Rada pre všetky ženy, čo majú kvasinky

Príspevok v téme: Rada pre všetky ženy, čo majú kvasinky
nika5

S kvasinkami som mala problém niekoľko rokov. Začalo to užívaním antikoncepcie v 16 rokoch, nakoľko som mala problémy pri menzese. Gynekológ ma ale neupozornil, že takéto niečo sa môže stať v dôsledku zníženia imunity, ktorú antikoncepia robí. Dnes mám 24 rokov. Asi 2,5 roka dozadu som sa dozvedela, že na to, aby som sa zbavila kvasiniek, len liečba od gynekológa nepomôže, tak som sa tým riadila a zabralo. Moja rada: ak sa toho chceš naozaj zbaviť, musíš byť odhodlaná spraviť pre to všetko a mať trpezlivosť. Hlavne nesmieš stratiť nádej. Stratiť nádej znamená stratiť všetko. Keď som sa toho chcela zbaviť, skúšala som všetko, pretože ak práve niečo nevyskúšaš, zrovna to by mohlo byť kľúčom k tvojmu zdraviu. Pre tie, ktoré toho moc o kvasinkách nevedia: Za väčšinu kvasinkových ochorení môže Candica albicans - je to kvasinka(huba, druh plesne), ktorá za normálnych okolností osídľuje črevá, ak sa však premnoží, spôsobuje kvasinkové ochorenie).U ženy sa to i veľmi rýchlo prenesie vzhľadom na blízkosť pošvy a konečníka, hoci by si sa môhla sprchovať aj viac krát denne. Vhodnou pôdou pre rozšírenie candidy je teplo a vlhko (používaj len bavlnené gaťky, tie sú savé, v žiadnom prípade nenos tangá, ak máš väčší výtok, použi slipové vložky bezparfumované), potraviny z bielej múky, potraviny obsahujúce plesne, sladkosti, banány-spôsobujú v tele hnilobný proces, nenos bedrové gate, dávaj si pozor na prechladnutie -nos teplé ponožky, tielko, aby si mala zakryté kríže, ak ti premokajú topánky, kúp si turistické topánky - mne ešte nepremokli.
Postup liečby: keď začneš s liečbou od gynekológa, od začiatku si nasaď kúru bez sladkostí, potravín obsahujúcich plesne, potravín obsahujúcich bielu múku, banánov. Ak nechápeš prečo nie biela múka, kúp si celozrnnú a všimni si pri príprave jedla, ako sa celozrnná múka ľahko zmyje z taniera narozdieľ od bielej. Tak ako sa správa biela múka na taniera, to isté robí v tvojom tele. Čiže kupuj si grahamové alebo celozrnné pečivo, celozrnná múka sa dá v pohode použiť na prípravu jedla. Nasaď si probiotikum candilac - tu je ho problém zohnať, tak skús cez net alebo v čechách, ak nezonešieš, skús candivac. Táto kúra by mala trvať 3 - 5 dní. Po tejto kúre pokračuj v liečbe od gynekológa ak ti ešte zostalo, to, čo ti predpísal a pokračuj stále v probiotiku. Probiotikum ti bude slúžiť ako prevencia a nezabudni, treba to užívať, aj keď sa budeš cítiť fajn. Aspoň u mňa to tak platí. Ja užívam candilac 2x denne, ale keby vynechám čo i len deň, mám to znova. Ale každý organizmus je iný, tak možno niekomu by stačilo 1x denne.Treba vyskúšať. Ak máš partnera, pred zahájením liečby mu daj spraviť stery, ak by si si nebola istá, či je v poriadku. Partner môže byť prenosca i keď nič necíti a pokiaľ sa nedáte obidvaja naraz do poriadku, môže sa stať, že si to budete stále rozdávať.Sestrička z gynekológie ti dá ampulku, v ktorej je vatová tyčinka a na druhý deň ráno jej to tam zanesieš. Tak nezabudni, všetky tri veci užívať naraz: od gynekológa, potraviny bez bielej múky, ....... a probiotikum.Prajem skoré uzdravenie všetkým ženám bojujúcim s kvasinkami.

animka

ale macka ja mavam rozne pliagy uz bol aj zlaty stafylokok aj enterokok a mykozy vsetkych moznych typov nielen kvasinky...mam aj nejaku jemnu poruchu imunity takze je mozne ze je to aj tym...ja sa proste preliecim a najneskor po dalsej menstruacii som tam kde som bola...uz to aj mojho doktora prestalo bavit a povedal mi raz...noo mate tu anaerobnu bakteriu premnozenu ale ta nie je skodliva nebudeme to liecit...no a to mi stacilo...a tak poslednych 5 rokov tam idem raz za rok vzdy mi urobi kultivaciu , nieco najde , nieco mi da,ja preliecim,po menzese sa mi to vrati a dalsi rok to neriesim kedze nemam ani palenie ani svrbenie..len proste ten vytok..navyse ked vidim ako sa vzdy tvari ked ma vidi :(
po infekciach ktorymi mikroorganizmami vznikaju zrasty ?

rena23

Ak mate v tehotenstve problem s kvasinkami, preliecte sa kratko pred porodom, aby ste pocas neho neinfikovali dieta. U novorodencov kvasinky vyvolavaju velmi bolestivu infekciu ustnej dutiny- "žabu". Ja som tak urobila a ani jedno z mojich deti tento problem nemalo.

macka26

animka,. kvasinky v tehotenstve, alebo po atb liecbe su uplne normalne, je narusene prirodzene prostredie vdaka hormonom.... s plodnostou kvasinky nemaju nic spolocne, skor infekty , tie sposobuju zrasty.. ale kvasinky ako take nie...

animka

netehulka ani si nevies predstavit ako si ma potesila :))) drzim palce nech ste aj ty aj male vporiadku :)
riesil to nejak doktor u teba ? mas nejake obmedzenia co sa tyka porodu? myslim ci je to indikacia cisaraku alebo ti tesne pred nim nasadia lieky alebo ako to riesia ?

Netehulka

animika-pri beznych kvasinkach, mykozach nie je problem otehotniet. Ja som ich neriesila, a otehotnela som bez problemov aj s kvasinkami. :-)

Teraz som v 30 tyzdni, takze pomaly to uz mam za sebou.

animka

no ja mam s tymito vecami problem snad odkedy menstruujem...neustaly vytok jemne zltkasty vzdy silnejsi ked nosim obtiahnute rifle,nic ma nepali ani nesvrbi.Raz je to kvasinka inokedy anaerobne bakterie prosto vselico ale vzdy mam priznaky rovnake...doktorovi sa to uz riesit nechce...mam 23 a bojim sa ze raz kvoli tomu nebudem moc mat deti :(
napriklad candivac som skusala a mne teda nepomohol...mne vlastne nic nepomaha :( co ma naozaj jedine strasi je to tehotenstvo,deti milujem a fakt sa bojim...

silviklh

ahojte,aj ja odporucam CANDIVAC,je to uzasna vec! a tiez probiotika,je jedno,ake...aleCandivac jednoznacne! stoji sice vyse 17eur,ale je na tri mesiace ale mam pokoj vyse pol roka :)

monnnny

Ahojte ja mam uz 3roky problemy s timito vecami a uz som zufala vyskusala som uplne vsetko zacala som pit kozie mlieko mamina mi kupila neake kvapky na zenske problemi ake este ich neberiem lebo teraz mam probiotika super dolphius najdete ich na stranke www.dolphilus.sk a kupila som si gel na intimnu hygienu nasla som letak v casaku kukla som na ic stranku www.saforella.eu a tam su napisane aj skusenosti ake maju s nim a boli to kladne odpovede tak som si to dala v lekarni objednat mne aj partnerovi pouzivam to mesaic a zatial je to fajn no uvidime co dalej,davala som si aj take kvapky ktore urobila mamina z medvedieho cesnaku ze je to tiez dobre na tie veci ale aj na mnohe ine tak dufam ze som vam poradila,a este noste bavlnene nohavicky perte bez avivaze a ked su suche tak ich ozehlite zbavujete ich bakterii

leanna

Bejja u mňa sa tiež jednalo o predne dolne dva zuby, ja som ich mala mrtve už od základnej školy, čiže takých 15 rokov. A nelutujem, že som ich dala vytrhnuť, mam tam teraz mostik, cize obrusili mi vedlajsie zuby a urobili mostik. Pokiaľ tam budeš mať nalez, nie ešte je možnosť spraviť resekciu koreňa, robi sa to na stomatochirurgii a vtedy je šanca že zub Ti záchránia. Ja mám aj hore korunky a mam tam mrtvý zub, tiež je to otázka času, ci sa tam nieco nevytvorí, ale ked idem na prevenciu stale si ho dam z rtg ci sa tam nahodou nieco netvori.Držím palce, nech sa Ti to porieši.