Procare - ako to vlastne funguje?

Príspevok v téme: Procare - ako to vlastne funguje?
maly_pavuk

Chcela by som sa spytat na procare, je toho plna reklama a vyzera to dost lakavo, lenze ja tomu velmi nechapem. Je tu niekto, kto tam chodi?Oplati sa to?Preplacaju rovnako ako ini lekari?Plati sa 3000 sk a mam fakt k dispozicii vsetkych lekarov?Rozmyslam nad tym a neviem co robit..moji lekari niesu nic moc a vkuse sa caka,posielau ma hore dole...budem vdacna za nazory:)

R.123

Človek, ktorý je ochotný si priplatiť za niečo, čo by aj inde dostal zadarmo je veľmi zaneprázdnený a nemôže si dovoliť mrhať svojim vzácnym časom, aby napríklad od siedmej od rána do pätnástej čakal niekde u nervózneho zaneprázdneného lekára s kopou chorých ľudí, ktorí ho môžu nakaziť, nemal v čakárni miesto na sedenie, ale musel 8 hodín stáť, nechať sa predbehnúť napríklad niekym, koho má doktor dobrého známeno - iba kvôli nejakej jednej prehliadke a na druhý deň čakať celý deň tiež, lebo sa ide opýtať po prehliadke na výsledky (z odberu krvi). Človek, ktorý je ochotný si priplatiť, potrebuje dostať termín ku ktorémukoľvek odbornému zo dňa na deň, alebo aspoň do týždňa a nie vyčkávať ako idiot pol roka iba preto, lebo potrebuje navštíviť napríklad alergológa, či gastroenterológa. A tiež sa potrebuje dostať na rad hneď, keď mu napríklad o žiadne vyšetrenia nejde, ale chce len pečiatku, že je zdravý, lebo práve nastupuje do novej práce. Alebo si chce urobiť vodičský preukaz... Naozaj sú ľudia a nemusia byť bohatí, ktorým by tie peniaze, ktoré by ušetrili, keby do súkromného zdravotníckeho zariadenia nešli, nestáli za tie nervy a za tú stratu času, tak si radšej zaplatia. Ďalšia skupina - ľudia pracujúci v zahraničí, ktorí napríklad dochádzajú z BA do Viedne. Keďže na Slovensku by museli aj tak všetky záležitosti týkajúce sa zdravia riešiť ako samoplatcovia, tak im je to potom už srdečne jedno a idú si to riešiť do súkromného zdravotníckeho centra a majú to skôr vybavené, ako by mali u niekoho iného nesúkromného. Z tohto hľadiska to chápem, prečo tam idú.

Blaha

Prosim Vas a naco sa objednavate do PROCARE???? ved vsetky tieto vysetrenia Vam bez poplatku vysetri VAs lekar,,nic extra tam v Tom nemate,nepoviem nejake super testy ale toto vsetko su zakladne vysetrenia len kt Vam urobi VAs vseobecny lekar, internistra gastro popripade co potrebujete a vy si zato este extra priplacate????

Kika1243

To co ma stala tato klinika nervou sa ani spocitat neda. A naposledy ked sa kamaratka objednavala urgentne k lekarke tak sestricka na nu v ambulacii citujem : co mate take urgentne ze to nemohlo pockat ? Odchadzala z vysetrenia s placom..

Kika1243

Za seba hovorim , ze procare v ziadnom pripade neodporucam. Do procaru chodim este od vtedy ako sa volal Medifera a kvalitovo je to z roka na rok horsie. Lekari maju 15 minut na vysetrenie pacienta ani sa tym netaja a povedia vam to priamo v ambulancii a prave z tohto dovodu tam zostalo vela nekvalitnych lekarov ,ktori su nechotni a ofrflani. Najhorsiu skusenost mam so vseobecnym lekarom , ktoreho som menila 2 krat a dalej uz ani nemam koho ine , a to nie som narocny pacient , staci si pozriet recenzie na niektorych lekarov. Okrem ineho na terminy k lekarom a to vsetkym v procari sa caka velmi dlho. Po tychto skusenostiach velmi rozmyslam nad zmenou a naozaj zo skusenosti nie len mojej ale i ludi , ktorych poznam a rodiny toto centrum neodporucam je to mrhanie penazi a nervou.

štupel

Davidko, Firma ProCare kúpila nemocnicu Medissimo. Lekári v Medissime sú tí istí, čo aj boli, ale s tým, že teraz už patria pod firmu ProCare. Ale to je asi úplne jedno, že pod akú firmu. Kto ich navštevoval doteraz a bol s ich prácou spokojný, ten tam bude chodiť aj naďalej. Stránka sa teda nedosrala :), ale sa iba prispôsobila tejto zmene. Dobre si ju pozri a všimni si, čo sa zmenilo a choď tam, keď si to už mal v pláne. Určite to bude lepšia voľba ako prehliadka zadarmo u lacného doktora, kde sa nedozvieš o sebe aj tak nič. Prehliadka zadarmo u lacného má zmysel len pokiaľ sa cítiš celkom zdravý. Keby si niečo mal, tak radšej do súkromného sektora. ProCare kľudne môže byť a prehliadka tá úplne najväčšia MAXI. Nemusí byť každý rok, keď nie sú každý rok na ňu peniaze. Ale aspoň raz za niekoľko rokov by bolo treba aj takú.

lucialucia

No moja skusenost zatial len na recepcii no mala som dost.. Tri zenske ktore sa divaju vsade len nie na Vas hov stojite opreti o pult a cakate kym sa Vam zacnu venovat...Otras tvaria sa ze ja mam asi urobit nieco pre nich nie oni pre mna...
Vyhodila by som ich hned.. Procare KE

davidkoo

Mňa by skôr zaujímalo, prečo sa totálne dosrala internetová stránka nemocnice Medissimo a či sa firmy Procare a Medissimo spojili dokopy, či ako mám tomu rozumieť, nakoľko sa neviem dostať na stránku nemocnice Medissimo - na tú ich normálnu internetovú stránku, čo vždy mali a keď tú stránku zadám, tak sa mi tam objavuje vždy Procera, ale nechcem byť klientom Procare, ale len klientom Medissima. Mali tam tri prehliadky. Prehliadky sa volali anual, basic a premium. A ako to, že zrazu ani za boha dostať info. Čo sa stalo s ich stránkou, neviete mi náhodou odpovedať? Som akosi mimo. Vďaka.

Eva531

Síce som tam nikdy nebola, ale jednoznačne zastávam názor, že pokiaľ sa necítite celkom zdraví, pričom ale bežné prehliadky u lacného lekára ukazujú, že zdraví ste, tak verte svojmu vnútornému pocitu, lebo on neklame - inak povedané, nenechajte si vymyť mozog rečami lacného lekára/zubára o tom, akí ste vy zdraví, keď sa tak sami necítite. A riešte si problémy v súkromných zdravotníckych centrách. Nech už to stojí, čo to stojí, určite dostanete starostlivosť na neporovnateľne vyššej úrovni ako u nejakého lacného, nervózneho a zaneprázdneného lekára, ktorý v rámci prehliadky neurobí takmer nič také, čo by pre vás ako pacientov mohlo mať aspoň akú-takú výpovednú hodnotu. Či už to bude Procare, Medissimo, Hippokrates...Rakúsko, Česká republika, Maďarsko... je jedno. Rozhodne neľutujte peniaze a nebojte sa vybrať úvery a vyplieniť aj kreditnú kartu, keby bolo treba. Na zdraví sa naozaj šetriť neoplatí. V súkromnom zdravotníckom sektore sa o svojom zdravotnom stave dozviete všetko, u lacných lekárov nič.
...Ja som mala problémy iba so zubami. Navštevovala som lacných zubárov, z toho posledný bol opilý - však ten nevedel nájsť kaz ani na takom zube, na ktorom som si ja voľným okom videla v zrkadle dieru a zuby ma boleli pri kontakte so sladkým, horúcim a studeným. Po nedobrých zážitkoch s týmito sadistickými fušérmi nakoľko mi praskli nervy, som začala chodiť na istú bratislavskú veľmi drahú súkromnú zubnú kliniku, kde v čakárni iných ľudí ako politikov, celebrity, mafiánov a pracháčov ani neuvidíte. A to som nezarábala viac ako 600 € mesačne a medzi nóbl paničkami v čakárni, ktoré mali na sebe drahé značkové oblečenie, ovešané boli zlatom a diamantami a silikónové cecky mali urobené, som sa v lacnom oblečení od Číňana a s vypchatou podprsenkou :) cítila ako posledná chudera, ale to mi bolo jedno. Zdravie mojich zubov mi je prednejšie ako to, aké oblečenie budem mať na sebe. A či budú moje hodinky značkové, šmejdové... Alebo žiadne. Boli časy, keď som mala vysoké dlhy kvôli zubom, ale to mi bolo jedno, lebo som vedela, že tie dlhy nebudem mať večne a raz ich splatím. Výsledok: Každá plomba urobená u lacného zubára do dvoch, troch rokov vypadla. Plomby robené u drahého a súkromného držia stále pevne a ani len kazy žiadne pod nimi nemám, pričom od urobenia poslednej plomby už uplynulo 6 rokov, z čoho dva z tých šiestich rokov som mala na zuboch fixný aparát, čo sa môže tiež považovať za akúsi záťaž, ktorá spôsobí sťaženú hygienu. Toľko k súkormným zubárom a hovorím, že keby som sa niekedy necítila byť telesne celkom zdravá, rozhodne by som neotáľala s návštevou súkromnej nemocnice. Tie peniaze naozaj zato stoja, veď zdravie máme len jedno.

orezaj

Ja sa takisto pripájam ku kladnému hodnoteniu zariadenia, viackrát som sa tam objednávala na vyšetrenie, nečakala som nikdy viac ako 5 dní, prístup profesionálny, takže som nadmieru spokojná ( ide o ProCare Košice)

Zuzana09

Nerozumiem týmto negatívnym príspevkom. Ja som tam bola po prvýkrát, všetci boli veľmi milí a ochotní. Bola som objednaná na čas, presne ma aj vzal, pán doktor, stanovil diagnózu a pred predpísaním liekov ich so mnou konzultoval, hľadal v systéme, či sa "nebijú" s inými liekmi, ktoré užívam. Rovnako na recepcii, dokonca som nevedela nájsť zdravotnú kartičku, predložila som len nález od posledného lekára a odporúčací lístok od obvodnej lekárky. Absolútne profesionálny prístup. Nie raz som čakala u lekára od osmej rána a dostala som sa na radu o pol štvrtej, pretože doktorka si prednostne volala svojich kamarátov, ktorí prišli aj niekoľko hodín po mne (Antolská). A že sa dlho čaká? Keď som hľadala lekára, najbližší možný voľný termín mi dali o pol roka! Aj to časenka (keď ešte existovali) a tu ma objednali o tri týždne po tom, čo som zavolala. Osobne som absolútne spokojná. A nevyužila som ani parkovisko, lebo som šla električkou :)