život v dvoch svetoch

Príspevok v téme: život v dvoch svetoch
willma

Ak máte niekto skúsenosti, môžete mi napísať, ako v začiatkoch spoznať schizofréniu? Ak človek žije v dvoch svetoch, ale rozoznáva rozdiel medzi realitou a fantáziou, ako zistiť, či ide o bežné bdelé snenie alebo ide o prejav duševnej choroby? Podotýkam, rozoznávam rozdiel medzi reálnym a tým druhým. Ale v hlave mám ešte jeden život, ktorý žijem paralelne s tým skutočným. Je toto normálne? Je tu ešte niekto s podobným osudom?

slovozabod

willma ako to myslis? lebo ja kazdy vecer ked si lahnem do postele taq zacnem fantazirovat.mam vymysleneho chlapca (neber to ako pubertalne veci) presne aj ako vyzera vsetky jeho vlasnosti a predstavujem si s nim zivot.stale kazdy vecer sa k tomu vraciam a pokracujem kde som vtedy prestala.....bojim sa ze mi z toho hrabne

delphia

...akoze to rodicia neriesia??? ona neuziva ziadne lieky??? panenky.... vsak tie stavy sa daju ukocirovat medikamentami

tiez

mojej kolegyni dcera ma schizofreniu,no ona skutocnost nerozoznava ked to na nu pride,vsetko povyhadzuje,napr.paplony epeda.skrinky skratka vsetko co dokaze vyniest.Co nedokaze tak to poskodi,napr.dorubala chladnicku mraznicku televizor a rodicom hovori ze to robia duchovia a ze si praju aby to vyniesli,tak tie poskodene veci potom vynasaju spolu ku kontajnerom.A este im vyhadzuje aj osobne veci oblecenie a skratka vsetko co jej pride pod ruku.Dokonca aj stravu,ci z mraznicky alebo z hrnca uvarene.Niekedy naleje do varenej stravy jar.Trva to uz vela rokov a neviem ako to riesia no uz rezignuju su unaveni z takeho zivota.Poznam to len z tochtohladiska,to vnutro celkom nepoznam.Je mi ich luto no mozu si za to aj sami,lebo to nejako zvlast neriesia.A este to dievca ma aj tetaniu.