Samovrazda-prosim o pomoc

Príspevok v téme: Samovrazda-prosim o pomoc
cokoladka898

dobry vecer, prosim o pomoc, som asi psychicky na dne a v poslednom case mi po rozume behaju myslienky na samovrazdu. co mam robit aby som si neublizila?beriem aj lieky ale konkretne na toto nie, teda predtym som taketo myslienky nemala...potrebujem pomoc a je cas dovoleniek, teda idu vianoce a tak a k lekarovi sa nedostanem...vdaka za akukolvek pomoc

bella12

Áno, dá sa. Nech je situácia akokoľvek ťažká, vždy existuje riešenie - a samovražda sa za riešenie nepokladá.

Nemáš to jednoduché a izolácia Ti to nezľahčuje. Potreboval by si si nájsť nejakých priateľov, venovať sa nejakej činnosti - koníčku spolu s inými ľuďmi, aby si nebol stále sám, divadlo, kino, alebo len tak posedieť si s kamarátom, aby si získal nové podnety a myšlienky, aby si si rozšíril obzor. Podľa všetkého žiješ len vo svojom úzkom smutnom svete naplnenom depresiami a spomienkami. Nikto z tých ľudí, ktorých si miloval a ktorých tu už niet, by nebol rád, že tráviš svoj čas v depresiách, naopak, povzbudzovali by Ťa a priali Ti, aby si opäť našiel radosť a zmysel svojho života. Aj keď je to ťažké, skús urobiť niečo z toho, čo Ti radí psychológ/psychiater, aj keď v tom možno nevidíš zmysel.

Depresie sú bojom na dlhé trate, chce to veľa trpezlivosti, preto sa netráp neúspechom v liečbe a nedávaj si žiadne lehoty na vyliečenie. A rozhodne never tomu, že tak, ako sa cítiš teraz, sa budeš cítiť až do konca života. Ani sám netušíš, ako sa môže časom Tvoj život zmeniť k lepšiemu. Skús nájsť každý deň ak nie dôvod na radosť, tak aspoň dôvod na nádej...

stric

SOM MLADY MUZ . NIKOHO UZ NEMAM.VSETCI CO SOM MILOVAL UZ ZOMRELI.MAM VELKE DEPRESIE.NIKDE NECHODIM.LIECIM SA ALE BEZ USPECHU A MYSLIM NA SAMOVRAZDU KAZDY DEN. DA SA MI ESTE POMOCT

jajka001_

napadlo ma , zvieratko, napriklad papagaj, by jej mohol zlepsit naladu. najlepsie taky co aj rozprava. od niekoho pozicat...na par dni, co to spravi

cokoladka898

ide o leziacu babicku, ktorej museli vyviest ileostomii (len z tenkeho creva, kolostomia je z hrubeho). ma to cerstve, boji sa jest, aby jej to neprasklo. pije co najmenej aby nemala precikanu plienku. nema nikoho, synovec s nou nebyva, manzel zomrel. vela spolu cestovali a uz nemoze a to ju velmi trapi...chce ist uz prec lebo je kazdemu na obtiaz...

modrooocko

Ja vždy keď mi je najťažšie a mám podobné myšlienky, spomeniem si na tú otrepanú "kostolnú" vetu, ktorú som pochopila až teraz.

Narodili sme sa preto, aby sme splnili svoje poslanie... Aj keď niekto má to poslanie ťažké... Ale každé má význam, len si to musíme uvedomiť...Mne to aspoň pomáha...

Predstav si napríklad, či nie je na svete niekto, komu na tebe záleží, kto si ťa váži, má ťa rád..kto by nikdy nechcel, aby si odišiel/odišla...

Odísť je slabosť, veď život je taký krásny, ale musíme ho chcieť vidieť krásny, lebo taký je....