Rodina ano/nie

Príspevok v téme: Rodina ano/nie
fgf

Preco tolko ludi chce zakladat rodinu? Staranie sa o deti je castokrat nevdacna robota, tak preco si nicit nervy tolkymi povinnostami, co sa tyka ci uz vychovy deti, alebo zabezpecovania financii atd.? Viem si predstavit pekny vztah 2 ludi, kde nie su ziadne deti, zda sa mi to ovela lepsie a clovek ma aj viac casu na seba.
Ale predpokladam, ze vacsina ludi nedokaze potlacit pud "zachovania druhu" tak preto vsetci zakladaju rodiny, ale mna osobne tato myslienka nelaka.

malickasom

neodsudzujem ludi co nechcu mat deti, no osobne si myslim ze zivot bez deti je prazdny. kazdy clovek ma iny zmysel zivota. iste prinasa to kopec starosti ale isto aj radosti. myslis ze tvoji rodicia sa nikdy neradovali ze ta splodili? ze si im nejako narusil vztah?alebo robil len problemy?
dnesny svet je prilis materialny a deti su nevychovane a nevedia sa spravat- ale to je chyba hlavne rodicov, ktori idu s akymsi prudom globalizacie, ze detiska posadia pred telku alebo pocitac a maju pokoj. pripadne su cele dni v praci a nemaju na nich cas.
mozno muzi to beru inak ako my zeny. poznam len velmi malo zien co by deti nechceli nikdy alebo teda aspon to tvrdia.ak si najdes partnerku ktorej to bude vyhovovat tak to je potom fajn.
aj ked si myslim ze v takom vztahu skor pride nejaky stereotyp...s detmi sa nebudes nudit asi nikdy :-D

fgf

"co je vlastne zmyslom zivota?" ludom sa nechce zaoberat touto otazkou, tak si vyberu jednoduchu moznost - zanechat tu potomstvo, popripade u nabozensky zalozenych ludi to bude "dobry zivot aby som bol spaseny"

orgi

ty si vies predstavit pekny vztah dvoch ludi...hmmm,tak ti zelam, aby si nasla fakt chlapa, ktory by ta miloval a vazil si ta rovnako ako ty jeho:)) a po case by si sama od seba zatuzila specatit svoju lasku tym zazrakom, ktory by vznikol spojenim vas dvoch a vasej lasky...ktory tu zostane aj po tom, co vy odidete a bude dokazom vasej lasky..

nellka

"Trebalo" by ísť spať, ty filozof:)To vieš, mám deti, ráno vstávam...keby som ich nemala, mohla som vyspávať...alebo vstávať do roboty...tak bru.

reee

fgf-podla mna je dost sebecke napisaat,ze deti su nevdacna robota a ze len nicia nervy.ale je to tvoj nazor.co je vlastne zmyslom zivota?

nellka

Ale veď dobre, ty si rob čo chceš, nie si ty náhodou človek vysoko filozoficky a sebecky založený? Prepáč, ale o zakľadateľoch podobných tém si myslím svoje...

fgf

"deti sú úžasné" tak, a tu sa nazorovo odlisujeme, cim vznika jadro problemu :)
u teba je ocividne silno vyvinuty materinsky cit, ale to je, ako som uz spominal, tiez len zakorene v cloveku kvoli zachovaniu druhu a nesnaz sa ma presvedcit o opaku :)

nellka

Fgf, ty si, s prepáčením, fakt pako...to si robíš prdel? Obyčajne takto nereagujem...ale ľudia sa množia ako králiky a nevedia prečo?! Ja nemám deti na to, aby som v starobe neostala sama...to nie...deti sú úžasné, človek s nimi zažije to, čo nezažije s nikým iným na celom svete. A to ,čo k nim cítim sa tiež nedá porovnať s ničím iným. Nedá sa to vysvetliť, prečo...keď ich raz budeš mať/ak ich budeš chcieť mať/, tak to pochopíš.

fgf

riesim to, lebo ludia sa mnozia ako kraliky, ani nevedia preco(robia to ostatni, tak asi to bude dobre/spravne) a uz aj teraz je kopa ludi na pokraji biedy, a co bude ked nas tu bude miesto 6 miliard 12? inac nie som zena :)