Zápal dasien a aj krvácanie

Príspevok v téme: Zápal dasien a aj krvácanie
mia90

nedávno mi zubar povedal ze mam zápal dasien a ze mi krvacaju.krvacaju mi asi tak od prvej triedy,a nikdy som vazne problemy nemala s nimi, ani so zubami,obcas nejaky kaz.poslal ma aj na nejaku dentisticku prehliadku,tam ma mali ucit ako si umyvat zuby a neviem co.ale nesla som tam a chcem zmenit aj zubara, lebo s nim nie som spokojna,a pocula som to aj od viacerych ludi.ale chcela by som sa spytat, viete mi poradit nejaku dobru pastu na to krvacanie a mozno aj nejaku kefku?dakujem

mjanik

zásah z vonka ti nepomôže,pretože zápal na ďasná sa šíri zo žalúdka,hovoríme ,že žalúdok je prehriaty a odtiaľ sa zápal šíri na ďasna.Liečba,schladiť žalúdok-akupunktúra

zubarka

Mia v prvom rade treba najst pričinu, preco Ti tie ďasna krvácaju. S najvacšou pravdepodobnostou zrejme maš na zuboch zubný povlak, ktorý ani nemusi byť vidieť a treba ho odstraniť, lebo ten Ti može sposobovať to krvácanie, preto treba navštíviť dentálnu hygieničku, ktorá Ti ten plak a zubný kameň odstráni odborne, inak by to mal vedieť aj zubár, ciže pokiaľ neodstrániš ten povlak, pripadne kameň darmo budeš používať špecialne pasty tie to možu len spomaliť na istu chvilu, ale neodstranuju pričinu. Pokiaľ nie si spokojná so svojim zubárom určite navštív iného odborníka nech sa na Tvoje zuby a ďasná pozrie, pretože aj keď zuby možeš mať zdravé chrnonický zápal ďasien Ťa može o zuby časom pripraviť, lebo sa Ti začnu postupne kyvať a možeš o ne prísť.