Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rodina ano/nie

Príspevok v téme: Rodina ano/nie
fgf

Preco tolko ludi chce zakladat rodinu? Staranie sa o deti je castokrat nevdacna robota, tak preco si nicit nervy tolkymi povinnostami, co sa tyka ci uz vychovy deti, alebo zabezpecovania financii atd.? Viem si predstavit pekny vztah 2 ludi, kde nie su ziadne deti, zda sa mi to ovela lepsie a clovek ma aj viac casu na seba.
Ale predpokladam, ze vacsina ludi nedokaze potlacit pud "zachovania druhu" tak preto vsetci zakladaju rodiny, ale mna osobne tato myslienka nelaka.

halinax

:)))
necitala som vsetko, ale nemam dovod byt bojovo naladena. mam svoj nazor, poviem si ho, ostatne si len myslim a nepotrebujem to davat najavo tam, kde to moze vzbudit pohorsenie alebo problem.
:)))

nellka

Petra, deti sú preto deťmi, lebo sú to mláďatá, ktoré sa všetkému len učia....To, že nejaká mamička namiesto vysvetlenia povie"radšej sa na neho ani nepozeraj", za to ja nemôžem. Určite to nepovažujem za správne. Deti sa naozaj všetko len učia, vedia byť veľmi kruté, lebo ich nenapadne, ako tým môžu tomu druhému ublížiť. Aj empatii sa treba učiť, rozvíjať ju. Mňa by zaujímalo, či bol niekto z nás dieťa, ktoré nikomu nikdy, aj keď nechitac, neublížilo. Deťom treba veľmi veľa vysvetľovať, o pocitoch druhých ľudí, aby sa naučili dávať si pozor na ústa, súcitiť a hlavne ísť príkladom. Petra, nedá sa jeden príklad zovšeobecňovať.

tinka228

petra, ale nie všetky matky vychovávajú svoje deti tak ako je to uvedení v príklade. tak ako všetci bezdetní nie sú bojovo naladení. viď halinax.

petra.

nižšie som čítala tento príspevok:
-
deti sú bezcitné, drzé a kruté. pamatám si ako sa v škole posmievali ak mal niekto okuiare, ostávali mu uši. Mám v okolí postihnutého 12 ročného chlapca, to by ste mali vidieť ako sa k nemu správajú. posmievajú sa mu, pokrikjú na neho. Samozrejme, ak tam nemajú rodičov. A ak ten chlapček ide po ulici/ kríva /, tak ho napodobňujú a pokrikujú. Viete si predstaviť čo musí prežívať. Ale ak idú tie isté deti po ulici s rodičmi sú ticho. Len na toho chudáka pozerajú a obzerajú sa za ním. Mama im vždy trhne rukou a povie " nepozeraj sa na neho". Tak čo je to za vychovu!!! Myslia si, že majú doma dobré a milé dieťa.Namiesto aby mu vysvetlili, že za to nemôže, že je chorý, že sa mu nesmú posmievať, tak povedia nepozeraj sa. Veru milé mamičky, neviete, čo doma máte !!!!
-
takže mamičky, na toto reagujte!!!!
lebo takéto decká máte aj vy, keď nie ste v ich blízkosti. ako ich vychovávate?
-
ja tež deti nechcem.

tinka228

presne nad tým som sa zamyslela aj ja. ja fakt nechápem ako veľmi musí byť človek zatrpknutý aby toto dokázal. no vymenila by si božtek svojho dieťaťa za niečo iné? ja nie

halinax

ja tiez netuzim po detoch. uplne mi staci manzel. takisto mam par priatelov,ktori funguju tak isto, bez deti a maju super vztah. ked su obaja rozhodnuty deti nemat, tak je to bez problemov, ak sa v tom v nazoroch rozchadzaju, tak potom moze nastat problem.

luciaa

A este nieco ja mam vysoku skolu a tuzim po detoch. Takze nie som ziadna nevzdelana chudera, kt. nic nevie, len robit deti. A vysoka skola nikomu neda inteligenciu. To je o niecom inom.

mrvulka

tinka,nie nevzdala.ja sa nikdy nevzdávam,ale toto tu nemá význam.A že ma niekto pozná,koho ja nepoznám,je pre mňa len plusom.

nellka

Ja sa snažím pochopiť dôvody, prečo niektorí ľudia nechcú mať deti, aj keď mám iný názor, chápať to môžem. Ešte raz podotýkam, že nie matky s deťmi nadávali na tie, kt. deti mať nechcú, ale opačne. A to je na tom to čudné.

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rodina ano/nie - Fórum - ZDRAVIE.sk