Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyšetrenie hadičkou do žalúdka ?

lucinka1

bola som na gastre asi pred troma rokmi mala som helikobktera uzivala som lieky no teraz sa my to vratilo a mala by som ist znova na vysetrenie tou odporonou hadickou.problem je v tom ze som strasne hakliva na usta aj pri umyvani zubov ma zvykne napinat a rano ked vstanem sa musim bezpodmienecne napit lebo by som odpadla a docitala som sa ze pit sa rano pred vysetrenim nemoze...mam strasny strach a neviem ako ho mam prekonat.miestami si hovorim ze radsej budem trpiet bolest ako ist navysetrenie...

fedurco

Ale to iste vyšetrenie transnazalnym gastroskopom, ktorý je 4x tenší ako klasicky gastroskop a dá sa zaviesť aj cez nos - je omnoho príjemnejšie vyšetrenie. Pacienta to vôbec nenapína pri vyšetrenie, nie je bolestivé ... Zatial sa taketo vyšetrenie robí len v gastroambulancii v Košiciach - poliklinika Tahanovce a vo Vranove nad Topľou.

people

Ale nie je zase vysetrenie "hadickou" vzdy to iste.Tenkou gumenou hadickou sa odobera zaludocna kyselina na zistenie koncentracie HCL titrovanim(ale to sa robi asi velmi zriedka) a fibroskopom zase lekar priamo kamerou vysetruje zazivaci trakt od pazeraka az po dvanastnik.V pripade potreby a podozrenia odobera biopsiu sliznice na histologiu.

sabina1205

Ja som tiež bola pred niekoľkými rokmi (cca som mala 18) a nič to nebolo. Najhoršie z toho asi bolo, ked mi nastrikali niečo do hrdla na umrtvenie, chutovo to bolo hnusne..a potom som už vobec nič necitila a prebehlo to teda uplne bez problemov..čo som sa aj čudovala že to nič zvlaštne, dlhe, nechutne nebolo..

majuska_

no roman obdivujem ludi, ktori aj pri takom dacom dokazu v pohode dychat, lebo ja som sa sustredila na to, kedy mi tu hadicku z krku vytiahne. a inak som zabudla dopisat, ze ked som bola na tom vysetreni ako dieta, tak po nom som bola hospitalizovana na noc na pozorovanie. naco? netusim...

roman08

hp chod do temy chronicky zapal zaludka vcera som tam pisal jeden prispevok je trochu dlhsi ale precitaj si ho.inac ako tu citam tak zrejme plati kolko ludi tolko nazorv ale je to samozrejme kazdy znasame veci inak.ja som bol na tomto vysetreni asi 8-10 krat a ziadna tragedia pokial som nepanikaril a v klude zhlboka dychal.

hp

Mam to za sebou 8x a nikdy viac.Fuj,nic prijemne,aj s diazepanom v zadku a mesocainom v hrdle.Slzy mi tiekli,z ust sliny,grgal som z toho vzduchu,ktorym si lekar cez fibroskop nafukuje zaludok.Mam chronicku gastritidu a HP pozitivneho.

majuska_

tak ja som na to vysetrenie bola 2x: raz ako dieta a druhykrat pred asi dvoma rokmi (teraz mam 21). a ked som bola druhykrat som si povedala nikdy viac. proste doktor si sice robil svoju robotu, mne to bolo neprijemne, napinalo ma na zvracanie, cosi mi z ust vytekalo (on to nazval zaludocna kyselina ci jazierko ci co - pre mna to bolo ako zvracanie, ktore z duse nenavidim a radsej spravim neviem co, len aby som nezvracala) a sestricka, co mi stala za hlavou a mi ju drzala jak v kliestoch na mna jacala, ze mam len lezat (bolo mi zle, hlavu som v kuse dvihala, lebo som potrebovala "zvracat"), takze ta minuta mi pripadala jak hodina... takze nepojdem na to (aspon dufam...). umrtvene usta som mala len sprejom. a ked som bola 1., tak mi dali ako dietatu injekciu do zadku na oblbovanie a mala som to prehlnut tu hadicku, takze mi bolo dobre a nepamatam sa, zeby mi dajak hrozne zle bolo, len som bola trosku otapena a ked som vysla z ambulancie, tak som si musela hned lahnut na lavicku, lebo mi bolo nevolno trosku. ale po tomto co som bola teraz som bola bez injekcie (som si pomyslela, ze ach ci pana... dajak to prezijem tu minutu), ale koniec som povedala. a tiez som bola na rektoskopii, ktora mi bola na prd, lebo i tak aj napriek klystyru som vraj nebola dokonale prazdna ako si to doktor zelal a bolelo ma to otrasne. ale na rektoskopiu som bola prvykrat a i tak nic nezistil. proste chodila som po tych hnus vysetreniach jak na klavir.

ginza

NA VYSETRENIE sa ide na lacno .Mne nafukli sprej do hrdla na umrtvenie.Bolo to vpohode krasne som si videla zaludok.Myslim si ze strach je velky ale sa neboj nic zvlastne to neni.

lovelylily

da sa uspat, co by nie, len o to musis poziadat a samozrejme priplatit si... ja som este uspana nebola, len som mala naladovku... take omamenie aby si si to nepamatala :-) a bolo to v pohode...a ked som bola prvykrat bez toho,, to bolo hrozne, tak to do mna cpali ze im bolo uplne jedno ci vobec este dycham, a dva tyzdne po tom ma este bolel zaludok...takze ja navrhujem popytat sa na tuto variantu, pokial vies ze ti to za triezveho stavu robi problem...drzim palce !

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vyšetrenie hadičkou do žalúdka ? - Fórum - ZDRAVIE.sk