Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vsetci sa mi mozte postazovat od a po zet

ShaulaThalit

mam skoro 16. Ano, ja viem... Baby, mate pravdu, ale ja sa citim uplne zbytocna. Dnes som bola za mojou triednou profesorkou a povedala som jej o bulimii a ze pojdem asi na par tyzdnov do nemocnice. A sme sa rozpravali... a o par hodin na to som mala zasa stav, uplne mi bolo do placu, ked sa vsetci v triede rehocu na blbostiach, ako si doberaju primitivne kazdeho... A tak. Obcas sa ma niekto spytal ci mi je zle. A ja som s ironiou odpovedala: co nevidis aka som happy? Preco tento cely denny kolobeh musi byt? preco? Preco to jednoducho neprestane aj ked sa snazim? :o(((

jaja

ahojte :) shaula,kolko mas rokov?uvedomujes si,ze ppp je choroba a treba ju liecit?a psychiatria urcite nie je pre blaznov,ale pre duse,ktore potrebuju pomoc,sama som mala ppp a chodim ku psychiatricke a beriem lieky,takze viem o com to je....nevzdavaj sa aj ked je to tazke,najma na zaciatku najtazsie,ale ked pridu hoci aj male uspechy,nakopne ta to uvidis :)

nellka

Ale, ale:), veď som ti to vysvetlila. Cítiť lepšie sa určite budeš, ale chce to čas. Asi ti to pripadá ako klišé, len také reči, ale naozaj je to tak. Veľa vecí potrebuje čas, nemôžeš čakať výsledok hneď. tak to nevzdávaj, podľa toho, čo píšeš, si ešte mladá, takže celý život pred sebou, čím skôr začneš, tým je to pre teba lepšie.

nellka

Asi ťa naštvem, ale som veľmi rada, normálne sa teším, že si to zo seba dostala von a povedala to mame. Obavy z neznámeho sú vždy, ale ver mi, že je lepšie ísť do toho teraz, ako sa ďalej trápiť, ľutovať sa a nechávať to na náhodu. Zvládneš to, nestresuj sa, život je krásny a ty si si práve dala prvú šancu to v budúcnosti zistiť. Držím ti palce!

ShaulaThalit

Nellka, ako som dopísala posledny prispevok, bola som s mamou a som chytila stav a rozplakala som sa a povedala som je to vsetko. Zajtra zavola mojej psychiatricke a potom v january asi pojdem na liecenie. bojim sa toho....... velmi...

nellka

Shaula, tvoja mama je už určite z teba zúfalá...:(, pozri, ty najlepšie vieš, ako sa cítiš. Ty si zodpovedná sama za seba, tak si aj pomôž. Ja viem, že by ti dobre padlo, keby to mama vybavila za teba...ale to sa načakáš, možno sa mama bojí, aby to neublížilo vášmu vzťahu/myslím to, keby ti navrhla liečenie/, tak jej to proste z mosta do prosta povedz. Liečenie na psychiatrii nie je pre bláznov, to dokedy budeme bojovať s týmto škatuľkovaním?!
Vieš, že nie si v poriadku- a to je ten prvý dôležitý krok k tomu, aby si si pomohla. To sebaľutovanie ťa skôr ničí, ako pomáha. Každého z času na čas chytí sebaľútosť, ale žiť v nej stále musí byť hrozné. To, že sa ti zdá, že ťa nikto nemá rád pramení z toho, že ty nemáš rada samu seba. Asi nemáš, keď sa prizeráš na to, ako sa z teba stáva bulimička, keď vieš, že potrebuješ odb. pomoc a nepožiadaš o ňu. Všetko je to len vec prístupu k veciam, kt. sa nám v živote stanú, vždy máš na výber. Tak si nevyberaj tú na prvý pohľad ľahšiu, ale zhubnú cestu.

ShaulaThalit

Bola by som najradsej isla hned teraz za psychiatrickou a povedala jej uplne vsetko o mojich stavoch, o tom, ze sa snazim byt vesela, nenapadna, dobra kamoska v skole, ale aj tak mam pocit, ze ma nikto nema rad. Doma je to tak, ze sa nazerem a mam vycitky. V skole som prestala chodit na obedy, lebo mam nutkanie to ist potom vyvratit. Mame o tom niekedy poviem, ale kedze ma vidi viac-menej len vtedy, ked mi ta dobra nalada ide celkom, tak mi povie ze som rozmaznana a je to len silou vole.
Ona mi stale vycita, ze sa zaoberam len sebou, svojim vzhladom, a niekedy aj krici...Ked sa jej vyzalujem, tak je rada, ale bola by som najradsej, keby bola jeden z tych rodicov, ktori by povedali: tak dost, ides sa dat liecit.
Ona to nepovie. Ona si mysli, ze je to puberta, vola, jedno z druhym, ze sa spamätavam z minulosti (zlej) a vsetko.

ShaulaThalit

Jaj, jasne, ja vzdy sa seknem na soudruhoch...
Neviem, preco si to myslim. Uz dva roky skoro mam bulimiu. Neviem sa jej zbavit. ked pride na mna slaba chvilka, tak vyzerem vsetky sladkosti a vobec...aj dost velky obsah chladnicky a potom mam komplexy, ze som tucna a aj to potom vyzvraciam. Aj dnes som to urobila a mala som dobry z toho. Neverim si. Je mi zo seba zle a mam pocit, ze sa kazdy na mna pozera a ukazuje prstom, a mysli si, ze aha to je ta co je na psychiatrii a je na liekoch... Je to akoby zacarovany kruh.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.