Rodina ano/nie

Príspevok v téme: Rodina ano/nie
fgf

Preco tolko ludi chce zakladat rodinu? Staranie sa o deti je castokrat nevdacna robota, tak preco si nicit nervy tolkymi povinnostami, co sa tyka ci uz vychovy deti, alebo zabezpecovania financii atd.? Viem si predstavit pekny vztah 2 ludi, kde nie su ziadne deti, zda sa mi to ovela lepsie a clovek ma aj viac casu na seba.
Ale predpokladam, ze vacsina ludi nedokaze potlacit pud "zachovania druhu" tak preto vsetci zakladaju rodiny, ale mna osobne tato myslienka nelaka.

mrvulka

Už nevieš,čoho by si sa chytila.nepoznáš našu situáciu a ideš tu trepať.manžel nedrie,má pohodovú prácu,pekný plat,máme dom,dva autá,ukážkové manželstvo,skvelých priateľov a mojich rodičov/on už rodičov nemá/.A nech ťa rozpučí od závisti.Už sa nebudem k tebe vracať a vypisuj si tu ,čo sa ti zachce.Aj tak nikdy nebudeš mať to,čo máme my ,matky.

tinka228

to môj muž by nedopustil aby som šla do práce sskôr ako bude mať malý tri roky. VŠ nie je patent na rozum a ty to len potvrdzuješ . ty si úbohá chudera čo sa tu ventiluje bohvie z čoho. ja nechápem ako môžeš byť taká prízemná a urážať ľudí za to, že majú nižšie vzdelanie.

mrvulka

deti mám plánované všetky tri,a predstáv si,že aj chodím do práce.Vo voľnom čase chodím vypomáhať do ambulancie ako zdrav.sestra.kedy chcem,vtedy idem.Takže si vyprosím tie tvoje narážky na moje deti a moje všetko.tebe fakt poškodilo mozgové bunky,ke´d ťa mama mala v 40-ke.ty si deti nezaslúžiš,podľa toho,čo tu vypisuješ.A ešte napíšem,že najstarší je druhák,a z 26 detí v triede je najlepší žiak,stredné dievča už vie čítať,hoci ešte nechodí do školy a vychované sú ukážkovo a to nemajú drezúru.stačí im,ke´d vidia ako sa chovajú ich rodičia a okolie.

hmmmm

mrvulka, vysoka skola dava okrem ineho rozhlad, ale to nemozes vediet, kedze ju nemas. To mozu posudit len ti, ktori ju vychodili. Mas fotograficku pamat, tak nepotrebujes VS? Dobre taras. Ja si len tri deti neviem predstavit, kedze nemienim pracovat do 70tky a na deti peniaze treba. Tvoj muz sa drie v robote a ty drepis doma. Uboha si ty, ked nemas ani skoly, ale deti vies robit.

hmmmm

Ked sa stala ta strasna vec, akurat som sa vydala a kupili sme si dom v zahranici. Do mesiaca sme ho predali a prestahovali sa nazad na Slovensko, sestrin manzel bol v prisernom psychickom stave a nasi rodicia maju 75 rokov, nedovolila by som sa im starat o malinkeho. Tak sme si tam kupili byt, manzel si tam nasiel robotu a starali sme sa o dieta. Svagor sa dal pomaly pomalicky dokopy a potom sa uz onho zacal starat on. Tak sme sa teraz prestahovali nazad, ale casto chodime domov. Dakujem, ze si ohovorila mojho muza. Ten tvoj by vychovaval dieta tvojich surodencov? Vstaval by v podstate k cudziemu dietatu v noci? Som mu za to velmi vdacna, robil to s velkou laskou. A co sa tyka mojho veku, tak poznam pat 19 rocnych bab, ktore potratili, o vek vobec nejde, vsetky moje kamaratky rodili svoje prve dieta po 35ke, dieta prislo do dlhorocneho manzelstva, su to pohodari a je uzasne sledovat zrele zeny, ako sa staraju o svoje deti...Ja by som nikdy nedopustila, aby som sedela tri roky doma a muz robil na nas.

mrvulka

HMMMMMMMMMM,ty si ale úboha na svoj vek.Koľko máš asi rokov ty ,ak tvoji rodičia sú spolu 55 rokov?čo ty vieš o mojom vzdelaní,nepotrebujem sa tu vychvaľovať o mojom vzdelaní.pre mňa titul neznamená nič,a čo sa týka kníh,prečítala som ich veľa a podotýkam ,že nie rozprávkové.milujem encyklopédie,a mám fotografickú pamäť,takže nepotrebujem mať vysokú školu na to,aby som bola múdra.a čo sa týka manžela,mám toho najlepšieho na svete,viem že mi nezahýba,lebo stíham všetko aj deti aj jeho.Závidíš čo,že ty také šťastie nemáš.A nepodrypuj.!!!!

tinka228

byť plodná ešte neznamená byť schopná donosiť. a pri tvojom veku to už bude len horšie.
za tie tvoje názory si dieťa ani nezaslúžiš. a ak by si ho nejakým zázrakom niekedy aj mala dala by som mu prečítať túto diskusiu.
je veľmi smutné, že si prišla o sestru. a kde skončilo to chlapčiatko keď si sa o neho starala len 5 rokov?

jajka001

mas pravdu ze nie kazda matka vie vychovavat deti. ale vyjadrujes sa o matkach a materstve tak pohrdavo a s despektom akoby si o tom skutocne nic nevedela. ja si vazim vsetky matky pretoze predpokladam ze su take aka bola moja mama - starostliva, obetava. a popri troch detoch pracovala samozrejme ako kazda. a starala sa o manzela a o domacnost. nedovolila by som si sa vyjadrovat k niekomu ze ked ma tri deti tak je nevzdelany a deti ma preto ze sa mu nechce pracovat.