prestup na inu VS

Príspevok v téme: prestup na inu VS
mishka123

zdravim...chcela by som sa spytat,urcite niektori z vas vedia ako to je s prestupom na inu vs, resp opat do 1 rocnika.ja som teraz na jednej vs ktora ma nebavi a kt pravdepodobne ani nedokoncim a tak na druhy rok chcem ist na inu vs.....a sa chcem spytat ci sa to vlastne plati ten rok navyse a kolko sa plati....a co je podla vas lepsie ci denne studium alebo externe...poprosim kto s kym ma skusenosti..vdaka=)

mishka123

ahaa vdaka vam lebo ani som nemala potuchu aspon okolo kolko sa ta suma pohybe ani kedy sa ma platit...ale teraz to dava viac vyznam hh=)...noo ja som teraz na odbore etika a britske americke studia...co je aj dost tazke a ani ma to nebavi ale inde na skolu som sa nedostala=(...noo a chcela by som ist na geoturizmus alebo nieco podobne takze je to dost odlisne

dadka21

miska123-no ahoj ja som tiez prestupovala z jednej vs na druhu a teraz som druhacka a viem, ze buduci rok si budem platit okolo 18 000,- ale kazda skola to ma inak urcene, my sme napriklad mali este tento rok platit, ze 10500,- ale od buduceho to je tych 18 000,- takze mam trosku smolu ale nevadi, a budes si to platit ten treti rocnik, po prekroceni standardnej dlzky studia. no a prestupovala som tiez z uplne inej vs na uplne inu, z architektury na ekonomiku ale som strasne tomu rada, lebo tiez ma nejak ta architektura nenaplnala a teraz som druhacka na ekonomike a som uplne stastna, som rada, ze som tam prestupila

mishka123

no skusky sa mi pochybujem ze nejake budu ratat,su to dost odlisne typy skol....ale vdaka za info=)a este som chcela ze to kedy sa vlastne plati ten rok navyse?akoze teraz ked pojdem opat do prveho alebo v poslednom rocniku vs,kt mam "navyse"

[zruseny8]

najskor chcem povedat ze s prestupom nemam vlastne skusenosti, ale viem ako to funguje. zalezi aj od toho, ze na aku a z akej vs chces prestupit. vies je tu urcita pravdepodobnost, ze sa uznavaju aj niektore skusky. a samozrejme ze budes doplacat ten jeden rok. denne alebo externe? presne tak ako luciaaa napisala, ak mas nejaku stabilnu pracu, je lepsie externu ale inu vyhodu v externom nevidim. riadne studium je podla mna lepsie, lepsi pristu ucitelov, materialy, ochota ale aj ten intrakovy zivot..treba si vsetko vyskusat. cize ak si prave skoncila strednu a nie si odkazana nato, aby si popri studiu pracovala, tak urcite denne. na pracu bude dost casu pocas celeho zivota, teraz si treba uzivat zlate skolske casy..

luciaaa

Platit budes urcite ten rok navyse. Vyska poplatku zavisi od konkretnej vysokej skoly. A co sa tyka denneho ci externeho studia, tazko povedat co je lepsie. Na dennom studiu sa ti profesori viac venuju. Na externom si odkazana sama na seba aj co sa tyka zhanania materialov, skript a podobne. Ak mas stabilnu pracu odporucam externe, ale ak nie, tak chod na denne.