zvacsene lymfaticke uzliny u dietata

Príspevok v téme: zvacsene lymfaticke uzliny u dietata
siuxxienka

Moj 2,5 rocny syn ma zvacsene lymfaticke uzliny na krku, za uskom aj na hlavicke na oboch stranach v tvare hrasku, lekarka mu robila odborne krvne testy aj imunologiu a vsetky hodnoty mal v poriadku. Vybral jedny ATB, po tych sa mu ciastocne uzliny zmensili, ale stale ich tam ma. Pred rokom sme presne s tymito uzlinkami skoncili v nemocnici, ked mu na krku na jednej strane sa uzlinka zvacsila skoro na 5 cm. Robili mu vselijake testy a vsetko mal v poriadku, po vybrati ATB sa mu zmensili, ale stale tie uzlinky tam ma. Syn ma casto sopliky, kazdu chvilku je prechladnuty, moze to s tym suvisiet? Mate s tym niekto skusenost, stale ma to mata a nemozem kvoli tomu ani poriadne spat.....

martinkok

Môj syn má 5 rokov a tiež má zväčšené uzliny. Ja som už z toho na nervy. Každú chvíľu aj pokašliava. Robili mu krvné testy na toxoplazômu, citomegalovírus, VDN, vyšetrenie stolice, krvný obraz - všetko negatívne.
Práve sa chystám zavolať lekárke či by mu nemohli urobiť ešte nejaké iné testy. Naposledy mi však povedala, že asi je taký uzlinový typ. No ja neviem aj tak sa o neho strašne bojím.

nashira

Ahojte. my mame problem s uzlinkami od asi pol roka maly ma teraz 2,4 . najskor som sa tiez velmi bala . Zvacsene uzliny su priznakom , ze je nejaky infekt v tele ,alebo bol. Najskor som si vybavila vysetrenie ultrazvukom. Troska som ostala vystrasena , lebo mal vela uzliniek okolo celeho krku , ktore navonok neboli vidiet. Mal aj vacsie , ktore som videla. Nasledne na to sme boli na vysetreni v hematolgickej ambulancii kde mu zobrali krv a nic nezistili . Uzavrelo sa to ako zvacsene uzlinky po infekte. Chodime na obcasnu kontrolu na krv. Maly je alergik tak je to tak , ze byva casto chory a uzlinky sa podla toho ci je prave chory aj zvacsuju a zmensuju je ked mu je lepsie. urcite odporucam vysetrenie . Niekedy su detsk. lek. neochotní a treba si povedat. Urcite to stoji pre ten pokoj na srdci.

ria7

To naozaj ako pinpongova lopticka,take velke uzliny?Nase dieta to tiez ma,nas presvedcili,ze treba spravit biopsiu,bola negativna.

.....

Nechcela som napisat,ze nemal nic negativne,ale pravdaze ze nemal nic POZITIVNE.Na kontroly sme pravidelne s uzlinkami nechodili,ako som pisala,mali ich zvacsene skoro stale,ale ked boli prechladnute,alebo mali nejaky infekt,tak boli uzliny naozaj o dost zvacsene.

.....

Moje deti mali skoro cele detstvo uzliny na krku zvacsene,ked na nich isiel nejaky infekt,tak ich mali o dost vacsie,asi po dva krat sa nam stalo,ze ich mali velke ako ping-pongova lopticka,vtedy sme boli na prelieceni v nemocnici,no nikdy sa nic nezistilo.Do takeho 8-9 roku zivota bol uz potom pokoj s uzlinami a potom sa raz zase synovi stalo ked dosiel do puberty a zacalo sa mu vyhadzovat akne-dost velke zapalene vyrazky,ze sa mu zvacsili uzliny pod bradou.Ale to nemal vtedy tiez nic negativne,ani USG,lekarka to preliecila a bolo to zase dobre.Teraz v dospelosti je to uz dobre.Vekom sa to zlepsilo.

siuxxienka

Tak aspon ste ma troska ukludnili, snad to casom prejde a nebudem sa kvoli tomu strasovat a hlavne aby nenastali nejake komplikacie....
A chodili Vase deti aj na nejake kontroly, napr. tak raz za pol roka, alebo ste tie ich uzlinky sledovali, ci sa nezvacsuju a potom ste sli k lekarovi?

msaj

moja 9ročná dcéra má uzlinky tiež už roky na krku, všetky krvné výsledky má vždy v poriadku, len ich proste má. Vôbec nebýva chorá a minim.4roky nebrala žiadne ATB, ale je fakt, že keď je prechladnutá má ich trošku zväčšené, ja osobne mám tiež odmalička na krku uzlinky a teraz mám 10mes.dcéru a tá ich má na hlavičke za uškami, tej ešte krvné vyšetrenia nerobili, ale lekár ma ubezpečil, že je to v poriadku , tak neviem či ju chcem dať trápiť odberom krvi. občas baby skontrolujem, či ich nemajú aj niekde inde, ale inak to beriem, že ich jednoducho majú, neviem či je to dobre, ale hádam pokiaľ je ten krvný obraz v poriadku, tak snáď sa nemusím plašiť. uvidíme časom

.....

Pravdaze ze to suvisi so soplikmi a s prechladnutim synceka.Ako si pisala,boli mu robene vsetky potrebne vysetrenia,ktore dopadli negativne.Moje deti mali obidve od malicka problemy s uzlinami,mali ich vela krat zvacsene,chodili sme po vysetreniach,boli sme aj na ultrazvuku a vsetko bolo vzdy negativne.Taketo problemy s uzlinami mali priblizne do 8-9-teho roku zivota a potom to akosi spontanne vymizlo.