Krstenie .Pomoc !!!

luciaaa

Dnes sa krstia deti uz len preto, aby mali papier, ze su pokrstene. Nic sa uz nedodrziava. Teda niekde este urcite ano, ale vo vacsine pripadov je to len formalita. Je to smutne, ale je to tak. Aj moja kamaratka ide za krstnu a pritom este nie je ani pokrstena, tak si to teraz vybavuje. Cize bude mat len krst. Pritom nikdy v zivote nebola v kostole, ani neveri v Boha. Tak o com to je?

ja_ona

machulka006 ... ja nechcem ist na birmovku....a nikde som nenapisala ze chcem ist za ksrnu...ale nemozem sesternici povedat ze nejdem...Nie neviem aka je uloha krsneho rodica....

kordiaková

Kordiak,tak to zase poznám z mojej skúsenosti.V mojej rodnej farnosti nebola potrebná Birmovka,ale farár povedal môjmu manželovi,aby na birmovku išiel.Takže fakt som už mimo z farárov.jeden povie,že mäso v piatok môžeš,druhý že je to veľký hriech.

machulka006

máte v tom zmätok ľudia...
krstný rodič môže byť aj jeden...
pokiaľ viem, birmovka je potrebná, ale vporiadku, ak to pán farár vo vašej farnosti dovolil aj bez birmovky,jeho vec.
A mimochodom, ja_ona, nikdy by si nešla na birmovku , ale za krstnú chceš ísť, to má aký zmysel?
vieš aká je úloha krstného rodiča?