nemčina

Príspevok v téme: nemčina
lada_

vopred sa ospravedlňujem, kedže je toto forum o zdraví, ale potrebujem pomôcť, kedže sa začínam učiť nemčinu ako samouk, ide o toto:
chcela by som vedieť preteritum od slovesa schreiben, 1.a 3.osoba j.č. schrieb( toto mám v knihe) ale nie je tu spomenutá 2.os.j.č. a žiadna osoba množného čísla, prosím ak niekto vie, tak budem vdačná, som predsa samouk , dík:)

joni_

stale zas a znova dokola, niektore veci sa daju odvodit a domysliet, ale niektore sa musis naucit len ako basnicku :)

iva1

och boze mne ta nemcina nejde nieco sa naucim a zachvilu nic nevim kolko krat si to mam citat aby som to vedela nejaku deravu hlavu mam;][;........

ddddddd

Boze, ja ked pocujem to perfektum, preterium...Takto sa clovek jazyk v zivote nenauci...Ani malemu decku nepoviete - vies moj, predminuly cas je taky a taky...Hlupe storocne metody. Treba isy na par jazykovych pobytov mimo Slovenska a budes tak sprechovat jak nemcur.

lada_

prosim vas, ktoré viete nemecky, potrebujem pomôcť zas:
preteritum od zmiešaného slovesa kennen je :1.a 3.osoba
kannte, chcela by som vedieť 2.osobu jednotného čísla a množné číslo komplet, myslím že to bude kanntest, ale nie som si istá, množné číslo radšej ani netipujem, tie učebnice s gramatikou sú hrozné:)

mirka222

byť- sein, preteritum war, perfektum ist gewesen, vedieť- wissen - wusste - hat gewusst. dúfam že som pomohla :-)