Zápal dasien a aj krvácanie

Príspevok v téme: Zápal dasien a aj krvácanie
mia90

nedávno mi zubar povedal ze mam zápal dasien a ze mi krvacaju.krvacaju mi asi tak od prvej triedy,a nikdy som vazne problemy nemala s nimi, ani so zubami,obcas nejaky kaz.poslal ma aj na nejaku dentisticku prehliadku,tam ma mali ucit ako si umyvat zuby a neviem co.ale nesla som tam a chcem zmenit aj zubara, lebo s nim nie som spokojna,a pocula som to aj od viacerych ludi.ale chcela by som sa spytat, viete mi poradit nejaku dobru pastu na to krvacanie a mozno aj nejaku kefku?dakujem

mia90

jaja nie nemame v rodine paradentozu, aspon neviem o tom.ale mama ma nejaky problem s odhalovanim krcka zubu.
usiko a ako vznikaju tie medzery medzi zubami?s nejakou zlou technikou umyvania, alebo neviem.a ma to kazdy?

usiko

Listerine je antisepticka, dezinfekcna....mne dent. hygienicka samozrejme odporucila ustnu vodu Elmex a kadejake znackve veci, ale ja som si vybrala to, co povazujem za vhodne a cenovo dostupne a zaroven ucinne....

No ale pocuvaj, medzizubne kefky musis, inak sa toho nezbavis......mne lekar kreslil, ako vyzera prierez dvoch zubov zhora.....ja ti to viem len popisat, ono to vyzera tak, no, ze okraje zubov su tesne pri sebe ale kdesi v strede zubov je medzera, ktoru ty nevidis, lebo je skryta, tam sa usadi potrava, hnije a sposobuje zapaly dasien...vypada to ako , ked si pamatas z biologie, ako prieduchy, na liste, ked sme brali fotosyntezu.......

mia90

no sak ten môj zubar je tiez toho nazoru, ze radsej rozvrtame zablombujeme ved raz sa tam aj tak kaz urobi.ale vies ist k tej zubnej denticke a za polhodku mam zaplatit 1000 korun?viem na zdravi sa nesetri,a nesla som tam z dôvodu ze ten môj zubar je taky aky je.pisala som ze ho idem zmenit,a pockam si na nazor ineho zubara.a tu pastu si kupim kefku tiez, a najprv skusim asi nejaku ustu vodu na zapal dasien.citala som tu na fore viac aj o tych pastach.ale kazdy pisal inu, tak neviem aku si mam kupit,ale to asi zalezi od kazdeho idividualne.ale asi ten paradontax vyskusam najskôr.a ta usta voda listerine je na co?na to krvacanie aj?

usiko

medzizubne kefky kupujem v DM drogerie, tam maju ich tie s ich znackou, nie su drahe, treba sa opytat, a kup si viacere velkosti, lebo medzierky mas ine....vies, preto je dobra hygienicka, ta ti vyskusa medzizubne kefky a po jednej ti preda a ty vies, ake si kupit....takto si budes musiet kupit cely balicek.....inak mne tie medzizubne kefky z DM drogerie vydrzia dlhsie ako Curaproxy, takze si kupujem tie......
Curaproxy riadne kefky kupujeme v lekarni, stoja okolo sestdesiat - sedemdesiat korun, ale su to hadam jedine zdravotnicke kefky, ktore nevyzeraju dobre, nemaju sialene reklamy ani farebne variacie ale su kvalitne, boli vytvorene na fakt cistenie zubov......treba si kupit ultra soft, ma nieco vyse 5000 stetiniek, 5460 alebo tak nejak, ta je najmaksia......ta tak a dolezita je ta ustna voda Listerine, maju ju v lekarni aj v DM drogerie, tu ju maju vo vacsom baleni, tak ju kupujem v DM drogerie......my si cistime zubaky pastou Elmex, lebo ja mam problem s demineralizaciou skloviny, tak to musim nahradzat......

Ak nie si spokojna so zubarkou, vymen ju, ja mam skveleho zubara, takze som spokojna....vzdy hovori, co ide robit, robi setrne, profesionalne, vie ukludnit a poradit....zbytocne nerozvrtava to, co este pocka, a tak mam par zubkov, co sledujeme kazdy polrok a kym nie je nutne, neopravuje ich, lebo este len sa zacali pomaly odvapnovat....zubarka, co som mala predtym, mi plombovala vsetko zaradom, aj to, co netrebalo, len si myslela, ze co ak treba.....

mia90

usiko, ked mas skusenosti s medzizubnymi kefkami vies mi povedat ktora znacka je najlepsia?ja som o tych kefkacha alebo aj nitiach pocula aj to ze to nie je moc dobre,lebo ze po dlhsom pouzivani vraj vytvoria medzeru medzi zubami,aj ked malu.no neviem co je na tom pravdy.a tu kefku curaprox si kde kupila a kolko asi tak stoji?
ZUBARKA s tou zmenou som rozhodnuta,hned po novom roku si berem kartu a od neho odchadzam.no a povedal mi ze to môze viest k paradentoze,ale to som si domyslela uz aj ja.kamaratka sestricka mi povedala ze zapal dasien môze byt aj z pocasia, ze mi ich mohlo prefukat.no neviem ci to je vôbec pravda.a ze vsetko co sa tyka zubov je dedicne.to viem ze to ci budem mat zlte zuby je dane geneticky.ale zapaly neviem.

usiko

mia 90, zubar ma pravdu, su dentalne hygienicky, tie ti poradia, odstrania zubny kamen a tak,oni su na to specialne skolene... Ja som bola, kvoli zub. kamenu, odstranila mi ho a pojdem az ked znova mi sa tam nejaky usadi......inak, ak chces aby ti nekrvacali dasna, poviem ti co mne dent. hygienicky nakazala. Kupit si medzizubne kefky, tam treba davat pozor na to, aby si kupila take kefky, aby ti akurat presli medzerami medzi zubami, ale nie velmi lahko. Kedze medzi kazdymi zubami mas odlisne medzery, moze sa stat, ze si musis kupit rozne velkosti kefiek......no a kazdy vecer po cisteni zubov zub. pastou a nitou, si medzikazdym zubom vycistit medzizub. kefkou, potom ustnu vodu....ked ti krvacaju dasna, tak najlepsie je ustna voda Listerine, zubnu pastu zozenies Parodontax proti krvacianiu dasien.....no a za par tyzdnov sa krvacavosti zbacis...ver, mi, je to hnusne, lebo spociatku ti budu dasna strasne krvacat pri cisteni medzizubnou kefkou ale musis vydrzat....ja som vydrzala /mne je z krvi zle, tak som pri cisteni musela lezat, inak by som odpadla/ a prestali krvacat....
Hocikto ti bude hocico hovorit, toto je jediny sposob ako sa krvacavosti zbavis. Dovod je jednoduchy, dasna ti krvacaju, lebo medzi zubkami mas medzery, ktore nevidis, a su zanesene potravou, ktoru ty odtial nevycistis, lebo obyc. kefka sa tam nedostane. potrava sa ti tam rozklada a bakterie, ktore vznikaju, sposobuju zapal....taze tak, a kefku pouzivame Curaprox, ta je najucinnejsia....po dlhych rokoch experimentovania som pochopila, ze na zuboch sa setrit neoplati, lebo ked rada papas, s umelymi zubami sa toho vela zjest neda, a ked nepredides krvacaniu, mozes o zubky prist.....

zubarka

Mia, s tým s Tebou súhlasím že Ťa može dohadzovať nejakej hygieničke, pretože sam zubár by Ti mal povedat v ramci preventívky ako si správne umyvat zuby a taktiež by Ti mal vedieť odstrániť zubný povlak, preto Ti vravím zmen zubara nech sa na to pozrie niekto iný a povie Ti svoj názor. Ale to že ich maš zapalene nieco znamena, a može sa to zhoršovať časom a o pár rokov Ti povedia, že máš paradentózu takže určite navštív odborníka. Držím palce

mia90

zubarka....mne tie dasna krvacaju od jakziva, ani neviem od kedy, vzdy som pouzivala tvrdu kefku, obcas stredne tvrdu, ale krvacaju mi len pri umyvani zubov.tohto zubara mam asi stvrty rok, a dasna mi krvacaju davno, a len teraz mi povedal ze mi krvacaju a ze mam zapal.ten zubar je nejaky mohamed,myslela som si ze je dobry, ale stoji za prd.vzdy ked tam pridem mi povie ze mam tri kazy,comu som nechcela verit.a dozvedela som sa ze to robi kazdemu, za kadzy zub si tak zinkasuje 400-600 korun, a to som student!!!tak ten zapal dasien berem aj tak s nadlhasom, mne sa nezda ze by som ich mala nejak zapalene, alebo cervene, to ze mi krvacaju to viem.toho som si vedoma.a k tej nejakej doktorke co ma poslal na to "ucenie" umyvanie sa zubov ma poslal len preto lebo oni si takto dohadzuju pacientov, lebo mala som za to zaplatit 1000 korun za pol hodinove sedenie!!!!on to ma nejaku s.r.o. a su viaceri,a prave k tej jeho kolegyni ma poslal.a uz viac ludi mi o nom povedalo ze si iba dohadzuju.ale s tym krvacanim chcem nieco spravit.po nomov roku menim zubara,a ak mi aj ten povie ze mam zapal,a posle ma na tu prehliadku tak tam uz pôjdem.

zubarka

majster janik,Tvoja hlava je prehriata, krvacanie ďasien nie je záležitosť žalúdka, ale v prvom rade zubov a baktérii na nich, ktoré sposobuju zápal a samotné krvácanie. Ak sa zapália Ďasná a su citlivé, len tak raz za čas može to byť ako sprievodný znak nejakej virózy, alebo nedostatok vitaminu C, ale pokiaľ pretrvavá tak je to zo zubou.