Zápal dasien a aj krvácanie

Príspevok v téme: Zápal dasien a aj krvácanie
mia90

nedávno mi zubar povedal ze mam zápal dasien a ze mi krvacaju.krvacaju mi asi tak od prvej triedy,a nikdy som vazne problemy nemala s nimi, ani so zubami,obcas nejaky kaz.poslal ma aj na nejaku dentisticku prehliadku,tam ma mali ucit ako si umyvat zuby a neviem co.ale nesla som tam a chcem zmenit aj zubara, lebo s nim nie som spokojna,a pocula som to aj od viacerych ludi.ale chcela by som sa spytat, viete mi poradit nejaku dobru pastu na to krvacanie a mozno aj nejaku kefku?dakujem

milačikm

Neviem si rady, manžel pred troma dňami navštívil lekára s teplotami a bolesťou hlavy, dostal antibiotiká, klasika. V priebehu dvoch dní sa mu oliali
ďasná, bolia nemôže žuť. Je to spôsobené tou chorobou a horúčkami, alebo je to naopak, že ti ďasná vyvolali horúčky???

SmileClinic

Už ste možno počuli veľa informácií, prečo krvácajú ďasná. Toto krvácanie je spôsobené zápalom ďasien, je spôsobený nazhromaždenými baktériami. Tieto baktérie sa síce vyskytujú bežne u každého človeka, ale ak sa nedodrží správne čistenie zubov, po čase sa premnožia a telo nám dáva prostredníctvom krvácania z oblasti ďasien jasný signál, že niečo neje v poriadku. Nastastie mame moznost ako toto krvacanie zastavit, nakolko je to neprijemna zalezitost.
Odporúčame v prvom rade navštíviť dentálnu hygieničku, ktorá odborne a bezbolestne ošetrí vaše zuby. Nestaci si len kupit pastu, ktora odstrani krvacanie. Ani to nieje mozne. ak pridete domov po dentalnej hygiene, treba si zakupit medzizubne kefky a utnu vodu spolocne s dentalnou nitou. Toto by mali byt vasi bojovnici proti krvacavosti dasien! Ak potrebujete odpovede na nezodpovedane otazky, prosim skontaktujte nas, alebo si pozrite smileclinic.sk a dozviete sa vela uzitocnych rad ohladne zubneho osetrenia.

SmileClinic

Už ste možno počuli veľa informácií, prečo krvácajú ďasná. Toto krvácanie je spôsobené zápalom ďasien, je spôsobený nazhromaždenými baktériami. Tieto baktérie sa síce vyskytujú bežne u každého človeka, ale ak sa nedodrží správne čistenie zubov, po čase sa premnožia a telo nám dáva prostredníctvom krvácania z oblasti ďasien jasný signál, že niečo neje v poriadku. Nastastie mame moznost ako toto krvacanie zastavit, nakolko je to neprijemna zalezitost.
Odporúčame v prvom rade navštíviť dentálnu hygieničku, ktorá odborne a bezbolestne ošetrí vaše zuby. Nestaci si len kupit pastu, ktora odstrani krvacanie. Ani to nieje mozne. ak pridete domov po dentalnej hygiene, treba si zakupit medzizubne kefky a utnu vodu spolocne s dentalnou nitou. Toto by mali byt vasi bojovnici proti krvacavosti dasien! Ak potrebujete odpovede na nezodpovedane otazky, prosim skontaktujte nas, alebo si pozrite smileclinic.sk a dozviete sa vela uzitocnych rad ohladne zubneho osetrenia.

SmileClinic

Už ste možno počuli veľa informácií, prečo krvácajú ďasná. Toto krvácanie je spôsobené zápalom ďasien, je spôsobený nazhromaždenými baktériami. Tieto baktérie sa síce vyskytujú bežne u každého človeka, ale ak sa nedodrží správne čistenie zubov, po čase sa premnožia a telo nám dáva prostredníctvom krvácania z oblasti ďasien jasný signál, že niečo neje v poriadku. Nastastie mame moznost ako toto krvacanie zastavit, nakolko je to neprijemna zalezitost.
Odporúčame v prvom rade navštíviť dentálnu hygieničku, ktorá odborne a bezbolestne ošetrí vaše zuby. Nestaci si len kupit pastu, ktora odstrani krvacanie. Ani to nieje mozne. ak pridete domov po dentalnej hygiene, treba si zakupit medzizubne kefky a utnu vodu spolocne s dentalnou nitou. Toto by mali byt vasi bojovnici proti krvacavosti dasien! Ak potrebujete odpovede na nezodpovedane otazky, prosim skontaktujte nas, alebo si pozrite smileclinic.sk a dozviete sa vela uzitocnych rad ohladne zubneho osetrenia.

jaja_jaja

Na boľavé- zapálené, ale aj krvácajúce ďasná veľmi dobrý a účinný propolisový krém. Má antibiotické vlastnosti. Ja osobne by som si peroxid vodíka na boľavé ďasná nikdy nedávala. Ale to je každého osobná vec. Podľa mňa peroxid vodíka vyžerie -neviem to nazvať ďasná a musí to aj štípať. ale to je len môj názor.

zornička

Na ďasná veľmi pomáhajú púpavové lístky - buď len tak žuť, alebo si dať napr. na chlieb ako cibuľku. Toto mám vyskúšané a je to veľmi účinné.

soffa

ja pouzivam iba lacalut aktive a zubnu kefku tu najmaksiu.to mi poradila zubarka a tiez som mala s tym predtym velke problemy.a toto fakt zabralo

M. Cakyova

Dobry vecer prajem,

touto cestou by som chcela poprosit o radu pre mamu. Ma problemy s dasnami (pravdepodobne ide o zapal kosti. V sucasnosti v suvislosti s bolestami, ktore ma v ustnej dutine ani nenosi protezu. Kazde 2 mesiace ju trapi neznesitelna bolest dasien ( hlavne pravej strany), ktory sprevadzaju teploty. Lekar jej predpisal antibiotika, absolvovala rengenove vysetrenie, no na snimku nebolo nic viditelne. Nie je mozne, ze by sa tento zapal mohol opakovat v pravidlenych intervaloch kazde 2 mesiace. Bola s tymto problemom uz aj hospitalizovana, po podavani infuzii jej bolesti ustupili, no znova su tu.
Prosim Vas o radu, co by som jej mohla kupit v lekarni, resp. ako postupovat pri jej probleme. Antibiotika nepomahaju, berie aj tabletky proti bolesti, ktore prestavaju ucinkovat. Citala som, že cajovnikovy olej je silne anibakterialny, mohlo by jej to prosim pomoct, alebo Oxofax? Skutocne sa uz nemozem pozerat na to, ako trpi. Podotykam, ze v jej pripade ide o onkologickeho pacienta.

Velmi pekne dakujem za odpoved.
Monika Cakyova

blikacka

Chcela by som sa konkrétne opýtať na používanie peroxidu vodíka. Koľko krát za deň si ním môžem vyplachovať ústa? A keď si ich vypláchnem peroxidom, potom treba aj vodou ešte alebo nie?

romania

ja som mala tiez podobny problem a nemohla som nic pozuvat a zubarka mi poradila ze si mam vyplachovaz usta so salviovym cajom ,ten si kupis v lekarni a dost mi to pomohlo...