Umele prerusenie tehotenstva

philadelphia

Ahojte baby,mam 21rokov som uz 10 tyzdnov po interupcii a rozhodla som sa prispiet aj svojou skusenostou, kedze sama viem ake to bolo tazke a ako mi pomahali informacie od ludi, ktori si to uz zazili. A tych informacii je malo aj to starsieho datumu.
Zacalo to tym, ze mi tyzden meskala menstruacia urobila som si dva testy oba s negativnym vysledkom, ale menstruacia neprichadzala a ja som sa naozaj citila divne. Na 11 den meskania som si opat urobila test a uz s pozitivnym vysledkom samozrejme sok. Hned som sadla za pocitac a objednala sa. Vybrala som si sukromnu klinku Mediklinik v Leviciach mala som stastie objednali ma hned na druhy den. Nemusite ani navstivit svoju gynekologicku ani ziaden papier neni potrebny. Jedine co chceli po telefone vediet je datum poslednej menstruacie a dali mi pokyny prist nalacno ani nepit nic uz od polnoci. Rano som prisla na osmu zobrali mi krv a posadili do izby. Boli sme tam dve baby priblizne rovnakeho veku co bolo prijemne neprezivat ten stres sama. Mediklinik sice pise ze mozete mat blizkeho prislusnika pocas celeho pobytu pri sebe, ale to neplati a ste s niekym na izbe. Takze priatel musel cakat cely den vonu. To cakanie bolo najhorsie pocas dna chodili sestry robili vysetrenia (ekg...tlak..), potom dosiel anesteziolog s dotaznikom o uzivani liekoch a predchadzajucich chorobach urobil vysetrenie to bolo cca 10 hodin...najhorsie je to cakanie hlavne kedze ja som ani nemala oficialne este potvrdene nic vysledky krvi mi nepovedali u gynekologicky som nebola ja som vlastne nemala ani istotu ci som v ktorom tyzdni nic...(Inak z mnohych dovodou odporucam vezmite si nocnu koselu nie pizamo, je to vyhodnejsie).Konecne o 11tej prisiel gynekolok urobil mi sono urcil ze som v 4 tyzdni. Bol velmi mili spytal sa ma ci chcem vidiet aj plod alebo radsej nie, porozpraval mi presne ako co bude prebiehat, velmi ma ukludnil ked o tom hovoril o ako uplne malom zakrociku co trva 10 minut. A potom som uz iba cakala na izbe kedy ma zoberu. Najhorsie tri hodiny mojho zivota( maximalny stres, hlad a hlavne smad! nic nesmiete pit 12 hodin pred narkozou) konecne prisli ku nam do izby, najprv isla baba, ktora bola somnou na izbe. Odmerala som cas po 12 tich minutach ju niesli spat. A uz som isla moc si to nepamatam mala som vsetko zahmlene z tolkych nervov. Lahla som si na stol aamatam si, ze mi iba anestezilog pichol narkozu a hovoril ze do 10 sekund zaspim a ja som sa s nim este 8 sekund hadala ze mi to nezabera :D a potom nic az som sa zobudila na izbetrochu malatna unavena, al evraj som zo spanku rozpravala ze este chcem mat 6 deti takze sa mi asi nieco pekne snivalo, kedze lekari z toho mali zabavku :D Asi hodinu sme museli lezat, bolest bola neprijemna, ale nic co sa neda vydrzat asi po pol hodine zacala sa stupnovat az do takeho pichania pri konecniku to je posledne stadium potom sa to rychlo zlepsi, hned ako budete moc sediet vam daju napit (konecne).Daju vam antibiotika na tri dni proti zapalu, upoyornia ta ze do prvej menstruacie nemat pohl. styk a neodporuca sa upat ani vo vani len sprcha. Do 80 minut po zakroku som bola na ceste domov. Sice vam povedia, ze pit velmi pomaly a v ten den nic velmi nejest max polievku alebo jogurt( aby ste sa nahodou nepovracali), ale ja som to nedodrzala bola som velmi hladna asi hodinu po odchode som zjedla jeden cheesburger sice pomaly ale nic mi nebolo. Po prichode namna dosla unava a zaspala som. Rano som sa citila uplne dobre jedine som sa musela setrit v predklanani a nenosit nic tazke. krvacanie bolo uplne slabe na druhy den aj skoncilo. Naozaj o tri dni uz ani neviete, ze vam nieco bolo. O dva tyzdne treba ist na prehliadku vasmu gynekologovi ci je vsetko v poriadku a potom po prvej menstruacii. Ta by sa mala dostavit do 6 tyzdnov .. je to individualne.. ja som 10 tyzdnov po intrerupcii a este ju nemam..prave dnes som bola na vyvolavacke.. takze vynimka potvrdzuje pravidlo.. Netreba sa bat treba sa zamysliet ze ide o uplne rutinny zakrok s malymi rizikami. Moja recenzia na Mediklinik je dobra pretože naozaj boli mily, vsetko islo rychlo ( okrem toho cakania co vraj bol vynimocny stav), ziadne zbytocne otazky preco a podobne. a havne dobra informovanost co som ocenila kazdy ked vam isiel nieco robit vsetko vopred popisal nic necakane. Ziadne vycitky som nemala ako niektore baby co pisu na forach ja som na to nemyslela nepredstavovala som si ziadne babo ani nic a hlavne prosim ked sa rozhodnete ist nekukajte si tie blbe videa o interupcii zbytocne si prihodite stres co vam moc nepomoze. Hlavne sa dobre rozhodnite! a urcite o tom povedzte partnerovi. Aspon zistite ako snim mozete v zivote ratat! Cely zakrok umeleho prerusenia tehotenstva ma stal 360 eur. Niektore baby platili 400 voli inekcii tolerancie krvnej skupiny, ktoru som ja nepotrebovala. Dnes som bola na tej vyvolavacke rovno mi spravila lekarka preventivku vsetko je v poriadnu krasne zahojene. Nastastie som nemala ziadne komlikacie hlavne infekcie, na ktore ste po interupcii nachylnejsie. ( Napriek tomu ze som porusila vsetky zakazy ako pohl. styk som po 4 tyzdni mala pravidelne po 6tich tyzdou som bola na dovolenke a kupala ssa ako aj v mori tak i v bazene) tak je to naozaj individualne. Drzim palce vsetkym ! PS: len sa smejte na tych komentarov ludi, ktori sa staraju druhym do slobodnej vole a pisu tu hluposti ze to je vrazda a podobne , radsej nech si kupia encyklopedu a precitaju si co ten plod do troch mesiacov vlastne je ;) ;)
Dufam ze moj priserne dlhy prispevok niekomu pomoze :)

mujko

moja viem ze to nieje prijemne interupcia...ja som bola tiez pred tyzdnom...nebolo to lahke v tom sa rozhodnut ale chcela som to mat za sebou...mam uz 3deticky tak koli tomu...komplikacie by nemali bit ziadne ked to prebehne ako ma...ja sa cistim nie je to ako menzes ale som aj bolesti mala ale to vsetko sa da pomali do poriadku bez toho to nejde...a potom po 4tytdnoch by si mala dostat menzes...neboj vsetko sa da do poriadku ...

zahoracka11

Chcela by som poradiť ako dlho je v poriadku ked mi mešká menštruácia, mala som nechraneny sex s mužom, ale neurobil sa do mna, ale nie som si istá... ďakujem pekne

Evitka

ahoj,pytas sa na možne komplikacie-myslim ze u kazdeho moze byt nieco ine,alebo aj nic,mozno silnejsie krvacanie...tvoj lekar by na to mal vediet odpovedať,na co si davat pozor po zakroku?-ked vsetko pominie,pomaly zacnes zas normalne fungovat,nikto nic nezisti...vsetko je o stasti,ked budes i nadalej chodit na pravidelne kontroly atd.nic by sa nemalo pokazit a ked uz budes naozaj pripravena budes mat dietatko...vela stastia a hlavne sily...vedz ze ked si sa tak rozhodla,urcite si sa rozhodla spravne...

tinka228

pozbierala som všetku odvahu a pozrela si to obludné video čo sem zavesila liana. veď po vzhliadnutí tohto by nedokázala ísť na potrat ani beštia. je to max. nevhodný spôsob ako bojovať proti interupcii.
som šťastnou mamou krásneho chceného 16 mes.chlapčeka, ale aj napriek tomu si myslím, že právo rozhodnúť sa by nemalo byť odopreté ani jednej žene.

tinka228

kaca dopadnúť by mal dobre zákrok, myslím bez komplikácií. ja naozaj netuším, čo by muselo v živote stretnúť mňa, aby som to urobila. sama som matkou a viem aké je to krásne mať v sebe život, svoje vytúžené dieťatko. ale v jej prípade to bábo zrejme vytúžené nie je a keď sa to už stalo tak je tu aj takáto možnosť (myslím interupciu). myslím si že ju to samu veľmi trápi a nechcela by som byť v jej koži. neriešme tu to, že na to mala myslieť pred tým, ale skúsme jej pomôcť. moja sestra je zdravoťáčka a mala žiaľ tú česť prizerať sa na zákrok. môžte mi veriť, že nikto v tej miestnosti nie je z toho nadšený. počnúc lekárom, končiac pacientkou.

kaca

tinka a co ma na tom celom dobre dopadnut? na tom, co chce urobit, nevidim nic dobre...je to sice jej rozhodnutie a slobodna vola, ale zavisi od nej uz i dalsi zivot, zivot jej este nenarodeneho dietata. a ona mu ide ten zivot vziat, necha ho zabit. v dnesnej dobe je x druhov ako sa da pred nezelanym tehotenstvom chranit, preto nepochopim preco niektore zeny, ci dievcata podstupuju umele prerusenie... umele prerusenie akceptujem iba v pripade, ak by tehotenstvo malo ohrozit zivot matky alebo by sa dietatko malo narodit chore, nie vsak ako druh antikoncepcie

tinka228

baby nerobte jej to ťažšie ako to má. interupcia je jej slobodná voľba. má na to svoje dôvody. diiana držím ti palce, aby to všetko dobre dopadlo a rýchlo si sa fyzicky aj psychicky zotavila. a kedy ťa to čaká? pred alebo po sviatkoch. tak či tak to budú asi tvoje najsmutnejšie vianoce. koľko máš rokov?

liana

web.pravonazivot.sk
skus si to pozriet... toto nechapem,... ako niekto moze ist na potrat... tak ho daj na adopciu. To je vzdy lepsie riesenie a myslim, ze ked sa iba raz zahladis do jeho krasnych oci... nikdy ho nedas prec.

jancili

nechcela som byt na teba hnusnav predchadzajucom prispevku ale ked ho chces ako si sama napisala tak sa este posnaz, porozmyslaj a nechaj si drobceka co v tebe rastie...