Rodina - jednoznačne NIE

Príspevok v téme: Rodina - jednoznačne NIE
1xy

Zakladám novú tému, pretože téma Rodina áno/nie je žiaľ uzamknutá. Takže toto je téma pre nás, ktorí nechceme deti. Ste tu vítaní všetci, ktorí z akýchkoľvek dôvodov nechcete decká. Mamky s deckami poprosím, aby si svoju frustráciu a komplexy išli vybíjať niekde inde a nemiešali sa do našej diskusie.

lenca.

ja súhlaím s tým, čo bolo napísané nižľie.:
- sú mamičky čo chodia na materskú len preto,lebo nemajú prácu a takto dostanú tri roky materskú. a keď sa im doma zapáči ostávajú doma s ďaľšími a ďaľšími deťmi
- téma deti sa rozoberá na všetkých rodinných stretnutiach a triednych stretávkach: a čo ešte nemáš deti? a kedy ich plánuješ?...
- deti sú zlé, zákerné, drzé a posmievačné. Ak je iné dieťa odlišné, postihnuté, tak sa mu posmievajú a pokrikujú na neho. Matky nevedia, aké sú ich deti ak sú im nablízku. Ale keď ostanú vonku, či v škole bez dozoru stávajú sa netvormi.
- matky na materskej vysedávajú aj pred naším činžiakom celé dni vonku a piknikujú. obzerajú okoloidúcich a komentujú a ohovárajú. a to od rána do večera.
- deti vonku na ihrisku vykrikujú tak hlasno, že starí ľudia sa idú z toho kriku zblázniť. to nehovorím o vetraní.
- a my máme pred činžiakom park a decká vylamujú stromy, na tráve hrajú futbal a ak ich upozorníme, ešte nadávajú a ani ich to nehne.
...
veru:
dieťa: doma anjel - vonku diabol !!!
-
a súhlaím s tým, že mladí ľudia nešetria, míňajú peniaze na blbosti, potom sa zoberú a vyplakávajú , že mladé rodiny nemajú peniaze. a ešte aj porodia decka. a zas plačú, že materská je malá a nemajú z čoho žiť...

carolline

Tiez patrim k zenam co nechcu deti, nic mi to nehovori a nemam k nim vztah. Aj napriek tomu si zijem perfektne a nemam pocit ze o nieco prichazam. Moje kamaratky uz vacsinou deti maju a kazda mi akurat vyplakava aky ma tazky zivot, peniaze nikde, decka su jedovite, neposluchaju a ako je mne dobre...a maju pravdu. Chodim si po dovolenkach, uzivam zivota, kupim co chcem a je mi fayn :D

ajajaj_

mne je fuk, nestaram sa o zeny bez decka ani s deckom, zijem si po svojom, kto si ako ustelie , tak ma- pravda starych materi:D

radomira

moju mamu sem netahaj. Ale ty budes jedna z tych fanaticiek, co nenecha slobodne bezdetne zeny zit a vnucuje im nazor, ze len vrhnutie deti na svet je to jedine spravne.

susedka

cesty pana su nevyspytatelne.....
mam susedu, ktora do 30 nadavala na deti , kde chodila, pankarti,.....v zivote ani jedno a pod.
Vidala sa, ostala tehotna, na potrat uz bolo neskoro....teraz ma 2 deti..a keby ste ju videli, necudovala by som sa, keby mala dalsie dve.....

radomira

Ja deti jednoznacne nechcem. Nic mi to nehovori, nemam ich rada, hoci ich mam v pribuzenstve pomerne vela vsetkych vekovych kategorii. Mam 33 rokov a mala som 3 vaznejsie vztahy, vsetky skoncili na tom, ze nechcem deti. Deti su dobre tak na hodinku a potom ich s radostou odovzdam mamicke. Pri predstave, ze by som mala rodit, ma oblieva studeny pot. je to hrozna predstava, mat na krku nieco, co nesie polovicu mojich genov. Nie, dakujem, vystacim si sama.

karen

samozrejme karinki, veď život je krátky, nervy mám tiež len jedny, tak si ich treba šetriť a nie nechať zničiť od deciek. Ako pracujúci človek musím stále platiť nejaké dane a poplatky, s ktorých štát vyživuje aj mamky na materskej, ktoré si neplnia ani tú svoju základnú vychovávaciu úlohu. Ak už tie decká musíte mať, tak ich aspoň riadne vychovajte, aby nám ostatným svojim neokrôchaným správaním nestrpčovali život.

karinki

Súhlasím s "tak nam treba". Lenže si treba uvedomiť, že tí, ktorí ozaj deti a rodinu nechcú sú teraz určite kdesi na káve alebo pive s priateľmi,alebo nakupujú, alebo si užívajú posteľ alebo telku a pod... Určite nie sú na nete. Táto téma zaujme naozaj len tých,čo buď deti majú alebo ich v budúcnosti plánujú. Je ťažké chodiť do práce a je ťažké byť doma na "dovolenke"(ozaj blbý výraz na to, čo starostlivosť o malé dieťa predstavuje). Je len na človeku,ktorú cestu si zvolí. Ale myslím,že je nanajvýš slušné sa potom neporovnávať s tým druhým, pretože sa to porovnať nedá. Sú to dva úplne odlišné spôsoby života.