Preco opadavaju listy?

Sally

listy na jeseň opadávajú preto, lebo pôda zamŕza a tým pádom aj živiny v nej a korene nedokážu prijať zamrznutú vodu a keďže živiny nedostáva ani koreň, tak nemôže ani list a keď nemá veľa živín odpadne...

čika

listy opadavaju preto, aby sa na jar mohli zacat vytvarat nove a v zime by v mraze aj tak nevydrzali takze by opadli tak ci tak

jajka16

ja som si dala zopár listov vylisovoť a urobím si kráásny obrázok.urobila som to aj minulý rok,všetci mi to obdivovali.

janie

Jesenné opadané lístie sa mi páči.Má to tak nádherne sfarbené lístie.Najme ked je červenkasto oranžové.Dakedy som si ich aj zbierala.Už len to tak pekne namalovať.Pri takíchto veciach zabudnem na problémy.

eviak

damaxy :) ja milujem jesen, rozkopavat listie, hladat gastany, mam rada ked mam od prvych mrazikov vystipane lica.. a ked toto absolvujes vo dvojici a potom niekam na cajik sa zohriat, parada :) a mam rada aj to ticho, ked uz vtaky nestebocu iba obcas vrana zakraka.. tajomneee :)

Aťa

mne sa jesen zda trosku smutna. je pravda, ze ked sa listie zacne farbit, je pestra, ale potom poopadava a stromy stoja tak ticho a smutne. Ale ako kazde rocne obdobie ma aj jesen svoje caro, len ho si musime vsimnut.

damaxy

ved v jeseni sa dá tolko vecí dohnat tesit sa na vianoce ,su stuzkové a husacie hody a tolko dobrých vecí tak píšte prečo mate radi jesen