Som zuriva

qqq

no...ale lieky na šelesť neberieš, že??? lebo ani také niesúúú...a keď máš tie bolesti srca.....čo robíš??????

ShaulaThalit

aj ja mam selest od malicka. A celkovo v rodine mame srdciarov. Dedko zomrel na to ze v spanku umrel, resp. lopatisticky povedane, zastavilo sa mu srdce. A aj moja babka je chora vazne na srdce. Druha babka mala rakovinu a sesternica ma cukrovku. Starsia sestra tiez bulimiu a otec trpi debilitov na entu... ale s nim nezijem. Asi je to aj v genoch

qqq

takže ty vlastne berieš niečo na zvýšenie tlaku..ale to, že ťa bolí srdce..na to ti lieky asi nedali, že???? lebo mňa srdiečko bolí, aj pichá..niekedy akokeby som tam mala kameň...a nedali mi nič..akurát že mám šelesť aj prolaps..a treba to sledovať

ShaulaThalit

Ano, na tlak beriem. Mam ho nizky a vlastne preto mavam zavrate. A problemy so srdcom takeho typu, ze ma boli na hrudi, niekedy ma tam tlaci, picha... Obcas sa mi stava, ze mavam pocit, akoby som mala prezit infarkt. Alebo ked sa mi zatoci hlava tak mam pred ocami cierne alebo sede a pisti mi v usoch taky silny pisklavy hlas... Ale nie som nejak vazne chora nastastie, len taketo problemy mavam.

zwedavus

ShaulaThalit a čo ti dokáže v živote robiť radosť? nejaká záľuba, koníček, činnosť? vždy, keď sa cítiš zle, skús sa jej venovať. alebo keď chodievaš behať, tak v tom behu sa vybúr. viem, že teraz už na to nie je vhodné počasie, ale možno niekde vnútri. alebo čo tak si kúpiť boxovací vak? to je veľmi dobá vec, fakt. keď budeš opäť zúrivá, vezmeš rukavice a biješšššš:) tam sa teda určite vybúriš. alebo čo nejakí kamaráti? s nimi si niekam vyventilovať hlavu. dobrá spoločnosť ti nedovolí myslieť na žiadne zlé veci. a k tomu vyzúreniu - skúšala si počítanie v duchu? vždy, keď to na teba príde, začni si v duchu alebo nahlas počítať: 1, 2, 3,.. a pritom si hovor, mňa nič nenazúri, som pokojná, nikto mi za tie nervy nestojí a pod. alebo si naopak pusti nejakú hudbičku, tvojmu srdcu milú a snaž sa pri tom myslieť na úplne iné veci.

qqq

moja a koľko máš rokov, že berieš lieky na tlak?????meriaš si ho?? a prečo užívaš lieky aj na srdce??? čo ti zistili????

ShaulaThalit

Jasne, beriem lieky... aj na tlak aj na srdce. Napr. som uplne oslobodena na telesnej, lebo mam kolapsove stavy... ale ked je mozne, tak kazdy vecer chodievam behat... ale teraz uz snezi...

ShaulaThalit

No, mam aj so srdcom problemy. A teraz, ked uz mam bulimiu skoro dva aj nieco roky tak celkovo mam zdravotne problemy. Je mi zle stale, mam depresie a aj fyzicky som unavena a citim busenie srdca. Raz je to hlava, potom brucho, potom vsetko naraz a asi som stary hypochonder.

qqq

viem..aké to je...moja..držím prsty nech si ok.-....., a inak..keď ti je zle..a bolí ťa aj srdiečko...čo potom robíš????