Neurologia?

Príspevok v téme: Neurologia?
soooonja

Ahoj vsetci,chcela by som sa s niekym poradit-moje problemy zacali pred par mesiacmi.Prvym priznakom bola unava,postupne sa pridruzovali dalsie,ako-zla koordinacia,celkova slabost,zavrate,pocit ako ked clovek vystupi z kolotoca-tocenie hlavy,zanasanie do stran,padanie hlavy,tlaky na hlave.Niekedy su to aj pocity celkoveho chvenia a s tym spojene busenie srdca.Co sa tyka bolesti,mam problem s chrbatom,inak nic.Mam pracu,pri ktorej vela stojim na jednom mieste a tak je dost neprijemne,ked pridu tieto priznakya muzem sa kazdu chvilu vyvalit-hrozne.Samozrejme,absolvovala som aj urcite vysetrenia,nejake ma este cakaju,ale to cakanie ma dost ubija.Niekedy problemy ciastocne ustupia,potom sa opat vratia.Som dost aktivny clovek,teda bola som,teraz sa snazim privelmi nepretazovat,lebo uz pri dlhsej chodzi sa to zhorsi.Jedine vtedy sa citim dobre,ked spim.Vedel by niekto pomoct,ci poradit,stretol sa tu niekto s podobnymi problemami?Dakujem.

viva13

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť - už pár dní mám bolesti krížov, brucha a nepríjemnú bolesť v sedacej časti. Také tŕpnutie,tlak, alebo trhanie v oblasti konečníka. Je mi to moc nepríjemné, no neviem si rady. Prosím, poradíte?

soooonja

Ahojky:)no co mam nove?Potvrdena hyperventilacna tetania na EMG a prave teraz v pondelok idem k svojej neurologicke,tak som zvedava,co bude dalej.Nieco som si uz o tom prestudovala,som pripravena bojovat:)aspon viem,co mi je:)Ale co sa tyka mojich stavov,raz sa citim hrozne,inokedy o cosi lepsie a stale sa to strieda.Doktorka mi povedala,ze ked pojde na mna taky stav,tak ze mam dychat do sacku,mozno to aj odskusam.V kazdom pripade,aj pre Teba Eleonora je asi dolezite byt v psychickej pohode a ventilovat stres.O tomto sa stale pise a vsetko sa to toci okolo stresu.Ja budem skusat doplnat Mg,Ca a B6 a uvidim.Tiez som rozmyslala,ze zacnem chodit plavat,chcem sa z toho nejako dostat,takze spravim,co bude v mojich silach.A Cokoladka-vdaka,ze si si spomenula.Drzte sa zienky:)A inak je fajn,ked clovek moze takto o tom s niekym popisat:))))

soooonja

Ahoj cokoladka,tak ja neviem,ano tie vysetrenia boli v poriadku,ale myslim,ze som dost citliva na hluk,co sa tyka tych usi-hlavne na lave ucho.Urcite to zvladnem,musim a budem priebezne informovat.Dakujem za podporu,dobre to padne.Majte sa pekne a nech sa dari v novom roku.

cokoladka898

ahojky...asi ti neostava nic ine ako vydrzat na termin vysetrenia EMG. Chcem sa ta opytat ci necitis nejake subjektivne tazkosti s usami?ale vlastne na krcnom si uz bola a ako pises vysetrenie vyslo v poriadku. Skus na to teraz nemysliet, aj ked je to velmi tazke. Skus si to nevsimat, nereagovat na to. Zamestavaj sa, rob to co ta bavi, aby ti cas rychlo ubehol a aby si sa drzala psychicky, lebo to je dnes dolezite. drzim palceky a potom daj vediet.

soooonja

Ahoj eleonora,ahoj tereza,ahoj cokoladka..no robili mi aj vysetrenia na stitnu zlazu a aj ked som trosku bleda-anemia to urcite nie je.Asi je to tazke diagnostikovat,urcite ma viacej ludi podobne problemy,ale..co je tazke je to,ze som este mlada-mam 29 rokov a je to dost velke obmedzenie.A eleonora-ked budem vediet nieco viac,urcite sa ozvem.Snad to dobre dopadne.

eleonora23

no tak to iste mam aj ja uz asi 10 rokov. diagnostika je slaba, absolvovala som len rehabilitaciu a nic sa nezlepsilo. Napis, ked budes mat vysledky. co Ti zistili, OK?

soooonja

No vies,ja tie vysledky zatial neviem,len som volala mojej neurologicke a nechcela,co je samozrejme,povedat mi to do telefonu.Mudrejsia budem v januari.Mne robili testy aj na mineraly a vsetko bolo ok.A co sa tyka tej psychiky,tak Ti poviem,ze pokial na mna nepride to tocenie,som v pohode.Ja som optimistka,velmi casto s dobrou naladou,aj ked mozno bolo nejake stresujuce obdobie a neprejavilo sa to vtedy,mozno to dolahlo na mna teraz a v takejto forme.Trosku asi posobim na okolie ako silna osobnost,ktoru len-tak nieco nezlomi,mozno nie som az tak citliva,neviem asi ani plakat a mozno je to chyba.Teraz sa samozrejme hocikedy zlaknem,ale to je asi normalne pri danych problemoch.