psoriasa môj velky problem

Príspevok v téme: psoriasa môj velky problem
ramoni

Mam problem uz par rokov ale teraz sa to zhorsilo a zhorsuje kazdy den coraz viac.Mam 31 a 3 deti som psoriatycka od svojich 16 rokov.psorka sa mi zhorsila na tolko ze mi je trapne vyjst na ulicu.Pouzivam maste,sampony,kremy,oleje ale nic mi nezabera.V tomto obdoby je to stale zle a viem,ze je to aj zmenou pocasia.najviac mi prekaza to svrbenie a nakolko to mam vo vlasatej casti este horsie lebo mi zaali vypadavat vlasy.Ako nahle pouzijem nieco na ktoru kolvek cast svojho tela pocitujem palenie a svrbenie.Takze som vynechala medikamenty a pouzivam obycajnu bravcovu mast.Ale chodte taraz na nakupy ?"vonavy"naviem co dalej pomôzte prosim

haakon

Ja mam psoriazu uz 7rokov,dlho som ju drzala "vo forme"ale pred 9mesiacmi sa mi vyhadzala po celom tele vo velkych loziskach.ziadne maste nepomahaju.telo treba liecit zvnutra!netreba sa ani spoliehat na drahe doplnky vyzivy.je to jednoduche obmedzenie v strave.a funguje!7mesiacov na sebe nemam ani bodku,

duro

Dobrý deň prajem , kto má záujem sa zbaviť psoriázy tak mi dajte vedieť na môj email . Môžem seriózne pomôcť.

lucianne

Ahojte, ja mám tiež psoriázu na vlasovej pokožke. Kožná mi povedala, že je to nerovnováhou hormónov alebo čo. Predpísala mi Advantan a pomohol mi. Za nejaký mesiac to bolo fuč, spolu so svrbením. :)...samozrejme vždy so zimou sa mi to vráti-neviem prečo, ale potom si dám zase prepísať tú masť a všetko je v pohode ;-) veľa šťastia!

dano.

Mám psorku už roky a veru dlho sledujem všetky dostupné fóra a webové stránky o psoriáze. Na tých nespočetných stránkach vo fórach o psoriáze je veľa príspevkov o liečivách, prípravkoch a výživových doplnkoch ktoré vraj zaručene pomáhajú. Väčšinou však ide o propagáciu výživových doplnkov ktoré neuškodia, možno posilnia organizmus, ale psoriázu ako takú nevyliečia. Niekto, a myslím si, že práve tí, ktorí ich propagujú, na tom aj slušne zarábajú. Hnusný systém, ale to asi tak ľahko nezmeníme ...
Zažil som pobyt v nemocnici(keď bolo najhoršie) a môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že lekári nás vedia dať na nejaký čas do poriadku. Daňou je však užívanie liekov potláčajúcich zápal a kortikostereoidných mastí. Lieky nám ničia pečeň, kortikostereoidy stenčujú pokožku a na tej potom vznikajú strie. U mňa najviac a dlhodobo zaberala masť s vitamínom D3 - Daivonex. Nevylieči, ale udržiava v norme. Neviem či je D3 viac vitamín, alebo hormón pretože si ho naše telo vyrobí aj samo zo slnečného žiarenia (že vraj UVB???). O užívaní D3 celkom zaujímavo a aj s celkom zaujímavými výsledkami píšu na www.lupenka-psoriaza.cz Zostáva však otázne ako D3 pôsobí z dlhodobého hľadiska na organizmus a či to nie je práve z dažďa pod odkvap.
Ďalšou metódou ktorá funguje je pobyt v kúpeľoch Smrdáky. Kúpele zaberajú, hradí ich poisťovňa, ale sú dosť náročné na čas - 28 dní.
Taktiež výborné výsledky dosahujú liečbou biologikami, ale tá je veľmi drahá a dostanú sa k nej len ľudia s ťažkou psoriázou.
Všetky tri metódy zaberajú, ale aj zaťažujú organizmus. Či už je to vitamín D3, sírne kúpele s dechtovými masťami, alebo biologiká nič z toho nie je prírodné a psorku nevylieči, len potlačí prejavy.
Je ešte jeden spôsob liečby a to liečba rybičkami rodu Garra Rufa - ichtyoterapia. Či už v sanatóriu, alebo doma je to liečba ktorá nezaťažuje organizmus a má dobré výsledky. Ja mám rybky doma, psorku bez liekov a mastí mám už pár mesiacov pod kontrolou, ale je to finančne dosť náročné. Bohužiaľ, ani rybky psorku nevyliečia, len udržujú pod kontrolou ...
Na celkové vyliečenie, resp. dlhodobé udržiavanie bez príznakov je zrejme potrebné oveľa viac. Hovorí sa, že v období medzi dvoma svetovými vojnami psoriáza bola v našich končinách takmer neznámou chorobou. Zrejme to súviselo s nižšími stravnými dávkami, kvalitou stravy ktorá nepoznala éčka, bolo v nej viac zeleniny a menej mäsa a možno aj s lepšou psychikou obyvateľstva.
Ja mám psorku vďaka rybičkám pod kontrolou - som za vodou :) - ale z dlhodobého hľadiska sa budem aj naďalej pokúšať psoriázy zbaviť. Cesta zrejme vedie cez celkovú očistu organizmu, celoživotnú diétu resp. kontrolu toho čo jem a hlavne psychickú pohodu bez stresov. Tak to bude dlhá a ťažká cesta ... ufff.
Nejak som sa rozpísal, ale myslím si, že je dobré, aby všetci psoriatici vedeli že nie sú jediní a že existujú spôsoby liečby ktorá nám pomáha normálne žiť.

Prajem všetko dobré a málo psorky v roku 2009.

anka

ahoj môj priateľ (34r.) má psorku od 15 r. vysúšal už asi všetko čo existuje. Stále sa mu vracia a vždy je toho viac. Má generalizovanú formu po celom tele, najhoršie že posledné dva roky má problémy s kĺbami (dg. psoriatiká artritída) Existuje biologická liečba na ktorú ho pripravujú v Piešťanoch. je to ochorenie s ktorým sa treba naučiť žiť, psychika robí veľmi veľa. Prajem veľa šťastia

v

mne zabera najviac slnko(asi aj ostatnym),ziadne kremy....a najlepsie mam,ked som v tzv. ,,bojovych podmienkach,, teda ako ked som napr. par tyzdnov na cestach a pod.(bez teplej postele,sprchy..)....a este taka zaujimavost:vazni v oswieczime takmer vobec nemali priznaky psoriazy(mam na mysli tych psoriatikov)