Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nespokojna so zivotom...?

Príspevok v téme: Nespokojna so zivotom...?
monica

Ahojte.. :) Ani neviem ako zacat.. Ma niekto z vas tiez pocit, ze sa mu vobec nepaci ako ide jeho zivot...? Nepacia sa mi rodinne zvyky, zmyslanie mojho otca, ktory odsudzuje mojho priatela, to ze u neho niekolko dni v tyzdni travim aj noc, a asi polovicu dalsich veci co robim... Ked som doma.. uz sa tam necitim ako doma.. Nikdy tam nieje pokoj, vsetci sa hadaju. Samozrejme, ked isli sviatky to bolo nieco hrozne... A u priatela a jeho mami doma klud, ziadne zhony, ziadne upratovanie mesiac dopredu... Zvykla som si na trochu iny zivot ako je doma..Tieto Vianoce som si vobec neuzila, neprezivala ako niekedy.. Akoby ma nic netesilo.. :( Pracujem, nie dlho, ale nasla som si konecne pracu. Robila som tam dva tyzdne a ochorela som...:( Zatial to bolo brigadne do konca januara a potom uvidia ci si ma tam nechaju na HPP.. Cize teraz sa bojim,ze mam ohrozenu aj pracu u nich.. Potrebovali brigadnicku na vianocny predaj a ja som prave vtedy ochorela... Je mi zo vsetkeho nanic, ze nezijem ako chcem, sice sa o to pokusam ale spatne zato dostavam facky z domu.. Najradsej by som sa odstahovala s priatelom niekam prec.. Ale nie su financie.. Mozno by som sa mohla prestahovat k nemu ... Ale kde mam zaruku, ze ked otcovi doma oznamim, ze odchadzam a zacinam vlastny zivot, pohadame sa do krvi zato urcite (mam 20, som mlada, podla neho)nestane sa nieco v mojom vztahu a rozideme sa.. ? Ako by som sa potom domov vratila.... Vztah mam krasny, lubime sa, no ako sa hovori clovek nikdy nevie, preto sa neviem odvazit na takyto krok...Do vlastneho este ano, ale k nemu domov... ?Nic sa neda robit a.. A ja sa vlastne citim posledne dni dost zle.. :( Neviem ci niekto zareaguje na moj problem, no aspon som sa vyrozpravala.. Aj ked len monolog na fore...

monica

No co sa tyka svokri...tak to je uplne super..priatel s nou ma vztah ako kamarati...tazko sa to vysvetluje ani ja som dovtedy, ako som ich spoznala nic take nepoznala.. Je to jedna uzasna 40 rocna zena, ktora ma kopu priatelov,stretava sa s nimi a je mi ako najlepsia kamaratka.Ako keby ste sa bavili s 25 rocnym vyzretym clovekom..Volala ma k nim byvat... Tam by problem vobec nebol.. ;) Len proste citim,ze by to nebolo velmi spravne byvat u nich. I ked teoreticky uz teraz to robim.. Ked som u nich napriklad dni stale..Ale predsa je to trochu ine ako doma oznamit odchadzam... Neviem , cela som nejaka zmatena ,tazko sa mi vyjadruje.. Vsetko znie, ze je oka...Ziadny problem k nim odist.. Ale ked si spomeniem na domov...Co by mi otec povedal! ja netusim..Uz len kvoli tomu,ze tu spavam sa so mnou dva mesiace vkuse nebavil....

jajka001

ide o to, ako velmi je ti doma zle. nezhody v rodine su velmi casta vec a ked vidis moznost uchylit sa k priatelovi tak sa zdaju este neznesilnejsie. ale naozaj je jedna vec ked tam prides na navstevu a druha ked tam byvas. navyse s buducou svokrou, ver mi ze ONA tym nadsena nebude. kym ta berie ako frajerku a nie nevestu tak je celkom mila ale ked ide do tuheho svokry sa menia :))

zwedavus

jajka001, tak to je určite najlepšie riešenie. to čo som písala ja som myslela len ako dočasné riešenie - kým si nenájde dobrú prácu, kde bude zarábať a začne si šetriť na vlastný byt, do ktorého sa potom sami osamostatnia. pretože to čo si ty písala je samozrejme dlhodobejšia záležitosť, už len čo sa týka našetrenie financií a keďže ona to už doma nedokáže zvládať..

jajka001

zavesit sa niekomu na krk aj ked je to tvoja laska nie je dobre riesenie. najdi si poriadnu pracu, osamostatni sa, prenajmite si s priatelom byt. chvilu to potrva ale nemozes byt predsa na niekom zavisla vypomstilo by sa ti to.
alebo chodte spolu pracovat do zahranicia.

zwedavus

a prečo sa teda nepresťahješ k priateľovi? keď píšeš, ako vám to klape, aj tie tri spoločne prežité mesiace a pod:) tak je to ideálne.. nemôžeš rozmýšľať nad tým, ČO by sa stalo KEBY.. keby sa vám náhodou rozpadol vzťah a pod. nad takými nerozmýšľaj a teš sa z takehého krásneho vzťahu:) a myslím, že časom to pochopí aj otec.. to, že sa k nemu presťahuješ predsa neznamená, že zabudneš na rodinu. budeš ich navštevovať, stretávať sa s nimi, možno budeš otcovi vzácnejšia a bude rád, keď za ním prídeš.. a keby si aj náhodou bola nútená sa vrátiť domov, tak máš výborný vzťah s mamou, ktorá by ťa nenechala na ulici. určite by sa aj taký prípad vyriešil a možno ani vôbec nenastane;)

monica

zwedavus, priatel o vsetkom vie, my mame idelany vztah naozaj.. Dokazali by sme psolu byvat , uz sme tri mesiace pracovali cez leto v inom meste a zili v privese.. A islo to.. A od leta som vazcsinu casu u neho, da sa povedat 4-5 dni v tyzdni s nim a na chvilu domov. Lenze moj otec je stara skola, vadi mu ,ze spavam u neho, uz sa dokonca tak ponizil a zacal mi vykrikovat, ze sex nieje vsetko.. teda si mysli ,ze preto som u neho ?! Ach... Moj otec nic nepochopi... Je strasne zlozita povaha.. Na vsetko.. Prednedavnom som zalozila temu o nom a problemoch s nim.. Ak chces, mozes si precitat. www.zdravie.sk
Jemu mozem vysvetlovat co chcem a on si mysli ,ze ma pravdu len on.. Niekedy mi je z neho az zle.. Mam starsiu sestru, s maminou mam vyborny vztah.. Kamaratsky.. Ona nevidi nic zle v tom, ze chodim k priatelovi.. Otec je moj najvacsi problem..

zwedavus

monica, pozri, vždy je príležitosť na zmenu:) len sa treba odhodlať, zo začiatku to je veľmi ťažké, ale dá sa to! ak si nespokojná so svojím životom, treba s tým niečo robiť. postupne, pomaly, krok po kroku. ak bývaš v dome, kde nie si šťastná, najlepšie urobíš, ak to zmeníš. chápem, že finančne si ešte nemôžeš dovoliť bývať sama, ale čo tak skúsiť ísť bývať k priateľovi? samozrejme, najprv sa o všetkom musíte porozprávať. ty sa zveríš priateľovi, čo doma zažívaš, že sa tam necítiš dobre, možno on sám ti navrhne, aby si prišla bývať k nemu. alebo mu to jemne naznačíš a podľa reakcie uvidíš, či áno, či nie. bude to skúsenosť, kde zistíš ako ste na tom, či dokážete viesť spoločnú domácnosť, bude to aj veľká skúška. ty sa osamostatníš (mierne, keďže on nebýva sám) a zistíš či to takto ide. ale predtým by som sa snažila porozprávať aj s otcom. neurob niečo poza jeho chrbát. spolu si sadnite, vyrozprávaj sa mu, snažte sa nekričať, všetko v kľude. možno ťa prekvapí a pochopí to. vysvetli mu, že už máš 20 rokov, čo je pomerne ideálny vek na to, aby si sa pomaly začala osamostatňovať. aj on musí pochopiť, že s tebou nebude bývať naveky. a keby to neklapalo u priateľa doma, bude šanca, aby si sa mala kam vrátiť. a inak, aký máš vzťah s mamou? a máš aj nejakých súrodencov?

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nespokojna so zivotom...? - Fórum - ZDRAVIE.sk