Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

NAOZAJ GYMNAZIUM ?

Príspevok v téme: NAOZAJ GYMNAZIUM ?
jaja

ja viem ze tato tema sem nepatri ale mam nemensi problem pri vybere dalsej skoly... som priemerny ziak...tym nemyslim ze mam same trojky...rozmyslala som ze pojdem na obchodnu akademiu...ale nakoniec som si vstupila do svedomia azacala som premyslat comu sa chcemv buducnosti venovat...a neprisla som nato...chcela by som byt psychologicka...pravnicka...spevacka...herecka...t o je mojmu srdcu najblizsie...urcite by som nechecla pravocat niekd ev kancelarii pri papierovackach a to by bola jedina moznost pri obchodnej akademii...a kedze v ke mame moznost navsetavovat dobre gymnazium pre priemernych ziakov tak som rozmyslala nad nim...aby som mala drhsi cas na rozhodovanie pri vybere dalsej skoly (vysokej) ale tu ide zas oto ze sa bojim ze vysoku nezvladnem a z gymnazia mat nic nebudem a tazko budem hladat zamestnanie...tak co mam robit ?? a apriklad konzervatorium ...spevak herec...to je dost rizikova robota pri pohlade ci sa presadis svojim talentom...

lenus

Som dalsia co sa rozhodovala ci OA alebo gympel, kedze som ani na zakladke nemala same jednotky, gymplu som sa bala, ale nakoniec som tam sla. Tiez som chcela neskor psychologiu, ale na NOSku sa mi nechcelo ucit pravo a ekonomiku, tak som sa rozhodla pre druhy moj sen-medicinu, a aj ked som nikdy nebola najlepsia ziacka, nezmaturovala na same jednotky, gympel som zvladla uplne hravo a taktiez aj prijimacky a teraz (zatial, kym nepride biofyzika :D) zvladam aj tu medinu na Acka =) takze ja radim gympel, mas dalsie 4 roky na zameranie sa a zistenie co ta naozaj bavii =)

lejlaa55

tak ano v serialoch ano, tam predsa nepostavia neskuseneho herca co prave vysiel zo skoly. :) ja len hovorim, ze vzhladom na to, ze taky malynky pocet ludi prijmaju na skolu tohto smeru, tak upltnenie maju... :)...a no a na tie znamosti, je to smutne, ale beru na viacerych skolach... :( a preto mame po slovebsku roznych debilov pravnikov, ktory nemaju logicke myslenie, lekarov, ktory nevedia rozoznat srdce od pecene, informatikov co ledva zapnu pocitac, atd.. atd... :)

sunie

lejla, ak si vsimnes v divadle aj v serialoch mas vsade stale tie iste xichty. ale aspon sa zacalo trosku viac natacat, to je pravda.
myslim ze tu v BA niekedy nezalezi na tom aka si sikovna na prijimackach, ale ake mas znamosti, bohuzial.

lejlaa55

poznamka k sunie: k tomu herectvu... na herectvo beru 6-10 ludi do blavy, a cca 8 do banskej. inde sa nestuduje, a pozri sa kolko divadiel vsade po slovensku je, kolko roznych serialov sa nataca, takze si mylsim ze to uplatnenie tam je ;)

co sa tyka VS, z gymnazia je 99%uspesnost pri prijmackach na VS. dnes je pravda ze na vs prijmu uz skoro kazdeho, takze toho ze ta neprijmu by som sa nebala. treba len dat prihlasku na viac skol :) co sa psychologie tyka,beru menej ludi, ale ak ta to bavi a nemas problem naucit sa na prijmacky, tak to mas vo vrecku. tento rok prjmaju nasledovne:
presov 35
kosice 50
blava 80
ruzomberok 40

a co sa tyka gympla, alebo OA. jednoznacne gympel. je to ta najlahsia skola aka moze byt. ( samozrejme ekd sa nebudes ucit, tak nie je lahka, lenze to nie je ani OA) gympel ta najlepsie pripravy do zivota, ziskas vedomosti na urovni, mas vseobecny prehlad, ktory je dost potrebny na niektore skoly.

njurrrr

presne takto to bolo aj u mna, prihlasky boli na OA gymnazium, na OA ma zobrali bez skusok, ale powiem ti ze som tam nikdy skutocne nechcela ist, slo len o to kde na druhu skolu....a na gymnazium som musela robit prijmacky, neboli tazke a tak ma zobrali. W triede mam ludi ktorych mam rada a tworime super kolektiv. Myslim ze wseobecne wzdelanie je dolezitejsie, aj ked je welka sanca ze ta nemusia zobrat nikam a z gymnazia jednoducho potom nic nemas. Akurat som w tretom rocniku taham tak na 1,2,3 a na zakladke som sa ucila na 1,2. Teraz ked sa trocha poucim mozem mat same. Ale jednoducho som lenivy typ cloweka a ucit sa mi velmi neche, ale som spokojna a nemenila by som za nic. Na vysoku skolu nemam welku predstawu ze kam ale este casu:D najradsej by som skusila tiez tu psychologiu, mozno medicinu...farmaciu, je toho wela co by ma bavilo ale tiez skusit na VSMU:)

sunie

ano lebo nemaju moznosti,resp.ak vystudujes nieco uplne specialne tak niekedy nemas sancu sa vobec zamestnat. treba mysliet aj do buducnosti co je perspektivne, uzivi ta a samozrejme musi ta to aj aspon trochu bavit :)

sunie

ja som sa kedysi presne takto musela rozhodnut. nakoniec som stavila na istotu a isla na OA lebo gympel ti da vseobecne znalosti a co ak ta nezoberu na VS? doteraz som svoje rozhodnutie neolutovala, bola to skvela skola a naucila som sa tam kopec super veci (ekonomia,uctovnictvo, strojopis, PC, cudzie jazyky) a odtial som potom isla na VS. neviem odkial mas ze musis skoncit zasita niekde v kancli, ja mam uzasnu kreativnu pracu.
nechcem ti brat tvoje sny ale pozri sa na to realne-kolko ludi zoberu na herectvo a kolko z vystudovanych hercov sa skutocne uplatni vo svojom odbore? a psycholog - pokial nemas sukromu prax co dobre vynasa tak sa s tym neuzivis.. ja som povodne chcela studovat modne navrharstvo alebo psychologiu ale hned som sa prebrala do reality.

šárka:)

jaja: pracuj na sebe a da sa vsetko, ak velmi chces. ja som bola na gymnaziu stale jednotkarka, nebol vacsinou problem ani s matikou, ani s chemiou a to som nad knihami ani netravila vela casu. proste vacsinou mi stacilo to, co som pocula v skole, doma precitala a bolo. rozhodla som sa studovat pravo, aj prijimacky dopadli okey a ja zrazu neviem ako sa ucit. a to uz nie je 20stran ako na gymnaziu. a zrazu su moje jednotky uplne zbytocne a ja sa poriadne trapim... nauc sa ucit a nauc sa byt vytrvala, hlavne ked si budes ista, ze to chces, tak do dokazes.. nie kazda pravnicka fakulta je strasne tazka, aj ked jasne, ucit sa treba vsade.... teraz cez skuskove asi ani nevyjdem z domu, len ucit sa budem... od rana do noci. takze drzim palce a chod si za svojimi cielmi:) ja som za gymnazium, budes mat viac moznosti potom

jaja

Ja som len premyslala co ma bavi... podla toho som usudzovala comu sa chcem venovat...najlepsie by bolo aby som sa dostala na pravo ale nato asi nebudem mat :( mno treba len zabojovat

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

NAOZAJ GYMNAZIUM ? - Fórum - ZDRAVIE.sk