Fóbia....

Aťa

Miksinka Tebe tu tarantulu ten kamarat kupil? Pomohla ti liecba sokom? Ja tak uvazujem...mne keby ju priatel kupil, tak to by bolo to posledne, pratal by sa aj s pavukom...

miksinka

atka aj mam arachnofobiu!!!ale chvala Bohu v byte nemam pavukov tak som rada!ale niekde na dedine u babky je to hruza!
Raz mi jeden najkamos povedal,ze mi kupi tarantulu na narodeninky a tak sa ich prestanem bat!tak skus toto!nech ti priatel kupi pavuka a uvidis!

tish

ja z cervikov a niektoreho hmyzu, neviem ci je to fobia ale strasne jacim a ked vidim dazdovku na chodniku uplne ma az svrbia chodidla. hroza!!

martin302

Caute vsetci co mate fobiu. Neberte lieky ani ziadne oblbovaky, lebo vas to pripravy o vas zdravy rozum. Da sa to vyriesit zo zdravim rozumom. Moja sestra je ten isty pripad-pavuky. Fobiu mate z nejakeho urciteho dovodu. Je to nejaky neprijemny zazitok napr. s pavukom vo vasej mysli, ktory si nemusite pamatat. Ma to svoj dovod. To by bolo na dlhe vysvetlovanie. V jednoduchosti: ludska mysel sa sklada s troch casti. Jedna z nich sa nazyva REAKTIVNA MYSEL a do tejto casti sa ukladaju zaznami a vnemi zo vsetkych neprijemnych alebo bolestnych udalosti ktore ta dotycna bytost pocas svojej existencie prezila. To znamena ze ak ti niekedy v minulosti ublizil pavuk, tieto spomienky su ulozene hlboko v tejto casti mysle.Tato cast mysle ma za ulohu ochranit cloveka od dalsej takejto udalosti.Stretnutie s pavukom=bolest,alebo mozno smrt a tak vam kaze aby ste reagovali podla tej prvej udalosti a bali sa. Je to velmi primitivna cast mysle a cloveku robi iba starosti ,pretoze na stretnutie s pavukom(malickym bezmocnym) reaguje podla tej udalosti z minulosti a dramatizuje ju. Ak s tym chcete nieco robit dajte sms alebo zavolajte a mozem vam poslat knihu v ktora vam to presne vysvetli ako to presne je a ako sa zbavit tohoto strachua tiez inych strachov. Je zalozena na vedeckych faktoch,takze niesu to nejake domnienky nejakeho... . Je to proste jednoduche a poviem vam bude to pre vas riadna pecka ked na to pridete a pochopite cely ten mechanizmus. Pekny vecer prajem. Tel.:0908702298 e-mail: martin302@post.sk

ljenocka

no ja zase z pavukov strach nemam, ale zato neznasam lietanie a vysky. strasne, ani kolotoce a pod. mam 24 a v zivote som bola len 1krat na velkom retiazkovom. Je to pekne neprijemne, hlavne teraz, ked uz 2 roky zijem v zahranici a namiesto 3dnoveho cestovania uz teda radsej 3.5 hodinky letim. Skusala som aj dychove cvicenia, ale ked mam letiet a uz sedim v lietadle najlepsie pre mna su lieky a alkohol. najlepsie oboje a vela. Myslim, ze na vysky a lietanie naozaj liecba nie je. teda asi okrem leteckeho kurzu, ale tam by ma tiez nikto nedostal

Aťa

Lenka, trosku si ma rozosmiala,lebo ked to citam, ako keby som to pisala ja..az na malickosti..ocina som zobudila po polnoci, ked som uz vystiekala na pavuka cely sprej na hmyz a pavuk si veselo kracal dalej/ potom sme hodinu vetrali cely byt a oco nadaval, ze nemam rozum.../ raz som v noci stahovala aj sedacku v obyvacke, no mame to s fobiou vesely zivot...:-))))))))...ahoj!

lenka22

ja nie som az fobicky pripad, ale pavukov sa bojim. byvam v rod. dome a v pivnici ich je plno - ale su v kute a nehybu sa. Ale ked zbadam pavuka na stene tak hned vrieskam, a musi ho niekto povysavat, lebo nechcem aby ho niekto zabil. Takze aj v noci o 2 ked zbadam pavuka tak budim mamu alebo oca nech ho povysavaju... A to mam 22 rokov :(((