zvacsene lymfaticke uzliny u dietata

Príspevok v téme: zvacsene lymfaticke uzliny u dietata
siuxxienka

Moj 2,5 rocny syn ma zvacsene lymfaticke uzliny na krku, za uskom aj na hlavicke na oboch stranach v tvare hrasku, lekarka mu robila odborne krvne testy aj imunologiu a vsetky hodnoty mal v poriadku. Vybral jedny ATB, po tych sa mu ciastocne uzliny zmensili, ale stale ich tam ma. Pred rokom sme presne s tymito uzlinkami skoncili v nemocnici, ked mu na krku na jednej strane sa uzlinka zvacsila skoro na 5 cm. Robili mu vselijake testy a vsetko mal v poriadku, po vybrati ATB sa mu zmensili, ale stale tie uzlinky tam ma. Syn ma casto sopliky, kazdu chvilku je prechladnuty, moze to s tym suvisiet? Mate s tym niekto skusenost, stale ma to mata a nemozem kvoli tomu ani poriadne spat.....

RNG

co sa tyka echinacey, ta je dost kontraverzna, obvykle ju ani nespominam pre istotu, lebo po dvoch tyzdnoch ju telo odmietne a prestane mat akekolvek ucinky uzitocne, ba dokonca moze vyvolat alergiu.
Ale na extrakt z olivovych listov alebo astragalus telo nereaguje a tak isto posilnuju viralnu imunitu, astragalus ako vseobecny adaptogen a oleuropein z olivovych listov ako velmi ucinna antimikrobialna latka, znama a pouzivana inac uz vyse 6000 rokov.

RNG

Ivko, ja som cital rozne "studie" v serioznych medickych casopisoch, ktore boli zamierene proti doplnkom.
Studie sa daju vseliak urobit, s roznymi davkami a pod, takze zato ze nieco bolo urobene "double blind" to neznamena, ze to nebolo manipulovane. Cital som napr viacero studii o neucinnosti liecenia rakovin masivnymi davkami vitaminu C a ked som si ich pozorne precital sam, zistil som, ze pouzivali davky 10 gramov a nie 30 az 75 neutralnej askorbovej kyseliny,, lebo len v tychto davkach zacina cytotoxicita na rakovinne bunky.
Co sa tyka spominanych antoiviralnych, napr na selen je cinsky pokus s vyse stotisicom participantov, kde ludia beruci selen mali o hodne menej viralnych ochoreni ako ti, co nebrali. A nebol urobeny "double blind", zobrali celu oblast a porovnali ju s vedlajsiou. Odvtedy Cinska vlada nariadila pouzivat selenove doplnky.
Pozri si napr na protokol dr Berksona ucinny na liecenie hepatitidy C, na ktoru zatoal nie su ziadne ine ucinne lieky a ludia s nou za niekolko rokov umieraju a to v poctoch az 5 krat vyssich nez na AIDS. A o tom sa vseobecne mlci.
Samozrejme v beznej tlaci sa takato jasna vec v prospech doplnkov nemoze publikovat!
Nuz ja vyhubim virus(chripkove, rhino )za den dva vysokymi davkami vitaminu C(1+ gram za hodinu), mne, mojej zene a mnohym mojim pribuznym a priatelom to pracuje.
Ty si mozes teda trpiet a cakat, az to telo vyriesi samo.
A to nehovorim o naozaj silnych prostriedkoch, ako napr chaparal(larrea tridentata) alebo len v Cine a Rusku predavany betulin.
Inac chaparal som pouzil aj sam(zo zvedavosti ci mi potlaci chripku rychlejsie a pripadne posilni imunitu), u mojho priatela pracoval ovela rychlejsie proti pasovemu virusu(teda jednalo sa o shingles, tj herpes zoster), ako predpisane skodlive chemikalie zovirax a valtrex. A to aj externe(spray z vytazku chaparalu) aj oralne(2x1 gram)

ivko111

fajn tak si pozri štúdie ktoré sa robili napríkad s echinaceou a boli publikované v serioznych medicínskych časopisoch ale hlavne sú to štúdie ktoré boli tzv. dvojito slepé, (asi vieš čo to znamená) a dopadli šeredne.
A podobne iné s inými zázrakmi na všetko.Bežné vírusové infekcie respiračného traktu - sú infekcie s ktorými si predovšetkým poradi imunuta človeka-nato je totižto vyvinutá, ak pri bežnej nádche ktorá prejde sama sa napchávam nejakou alternatívou, tak mi "pomôže" alternatíva, hoci si to vyrieši organizmus sám.A ana tom sa dá dobre zarobiť, aj v klasickej medicíne a aj alternatívnej.Vieš a rečičky o tom, že to pomohlo mojim známym a mne je fakt objektívna metoda. Aj ja, ak by som na alternatíve zarábal, tak budem písať iné. Len to bohužial, či chvalabohu nedokážem. Mimochhodom ja proti alternatíve nemám vôbec nič, ved placebo je medicíne známa vec. Problém alternatívy je v tom, že hodnota je koruna a predáva sa za euro.A ešte jedna vec mi vadí. Ak sa človek rozhodne pre alternatívu, tak nech si rieši všetko alternatívou a sa budem tešiť, že budem mať menej roboty. Bohužiaľ toto nehrozí a nechápem prečo nie, ak tá alternatíva je taká "efektívna".

RNG

ivko 111, odporucane prostriedky, co tu uvadzam pracuju. O tom som sa presvedcil sam mnohokrat na sebe aj mojej rodine a priateloch. Nakoniec nie som pokusny kralik, vsetky tieto prostriedky sam nasiel v solidnej lekarskej literature respektovanych kapacit v alternativnej medicine. A nie raz, ale mnohonasobne z roznych zdrojov.
Vickavat, az viralne choroby "prejdu sami od seba" sa mi nezda vobec rozumny napad, kedze virusy narobia hromadu skod a cim viac sa skrati ich posobenie alebo potlaci moznost rozmnozenia, tym je to lepsie pre zdravie ludi, teda aj pre deti.
Dnes zialbohu zijeme v rastucej epidemii virusov, ktorych je coraz viac a coraz nebezpecnejsich takze sa mi nezda rozumne stat so zalozenymi rukami.

ivko111

To sa mi snáď sníva, čo to tu za somariny sa píšu. Ak je dieťa v škôlke a má opakovane nádchy a kašle tak je uplne bežné, že sa zväčšujú lymfatické uzliny na krku, Je to normálna reakcia organiumu, normálna tzv. reaktívna lymfadenopatia. Nádcha cca do 2 týždnov a uzliny cez tri a dokola, tak raz sú väčšie a raz menšie a hlavne skoro stále hmatné-početné ako hrášok, na krku vzadu. Vyšetrenia sú samozrejme v norme, nakoľko nejde o ochorenie uzlín, ale len ich reakciu-prirodzenú-na infekt.Dokonca netreba žiadne krvné vyšetrenie, imunologa a pod.Ved to nemá logiku. Riešiť u 4 ročného dieťaťa v škôlke lymfodrenáž lebo niekto povedal, že aké je to strašné s ním, no to je fakt sila. Problém uzlín je vtedy ak jedna rastie rastie a rastie. A k tomu vírusovému zápalu pľúc, vírusový zápal pľúc mimochodom prechádza sám a je to daň za škôlku. Škôlka prináša vírusy a s tým sa nedá nič robiť.Teda by sa dalo, len to by zodpovedné mamičky nemohli dávať choré deti do škôlky. A ešte sú tu spomínnané pľúcne chlamýdie, to je tiež pekná hlúposť. Nech si ich všetci čo teraz čítate tento môj príspevok (ktorý Vás mnohých určite vytočil) dáte vyšetriť. Typnite si výsledok. A to čo tu píše RND tak to je fakt unikát, tomu snáď ani on nemôže veriť.

RNG

za tro ze lekari nic nenajdu, na co by mohli dat odborny diagnosticky nazov neznamena, ze v tele nie je nejaka mikrobialna infekcia, ktora vyvola zdurenie lymfatickych uzlin.
Je hromada prirodnych velmisirokospektralnych antimikrobialnych latok, treba skusit, ktora alebo ktore zaberu na to,a nie cakat kym sa lekari dohodnu na nejakej diagnoze
V pripade zahlienenia nosa je osvecene kvapky roztoku GSE do nosa alebo/a koloidna strieborna voda niekolkokrat denne. GSE roztok mozno aj pit, tak sa dostane do celeho tela. Velmi ucinne je pri plucnych infekciach pouzit oreganovy olej, ten odstranuje hlieny a je velmi ucinny proti plesnovym infekciam(aspergillus pneumoniae).
Odhlienuje aj NAC(na Slovensku zname ako acc)
Na virusy su uzitocne rozne antiviralne, pripojim sem prispevok z temy herpes, ale tyka sa to vsetkych virusov:
Zvysovanie imunity zvnutra robi ovela viac proti vsetkym viralnym, vcitane herpesov, ktore mame temer vsetci v tele permanentne, nez vsetky mastickovania a specialne ozarovania zvonku. Virusy su v celom tele a objavia sa naplno, ked je telo oslabene. A nesposobuju len opar, ako sa mnohi naivne nazdavaju, ale aj poskodzovanie nervov(bolesti, depresie...), poskodzovanie sliznic(zapaly...)poskodzovanie zaludocnej sliznice, pankreasu, pecene atd, su aj jednou z pricin tzv. autoimunnych chorob(v spojeni casto s bakteriami a mykoplazmami)
Takze znova zdoraznujem, zvysujte si viralnu imunitu a kazdy by mal brat aspon selen, zinok a obcas probiotika, ti co maju viac problemov tj castejsie sa opakujuce prejavy(opar, pasovy opar, bolesti z roznych zapalov atd) si mozu vybrat s nasledujucich zoradenych zhruba podla ucinnosti
aloe vera(dlhodobo brane zvysi imunitu voci nielen virusom ale aj inym), l-lysin, vitamin C vo vacsich davkach, echinacea, baza, astragalus, GSE, oreganovy olej,collostrum, lapacho, extrakt z olivovych listov a chaparal(larrea tridentata)

Minimum, co odporucam kazdemu brat, ci zdravym, ci chorym je selen, zinok a probiotika.

filipko

Ahojte. Mam 4-rocneho syna a od malicka mame problemy v prechodnom obdobi(jesen-zima-jar)s kaslom a soplikmi. Liecili sme to kade jakymi sirupmi, navstevou alergologie, odbermi krvy. Ked bol mensi tak sa vacsinou potvrdilo pokles zeleza.Zelezo sme dali na poriadok. Vsetko bolo v poriadku pokial maly nenastupil do skolky. Od septembra 2008 sa zacal kolobeh -skolka kasel doktor, pobyt doma. Po styroch mesiacoch sa to yhorsilo tak ze zufalost nas donutila skusat kade co. Vysledky krvy u alergologicky boly vsetky v poriadku az na mierne znizenu imunytu. podotykam ze na vlastnu ziadost som dala robyt krvne testy na plucne chlamidie. Tie boli tiez v poriadku. Odisli sme s Imunoro, singularom- co je na pozastavenie zacinajucej astmy, sirupom aerius a sprejom do nosa chromohexal. Kasel maleho bol aj napriek tomu stale neznesitelny a bolavy. Stazoval sa na bolest v prsiach pri kaslani. Jeden znamy nam odporucil jednu pani co robi LYNFO TERAPIE. Ked zbadala moje dieta, sa zhrozila nad jeho stavom. Mne pri jej slovach bolo az do placu. Ponapravala mu cele telicko a dala lynfu do obehu. Po prvej terapii vyzeral syn uplne inak a v noci spal ako v bavlnke. Odopchal sa mu nostek hned na prvy krat. Je pravda ze stale pokasliaval no nebolo az take hrozne ako predtym. O tyzden sme sli zase na terapiu. Maly sa velmi tesil a pani s nim bola spokojna. Sice mal este zapal ale ze sa s toho dostane. Vsetko bolo v poriadku. prisla jedna sobota a nastaly zachvaty kaslu. Zase bolestive no a to uz bolo bez pomoci. V pondelok rano som sla k deckej doktorke poziadat o vymeny listok na RTG. Najprv ho zacala pocuvat, potom mu hned na ambulancii zobrala krv s prsta na sedimentaciu. Ta sa ukazala bez zapalu. No ze ona to nevid na RTG ked neni zisteny ziadny zapal. Chcela nas poslat zase na alergologiu s tym ze nech nam predpisu VENTOLIN inhalacny sprei. Ja som trvala v prvom rade na tom RTG. TAk sme sli. No a s RTG snimku znela diagnoza J12.9 Bronchopneumonia virusoveho povodu. Pani doktorka decka nemala slov ked sme prisli s vysledkom. Teraz liecime Bronchopneumoniu a o desat dni mame ist na kontrolny snimok. Mozno to vsetko bolo vyvrcholenie celeho zapalu ktory mal v telicku( po lynfo terapii.) TZV. skryty zapal. Pani terapeutka nam povedala ze maly mal v hlave hrce ako ceresne, velmi slabo mu fungoval imunitny system. No a pokial nie je lynfa v poriadku nemoze ani imunita fungovat tak ako by mala. Na terapiu mame ist koncom aprila a velmi sa tesim ja aj maly. Dufam ze broncho pneumoniu uspesne vyliecime a Pani Majka(terapeutka)nas da uplne do poriadku. Nedaju sa predsa robit zazraky za tyzden s tym co je 4roky zanedbane.