Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Osprostievam? To snad nie!

Príspevok v téme: Osprostievam? To snad nie!
question

Ahojte, mam taky neprijemny problem...mam 20 rokov a v poslednej dobe sa strasne tazko ucim. Chodim na vysoku a teraz mam skuskove obdobie a pred sebou najtazsiu skusku, ale ked sa na nu ucim, trva mi jedna otazka strasne dlho. Ja sa ucim formou, ze si dany text rozdelim na odseky a tie si precitam 2-3 krat, podciarkujem si tam hlavne vyrazy a potom si to snazim vsetko povedat, co som si zapamatala.Problem je v tom, ze volakedy mi slo ucenie uplne od ruky, bavilo ma to, ale teraz ked si napriklad chcem zopakovat, co som sa naucila, tak si strasne nepamatam, niekedy si pamatam len polku a niekedy ani to nie.Niekedy mam uplne okna a mozem sa silit ako chcem, ani za mak si neviem spomenut, co tam malo byt.
Vseobecne sa citim taka unavenejsia a myslou otupena.
Tyzden beriem ginko tabletky, ale zatial ich ucinok nevidim.
Napadlo ma niekolko moznosti, preco sa mozem nachadzat v takomto stave, ale rada prijmem nejake rady alebo typy aj od vas. Mavam totiz tak raz do tyzdna dost silne bolesti hlavy, ktore mam z krcnej chrbtice. Tie bolesti ma vzdy v ten den dost paralizuju a citim sa fakt nahluplo, vtedy sa neviem ucit uz vobec.
Dakujem vopred.

ShaulaThalit

Noo, vidím, že ti tu už nejakí kolegovia dávali rady.
Pozri, začni od začiatku... Myslím, že koreňom problému je to, že si my mladí ľudia necibríme mozog a potom máme problémy s učením, ťažkou koncentráciou atď. atď. Mala by si skúsiť bylinkové čaje, byť v kľude, ale hlavne vo voľnom čase si cibri mozog, pamäť rôznymi blbinami. Hlavolami, krížovy, sudoku, čítanie kníh, nejaká dobrá psychologická hra...Kopu vecí nájdeš na internete alebo v kníhkupectvách.
(nebor to veľmi osobne to, čo píšem, pretože ja neviem, kde je tvoj skutočný problém. Je tu x možností, prečo máš problémy s učením. je to stres, to je fakt. Skús sa koncenrovať a obohacovať ducha a keď sa dlho učíš, daj si prestávku a rob fyzickú činnosť)

[zruseny8]

question
ano aj na farme je anatomiu mame ju 2semestre a kedze chodim do kosic tak knihu mame od schmidtovej z lekarskej fakulty a od danka z veteriny. oni dvaja tu knihu napisali a je len cestvo vydana. tusim ma tyzden alebo dva. rozsah: no urcite to nie je take ako na medine, nejdeme az do takej hlbky, ale my mame aj humannu a aj veterinarnu

qaq

ja som sice iba na strednej, ale odporucam ti pred ucenim sa trochu yrelaxovat, dat si kupel... alebo si pocas ucenia yapal vonnu sviecku, a hned ti bude prijemnejsie

kikulka

smajlík ja so na STU a študujem biotechnológie,asi niečo podobné ako ty na farmácii,ale my využívame veeeeľa mikroorganizmov...úplne sa tej organiky desím,labákom som prešla celkom slušne na B,ale skúška?to je o niečom inom...také mám nervy,ach jo,musíme to nejako zvládnuť

[zruseny8]

question
ty studujes pravdepodobne medinu?? no ja nemozem ako keby som sa v tejto otazke nasla. mna tiez caka skuska z anatomie buduci semester

kikulka
mas organicku chemiu? tak to mna zaujima co to mate vsetci za odbory, pretoze prave mam pred sebou organiku a snazim sa ju vtlct do hlavy, ale akosi to nejde

ja studujem farmaciu :))

igua_

len sa nestresuj a urcite to zvladnes! ja mam otrasnu pamat!ked nas na gympli testovali, mala som najhorsie vysledky z celeho rocnika :D ale vysku som si vybrala taku, ze pamat az tak namahat nemusim a velmi ma to bavi. ja by som si asi ancu dokazala len velmi tazko zapamatat. my sme mali anatomiu pre umelcov v prvom rocniku, museli sme vediet kreslit kosti a dost detailne popisat, ale to ma na hony daleko od lekarskej anatomie...
tak ti drzim palce! ludstvo potrebuje take mozgy ako si ty ;) a nestresuj!

kikulka

ja sa naučím fakt všetko bez problémov,ale ako prejdem tento semester z organickej chémie nemám ani tušenie,modlím sa aspoň za E

question

Dakujem za rady:) ja som uz druhacka a skuska, ktora ma caka je anatomia :P to je v rozsahu asi tak 7-8 maturit :DD Ide o to, ze pri tom kvante je strasny problem si najst cas na opakovanie, ale viem, ze bez toho to nema zmysel...tak sa snazim tak priebezne opakovat, ale vzdy sa len znervoznim, lebo dalsich milion veci ma este len caka a som cela nesvoja, ze to nestihnem:) taky zacarovany kruh:P
No ale taku skusku uz spravili aj vacsi debili, tak dufam, ze sa podari:D

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Osprostievam? To snad nie! - Fórum - ZDRAVIE.sk