Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priateľka má nábeh na anorexiu

Príspevok v téme: Priateľka má nábeh na anorexiu
eXeS

Dobrý deň
Chcem sa s vami poradiť s nasledujúcim problémov. Začal som pozorovať na mojej priateľke priznaky anorexie, keď sme vonku takmer nič neje len pije vodu, denne musi spravit 20KM na stacionárnom bicykli,stále sa len vodou nadája aby jej neškvrkalo v bruchu,keď jej poviem že je chudá tak ona na to že jej klamem že je tučná a pritom má pri 165cm 45kg(ak už nie aj menej). Kedže mi na nej záleži žačínam hlaďat spôsob ako jej to vyhovorit, strašne sa jej páči filozofia Pro ANA,čo už je defacto fanatizmus za anorexiou. Už som z toho zufali neviem ako jej mám pomôcť, keď som naznačil,že to poviem jej rodine tak hneď do mna že nech to ani neskušam aj keď podla mna to jej mama vie a čo som počul tak sa kvoli tomu dost hadaju ale je tvrdohlavá ako palica a nedá si povedať.Netušim čo mám robit,prosím vás ak máte skusenosti s podobnými pripadmi poradte mi čo mám robit,dakujem, nechcem aby sa jej niečo stalo:(

domca210

podla mna je dobra terapia sokom,povec ze ju sice milujes ale s vychrtlinov ktora tvoje rady neberie vazne nechces mat docinenie,podla mna ak ta ma rada pochopi ze (len aby ta nestratila )musi zacat jest

allla

rada
ja som napisala preto,aby jej tam nieco primiesal,ved to nejde o to ze ci ju klame chce jej len dobre,ved jej moze hrozit smrt,je lepsie sa liecit doma ,nez na psychiatrii ci nemocnici

Inak ako to este s tvojou pritelko vyzera?rozpraval si sa s nou o tom?

eXeS

Ok no uvidime,ja ale neviem jedno pochopit ako je to možne takéto sebatriznenie ja to nikdy nepochopim:(
to sa ani nedá pochopit.No stou mamou to možno skusim ok tu profesorku si nechám ako poslednu možnost kedže ona je defacto psycholigička. Je jedálny listok hm tažko povedat bo to ani sám neviem same zeleninové vecičky, ... cestoviny fakt neviem.

wuska

s profesorkou urcite nie, neboj, ludia vidia, ze chudne, ale jej to nie je prijemne a nahodou by sa v tom dakto cudzi zacal rypat a bolo by zle.
ja anorexiu nemam, este lepsie, roky bulime za sebou a je to komplex mnohych problemov, pravdaze aj nespokojnosti so samou sebou, ale celkovo ... ono je to jedna z veci, ktorou si dokazuje svoju hodnotu a uspech, ze vies schudnut, ale to je strasne plytke a je to strasne malo do zivota ...
neries to s dalsimi ludmi, radsej s nou, alebo aj skus si s jej maminou dat daky tajny meeting, ale priatelka sa moze velmi na teba nahnevat.
toto je tazke a hlavne, anorekticky si daleko tazsie uvedomuju, ze maju problem, hlavne teraz v jebnutej dobe jebnutych pro ana stranok (sorry za vyrazy, ale na to sa nic ine neda povedat), ked je to prezentovane ako nieco super ...
a kym si ona sama neuvedomi zavaznost svojho konania, bude len a len ublizovat svojmu okoliu .. a velmi by som jej priala, aby si to uvedomila kym ma cas. a kym ta to bavi, pretoze z vlastnej skusenosti viem, ze partner moze ako kolvek milovat a snazit sa pomoct, ale bez ochoty z druhej strany je to zbytocne ... a casom to partner nevydrzi a ide inde ...

eXeS

No ja som jej už povedal, že sa o ňu bojím, že sa tým veľmi trápim, len ona že do toho ma nič, to znamená, že mi stale nedoveruje ani sa moc nečudujem bo som dost do nej rýpal, bo svedomie mi nedovoli to len tak prehliadať, chodime spolu dva mesiace ale poznáme sa už strašne dlho bude to asi tým že sme spolužiaci,na osemročnom gympli akurát maturujeme a nejako sa to vykryštalizovalo no, ale to že jej mám navrhnut aby aspon niečo jedla, pekne postupne ona vie o zdravej výžive všetko možne,je aj dobrá kuchárka ale aby si ona dala niečo, akože určite je ale to tak raz az den naobed niečo ľahké, najhoršie je to že je strašne tvrdohlavá,bude si tvrdi svoje stoj čo stoj,wuska si to presne vistihla čo sa týka toho brucha,tej kože presne tak sa správa neni chvila čo sme spolu aby nezačala niečo o tom :( Fakt mi veľmi na nej záleži nechcem aby sa jej niečo stalo tak sa snažím najst nejaký odrazový mostík ako na riešenie tohoto dost závažného problemu. Prvé čo skusim je spravat sa tak aby mi začala doverovat sme sa rozhodli som spolužiačkou že pojdeme sa jedno profesorkou ktorá má vela skusenosti so všeliakymi aj takýmito problemami o radu,ale tak aby sa ona do toho neagažovala to by sa len zhoršilo. Aj keď strašne rád by som sa porozprával s jej mamou o tom ale to by som si asi dost pohoršil,takže skusim pristupit na jej hru. A ešte aj ked viem že je to pre vás neprijemné,čo bolo u vás pričinou toho že ste sa stali anorektičkami?dakujem

wuska

najhorsie na tom je, ze ona sa vidi fakt tucna. nie obezna, ale kazdy jeden zahyb koze jej pripada ako falda. teraz ma uz urcite naruseny metabolizmus a travenie a je pravdepodobne, ze ked sa naje, nafukne sa jej brucho, po com si zasa len tucna pripada. taktiez je obrovska moznost, ze priberie rychlo par kil, ak by zacala jest normalne a to by bol pre nu obrovsky sok .. netlac ju do toho aby jedla, navrhni jej aj to, ze teda nech jedava zdravo, ale aspon 5 krat denne, nemusi hned od zaciatku obrie porcie, postupne pridavat, aby rychlo nepribrala. chodivaj s nou cvcit, aby nemala dojem, ze ju kontrolujes a zabranujes jej stihlosti ...
a hlavne jej vysvetli, ze najzdravie a najkrajsie je telo, ked sa zdravo stravuje, pestro, pravidelne a do toho sa clovek hybe. mozno nie je zmena za tyzden, ale telo potom nema dovod priberat a bude aj krasna, aj zdrava a hlavne nebude vychudnuta na kost.. musis jej vysvetlovat, hladat info, ked jej zadrbava s prepacenim .. urcite to nebude lahke, ale hlavne ju musis presvedcit, aby spolupracovala ...
keby sa tak moj priatel o moj problem tak aktivne zaujimal :(

jaja

Ja na tvojom miste by som jej povedala toto co ty nam... ze sa o nu bojis...spytaj sa jej ci jej na tebe zalezi...nech odpovie...spytaj sa jej ci chce aby si sa trapil...chce ta trapit ? povec jej ze ty sa trapis...koli nej...lebo si nici zdravie...povec jej ze sa ti to nepaci...ze mas rad stihle zeny...ale ona je chuda az prilis...a ty to nechces nechces aby sa potom trapila i ona...lubis ju...spytaj sa ci ona lubi teba a ci pre teba spravi cokolvek...povec jej...ze ju nebudes nutit ale nech ona porozmysla nad svojim konanim...povec jej ze tym neznici zivot len sebe ale i tebe a rodine...vstup jej do svedomia

wuska

si velmi vsimavy, ale aj ked sa o tom nechce bavit, musi. povedz jej, ze ju milujes, a vsimas si na nej zmeny, ktore ta trapia a sice vies, ze sa o tom nechce bavit, ale ty zasa nechces byt vo vztahu, v ktorom je dolezita uprimnost. ze jej chces vsemozne pomoct, aby sa citila spokojna a stastna, ale ze ti musi najprv zacat doverovat .. inak to fakt nejde ... lebo ona sa bude skryvat a to, ze ma taky agresivny postoj, ze teba to nema co zaujimat, je len dalsim prejavom toho, ze ma problem ..

eXeS

Tak keď tu pišete že už ste si to zažili ako ste sa z toho dostali,kto vám pomohol? ako vlastne rozmýšla taká anorektička? dakujem

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Priateľka má nábeh na anorexiu - Fórum - ZDRAVIE.sk