NAOZAJ GYMNAZIUM ?

Príspevok v téme: NAOZAJ GYMNAZIUM ?
jaja

ja viem ze tato tema sem nepatri ale mam nemensi problem pri vybere dalsej skoly... som priemerny ziak...tym nemyslim ze mam same trojky...rozmyslala som ze pojdem na obchodnu akademiu...ale nakoniec som si vstupila do svedomia azacala som premyslat comu sa chcemv buducnosti venovat...a neprisla som nato...chcela by som byt psychologicka...pravnicka...spevacka...herecka...t o je mojmu srdcu najblizsie...urcite by som nechecla pravocat niekd ev kancelarii pri papierovackach a to by bola jedina moznost pri obchodnej akademii...a kedze v ke mame moznost navsetavovat dobre gymnazium pre priemernych ziakov tak som rozmyslala nad nim...aby som mala drhsi cas na rozhodovanie pri vybere dalsej skoly (vysokej) ale tu ide zas oto ze sa bojim ze vysoku nezvladnem a z gymnazia mat nic nebudem a tazko budem hladat zamestnanie...tak co mam robit ?? a apriklad konzervatorium ...spevak herec...to je dost rizikova robota pri pohlade ci sa presadis svojim talentom...

njurrrr

presne takto to bolo aj u mna, prihlasky boli na OA gymnazium, na OA ma zobrali bez skusok, ale powiem ti ze som tam nikdy skutocne nechcela ist, slo len o to kde na druhu skolu....a na gymnazium som musela robit prijmacky, neboli tazke a tak ma zobrali. W triede mam ludi ktorych mam rada a tworime super kolektiv. Myslim ze wseobecne wzdelanie je dolezitejsie, aj ked je welka sanca ze ta nemusia zobrat nikam a z gymnazia jednoducho potom nic nemas. Akurat som w tretom rocniku taham tak na 1,2,3 a na zakladke som sa ucila na 1,2. Teraz ked sa trocha poucim mozem mat same. Ale jednoducho som lenivy typ cloweka a ucit sa mi velmi neche, ale som spokojna a nemenila by som za nic. Na vysoku skolu nemam welku predstawu ze kam ale este casu:D najradsej by som skusila tiez tu psychologiu, mozno medicinu...farmaciu, je toho wela co by ma bavilo ale tiez skusit na VSMU:)

sunie

ano lebo nemaju moznosti,resp.ak vystudujes nieco uplne specialne tak niekedy nemas sancu sa vobec zamestnat. treba mysliet aj do buducnosti co je perspektivne, uzivi ta a samozrejme musi ta to aj aspon trochu bavit :)

sunie

ja som sa kedysi presne takto musela rozhodnut. nakoniec som stavila na istotu a isla na OA lebo gympel ti da vseobecne znalosti a co ak ta nezoberu na VS? doteraz som svoje rozhodnutie neolutovala, bola to skvela skola a naucila som sa tam kopec super veci (ekonomia,uctovnictvo, strojopis, PC, cudzie jazyky) a odtial som potom isla na VS. neviem odkial mas ze musis skoncit zasita niekde v kancli, ja mam uzasnu kreativnu pracu.
nechcem ti brat tvoje sny ale pozri sa na to realne-kolko ludi zoberu na herectvo a kolko z vystudovanych hercov sa skutocne uplatni vo svojom odbore? a psycholog - pokial nemas sukromu prax co dobre vynasa tak sa s tym neuzivis.. ja som povodne chcela studovat modne navrharstvo alebo psychologiu ale hned som sa prebrala do reality.

šárka:)

jaja: pracuj na sebe a da sa vsetko, ak velmi chces. ja som bola na gymnaziu stale jednotkarka, nebol vacsinou problem ani s matikou, ani s chemiou a to som nad knihami ani netravila vela casu. proste vacsinou mi stacilo to, co som pocula v skole, doma precitala a bolo. rozhodla som sa studovat pravo, aj prijimacky dopadli okey a ja zrazu neviem ako sa ucit. a to uz nie je 20stran ako na gymnaziu. a zrazu su moje jednotky uplne zbytocne a ja sa poriadne trapim... nauc sa ucit a nauc sa byt vytrvala, hlavne ked si budes ista, ze to chces, tak do dokazes.. nie kazda pravnicka fakulta je strasne tazka, aj ked jasne, ucit sa treba vsade.... teraz cez skuskove asi ani nevyjdem z domu, len ucit sa budem... od rana do noci. takze drzim palce a chod si za svojimi cielmi:) ja som za gymnazium, budes mat viac moznosti potom

jaja

Ja som len premyslala co ma bavi... podla toho som usudzovala comu sa chcem venovat...najlepsie by bolo aby som sa dostala na pravo ale nato asi nebudem mat :( mno treba len zabojovat

[zruseny8]

no neboj sa...ja ked som sa mala rozhodnut kam dalej zo zakladky, tak som tiez mala dilemu. prihlaska bola oa a gymnazium. na obchodnu bez prijimaciek ma zobrali, na gympel az na odvolanie. rozhodla som sa pre gympel. doteraz nelutujem, jednak to mas vseobecne zameranie, a vobec ALE VOBEC som netusila ze kam pojdem dalej. este ani vo stvrtom rocniku na vianoce nie. az nejako po novom roku, mi napadla ze farmacia. tak som poslala prihlasku, dokonca som ani z jedneho predmetu cize biologie nematurovala, ale hlavne ze prijimacky na skolu boli z nej..tak som sa nejako na tu farmaciu dostala a bojujem uz druhy rok. dufAM ZE sa prepracujem az do toho piateho aj ked je to dost tazke. inac tiez som si myslela, ze pojdem na psychologiu, ved preto som si aj maturu z nosky vybrala. si myslim ze kazda 16.rocna osoba, chce ist najskor na psychologiu a pocas studia sa to meni. niekomu to zostane, ale prevaznej vacsine nie. napr. aj moja sestra riesi ze pojde na psycho, ja si myslim,ze si vyberie nieco inee. aj tak vela ludi co vystuduje, tak to nerobi, pretoze si nenajde take zamesntanie. preto treba pozerat aj dopredu, ze ci ta zameranie co sme si vybrali, ma nejake siroke uplatnenie, ci ako ty vravis, budeme len s nejakou vs tukat do klavesnice a cumiet do obrazovky. myslim ze mne sa vyber podaril, len teraz to treba aj skoncit..
preto aj na toto nesmies zabudat!!!

[zruseny8]

presne tak, spravne uvazujes, vsak si mozes daj viacero prihlasok na vs, nielen na jednu, a ked nechces viac rokov studovat na vs, tak si mozes urobit len prvy stupen s titulom Bc. cize bakalar..to su tri prve roky.

jaja

takze gymnazium...mno mam este par mesiacov na rozhodnutie...ale asi pojdem tam gymnazium ma najlepsie pripravi na VS to je jasne...a potom skusim ist na psychologiu ak sa nepodari zoberiem si VS ineho zamerania...a pojdem napr na socialnu pracu...