Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vianoce + problém

Príspevok v téme: Vianoce + problém
sviatkujúca

dobrý deň. takže v prvom rade vám chcem všetkým popriať krásne, ničím nerušené sviatky, aby ste ich prežili hlavne v ZDRAVÍ, lebo to je skutočne najdôležitejšie. a aby ste Vianoce prežili v kruhu tých najbližších, s úsmevom na tvári, bez stresu, zhonu, v pokoji, s užívaním a vychutnávaním si. a teraz k môjmu problému. mám taký problém, že akonáhle zo všetkého vypnem, dostanem sa mimo práce, stresov, som doma, kde zrazu nič neriešim, mám prázdnu hlavu, čas pre seba a blízkych, proste totálne uvoľnenie - príde búšenie srdca. moja známa má presne toto isté, ale s migrénou - vždy cez víkend, alebo tiež v čase, keď nič nemusí robiť, keď má pokoj od roboty a podobne to na ňu príde. ja to zažívam takto s tým búšením. preto sa vás pýtam, či by ste mi nejako nevedeli poradiť, pretože sviatky sa blížia a chcem aj ja zažívať úplnu pohodu po všetkých stránkach, tak by som bola rada, ak by ma netrápil tento problém. vedeli by ste mi poradiť? ďakujem.

lili.

užíva anopirín.
neviem či je to u tebaváne, na začiatok by som skúsila ukludňujúce čaje, alebo tabletky. Viem že nie si nervozna ale na takú psychicku pohodu.
Veľmi dobrý je FRONTIN, tek ukľudní, zlepši sa činnosť srdca a prejde dýchavičnosť. ale to je antidepresívum, ale naozaj pomáha a nemusíš ho užívať stale ako je v návode, len keď pocítiš potrebu. ale môj otec tieto lieky neberie, lebo berie ten anopirín. ale nepomáha bohvie ako, dne opáť mal dosť vysoký tep lebo ano v TV nič nedávali a mal čas sa sledovať.

sviatkujúca

lili., tak to plne chápem tvojho otca. presne to isté zažívam aj ja. len s tým rozdielom, že ja na tú pohotovosť nikdy nejdem, i keď sa strašne bojím, či sa mi niečo nemôže stať, ale skúšam to nejako predýchavať a nemyslieť na to, ale v mojom prípade sa to nedá. akosi sa ešte viac upnem na to, že ako to strašne búcha a čo ja si vôbec počnem. a jemu teda na to dali lieky? a už také búšenie nezažíva? čiže aj ja by som to mala riešiť cez lekára?

lili.

môj otec s tým išiel k lekárovi, posielali ho na vyšetrenie a všetko OK.
ale keď sa mu rozbúcha srdce on sa zľakne a uteká na pohotovosť. už sa to stalo viac krát. dokonca mu dali stroj čo celý deň meria tlak a tep. aj to bolo OK. ale naposledy si ho nechali v nemocnici, vraj z čoho to všetko má.
A odvtedy berie lieky, stále sa pozoruje, ale najhoršie, že si stále drží ruku, meria tep. ak mu vystúpi nad 90 už sa sťažuje, vraj mu je zle. Ako keby si meral ten tep a čakal kedy mu vystúpi. Ak je doma nič ho nebaví. V práci je to v poriadku, len doma horor.
-
ale aj tak ho máme radi a bojíme sa o neho. len niekedy je zdravotne na tom horšie ten čo je potichu ako ten čo sa stále sťažuje.

sviatkujúca

presne tak ako opisujete. tak aspoň vidím, že nie som sama. ale mňa to trápi - znepríjemňuje mi to chvíle, kedy konečne mám byť pokojná, mať totálny kľud v duši, no a z tohto som ešte viac nervózna. mala by som ísť s týmto k lekárovi? či dá sa to nejako vyriešiť? ďakujem.
aysx - áno, občas cítim aj pichavú bolesť v oblasti srdca, niekedy aj takú ťažobu, ale mám aj krivú chrbticu, tak som to dávala za vinu jej. a samozrejme mávam aj veľa stresov.

lili...

môj otec má to isté: búšenie srdca, vysoký tlak, tep. a aj keď je pohoda on si nevie nájsť miesto. je nepokojný.

aysx

ahojik....no je to určite psychická záležitosť..., ja mám to isté..., bolí ťa niekedy aj srdce??? alebo máš pocity ťažoby na srdci...alebo na hrudi??-tak to je psychická záležitosť..myslím, že by si si mala uvariť nejaký ukľudňujúci čajíček...moja..., inak ja mám problémy s tepom....mám ho vysoký..a niekedy aj tlak......

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vianoce + problém - Fórum - ZDRAVIE.sk