Hryzenie psika

Príspevok v téme: Hryzenie psika
ingrid

Dobry den prajem. S manzelom sme sa rozhodli, ze detom na tieto vianoce kupime psika pod stromcek. Tak som si vlastne splnila svoj davny detsky sen aj ja :-) Je to sice predcasny darcek, ale o to krajsi. Chcem sa ale spytat, kedze je to nas uplne prvy psik v zivote, ako ho odnaucim vsetko kusat. Bude mat 10 tyzdnov a velmi kuse ruky. Bojim sa teda, ze ublizi nasej najmladsej dcerke. Vcera ma totiz kusol tak, ze bolo z toho krvave zranenie. Inak je to (teda mal by to byt) mierumilovny bytovy psik. Pokupili sme do jeho vybavy tie zuvacie kosticky, a ked kuse ruky, tak mu ich podhodim, no jemu aj tak viacej chutia ruky :) Prosim, ak je tu niekto, kto mi vie pomoct, poradte. Dakujem vam. Inga

nellya

vraj pomaha ak ho kusnes do ucha, on to pochopi ako ze si nadradena v jeho smecke a bude ta respektovat. po zadku by som ho nezapala, tomu nerozumie a moze byt z toho akurat agresivny. co je to za rasu? nezachytila som to

jucika

treba ho nosit na zakladny vycvik, kde sa to odnauci hrou a nie trestami. V kazdom meste existuje take nieco, skus sa obratit na nejaky utulok, alebo na zverolekara - oni zvyknu mat kontakty na cvititelov. (stoji to okolo 1500,-sk/50€ :-)).vela stastia.

ingrid

dedy, velmi pekne ti dakujem za pomoc. Bola by som rada, ak by si poslala nejaky ten "navod", ako na tie povely. Inak, teraz ma maly zase taku novinku, ze kupime mu novu hracku, hraje sa s nou mozno len taku polhodinku, a potom sa zacne nudit. Nudi sa cele hodiny. Vynucuje si pozornost, sme s nim stale, este nebol sam doma a asi to zacal zneuzivat. Ked si ho zacneme vsimat, tak sa tesi a kuse nas. A ked sa postavim a idem do kuchyne, a on ostane sam, opat sa nudi. Vcera mu manzel ustruzlikal z dreva take palicky, nech si hryzka, ale nic ho nebavi.

dedy

ingrid, som velmi rada, ze sa snazis, niektori b to vzdali uz pri prvom naznaku problemu

hlavne presvedc manzela, ze ak mu nieco zakazes ty, tak on mu to nesmie dovolit (je to ako u deti, ak mama zakaze decku pocitac, tak otec mu to tiez nesmie dovolit, lebo potom si vlastne odporuju)

ak mas psika prilaceneho pri zemi (predpokladam jednou rukou) tak druhou mu pritlac i dalsiu cast tela, ktoru chce zdvihnut (tuto situaciu si viem presne predstavit)

par ludi odporuca, ak pes prilis vrci, zavriet ho do inej izby, ako za trest, a tam si ho nevsimat. ale toto psik nemusi vzdy pochopit, moze stekat a rusit susedov, a v mensom byte to moze byt i problem.

drzim ti palce, nech to je len prechodne stadium

dalej psika zacni ucit zakladne povely ako sadni, lahni, ku mne
ak budes mat zaujem mozem ti podrobnejsie napisat postup ako na to

ingrid

dakujem vam vsetkym za pripevky a aj za maily. Tiez verejne odpoviem na mail.

Veronika, praveze my sme sa na nho uz dost citovo naviazali. Teda ja urcite. Za nic na svete by som ho uz nedala prec. Ked som si hladala informacie o tychto bytovych malych psikoch, tiez sme s manzelom uvazovali o westíkovi. Ale kamarátka westa má a tvrdí, že pre nás ako začiatočníkov, by tento psík nebol. Vo vseobecnosti je toto plemeno vraj dost tvrdohlave. Tak som dala na jej rady a pozerala po pritulnejsom psikovi. Ten tvoj je inak krasny.

dedy, uz aj toto pritlacenie som skusala. Ale kazda jedna vyskusana metoda, ktoru som pouzila, u psika vyvolala stupnujucu reakciu. Ci som na nho zakricala a pacla po zadku, zacal stekat a vrcat viac, ked som ho pritlacila k zemi, zacal vrcat a celou silou dvihat sa, uz aj buchnutie novin o ruku som skusila, ked som to spravila prvy krat, ostal sediet!, no druhy krat mu to uz zase nic nerobilo. A tiez noviny nemam vzdy po ruke, ked ich treba. A ked na nho zvysim hlas, az zakricim, hneva sa a vrci. Ale zase nemozem tvrdit, ze by bol nejako agresivny. To nie. Mozno z tychto prispevkov to tak znie, ale on sa takto tvari, ked sa hraje. Casto si nas myli s hrackou. Aj vonku na voditku zvykne vrcat a to vtedy, ked ho chyti to tlamy a zacne kusat a ja mu to zakazujem, ze "fuj, toto sa nerobi, pusti to" a tak ked mu to voditko beriem z tlamy, tak vtedy vrci. Ale ked je tak celkovo rozblazneny, vtedy zavrci aj bez dovodu na mna. Len tak sa nad neho zohnem a uz vrci. A opat, ked ho okriknem, vrci este viac. Mozno to je prirodzeny reflex steniatka, neviem. Inak je takto mily, oblizuje mi tvar, ked je unaveny je ako med. Na manzela nevrci, lebo ten mu vsetko povoli. Aj ked sa ja na to hnevam, tak mu napr. da papucu, aby trhal, krmi ho pri stole - ja to zasadne nerobim. Robi to vtedy, ked chce, aby mu dal psik pokoj. Lebo poviem vam, je ako hyperaktivne dieta :-) Nespava s nami, ani s detmi v posteli, ma svoj vlastny pelech s ohradkou.

dedy, viem, ze cez pismenka na obrazovke tazko posudzovat mojho neplechu. Agresivnym by som ho vsak nenazvala, len sa mu nepaci, ked ho vediem k discipline. Mozno to vazne potrebuje cas.

Ale aj tak vsetkym dakujem za prispevky. Je to moje male zlaticko, ktore velmi zboznujem spolu s mojimi dalsimi zlatickami :-)

dedy

veronika, nechcem kritizovat, ale moj nazor na tuto situaciu: westik, je terier, a ty si natrafila na pohodoveho psika, pricom i toto plemeno sa moze spravat podobne. Ingrid ma krizenca dvoch malych plemien, a nahodou natrafila na psa, ktory je dost hyperaktivny, priam to zacina prerastat ku agresivite
ja mam cavaliera, taktiez pohodak na vysokej urovni, pricom poznam cavaliere, co su schopni ta uhryznut ked na nich zle pozries

a ak by sa ingird aj podarilo psika vratit (co asi velmi nepojde), kto by si dobrovolne takeho psika vzal? ak s nim nebude pracovat ingrid teraz, tak je dost pravdepodobne, ze uz nikto nikdy a bud skonci v utulku alebo mu niekto ublizi :(

ingrid, okrem toho, ze by nemal spat v posteli, krmit ho zasadne az po tom, co sa najete vy, v ziadnom pripade ho nekrmit od stola
a zase ak nehryzie a sprava sa slusne, tak za slusne spravanie odmenovat, mat po ruke nejake maskrty a odmenit

je pre mna dost kompúlikovane o tom iba pisat, ked psika nepoznam osobne, a nepoznam vsetky detaily