..Tak možno je toto trošku dlhší príbeh, ale chcem ti pomôcť uvedomiť si, že to, čo sa ti teraz deje v hlavičke je len predzvesť niečoho, čo by si možno chcela zmeniť, ale nevieš či to bude správne...ako vravím ja neľutujem...aj keď viem, že predošlému partnerovi som tým veľmi ublížila, ale doteraz sme v kontakte a snažila som sa mu to nejako vysvetliť..

gater

Ty sa vyburovat nemusis. Bud mu verna. Budete manzelia,prezijete pekny zivot az do staroby. A ked budete mat sive vlasy tak si spomen na den ked si chcela vediet odpoved na otazku....hm. Mozno sa usmejes a povies...dobre,ze som ostala. S pozdravom j

kormi

ja by som ho nikdy nepodviedla, na to si ho prilis vazim. problem je, ze ho mam velmi rada, ale nie som si ista ci ho milujem a bojim sa, aby som mu neskor neublizila a svojou nerozhodnostou nezranila. ze ci nebude lepsie, aby si nasiel dievca, ktore mu bude schopne jeho city naplno opatovat.

deeee

Ked ho milujes, nie je co riesit.
Aj ja som v podobnej situacii ako ty....som s priatelom skoro 7 rokov a je moj prvy vo vsetkom, ale nikdy som neuvazovala o tom, ci existuju aj lepsi a ci je on najlepsi...pre mna je najlepsi a nikdy som nelutovala, ze som nevyskusala viacej chlapov a ani som o tom neuvazovala. Bud ho milujes takeho aky je, alebo ho nechaj a skusaj.....len nezabudni, ze tak ako mozes najst lepsieho, tak isto mozes natrafit aj na horsieho.

sida

Keďže takto uvažuješ, asi to nie je tvoja jediná láska a už to tak necítiš. Ja som vydatá za svojho manžela ktorý bol prvý a jediný a sme spolu 22 rokov a ešte ma niečo ako syndrom jediného ani nenapadlo.Ak to bude ten pravý, nebude dôvod sa zamýšľať nad takýmito myšlienkami, lebo ťa ani nenapadnú.Prajem ti, aby si takého našla a nesklamala sa

samia

no moja to aj ja mam obcas taku ponorkovu chorobu:) ja mam 20 a on 24, sme spolu dva roky a ja som jeho prva a on moj prvy;) akoze take znamosti kratke boli, ale nie viac ako 3 mesiace, cize ziadna laska ani sex...on je moj prvy milenec a ja som tiez bola jeho prva...a je to krasne podla mna...nemusia nas trapit ziadne "byvalee" znamosti, ziadne vycitky, nemam stresy z toho ci som lepsia ako jeho byvala:D lebo som jeho jedina...on je taktiez ako ty pises ten najlepsi a najpozornejsi chlapec akeho poznam, je skvely, rozumieme si, nehadame sa( obcas kvoli blbostickam), a chcela by som s nim prezit cely svoj zivot...dufam ze aj on so mnou:D kazdy o nas hovori ako o idealnom pariku a ja si nieco take ako rozchod neviem uz ani predstavit....a ani si nedokazem predstavit ze by som mala mat nejakeho ineho partnera...to nie....ale ver mi, obcas aj mna chyta tento syndrom:D ale rychlo ma to vzdy prejde lebo ho proste luuubim a zivot bez neho si neviem predstavit;)

ewitkaaa

kormi, zivot nie je o tom kolko partnerpv yvstriedas, to mozn pochopis ked sa vo vztahu budes trapit. Mne by bolo jedno ci by som zostarla pri jednom chlapovi a pravdu povediac ta predstava s ami paci velmi. Neoaci s ami predstava ze by som za svoj zivot mala vystriedat neviem kolko partnerov. Striedat aprtnerov je o nicom. A lepsi je taky stereotyp,a le v dobrom vztahu. TO pride v kazdom vztahu skor ci neskor, to by sa vsetci len rozvadzali. Zivot nie je len o tom. Asi velmi vymyslas. Ak chces niekoho ineho rozid sa s terajsim, uzivaj si kolko chces a ked bdues pripravena na vztah, tak si najdi niekoho, kto ti bude vyhovovat.