Farba krvy

zaba

Ked si porezes zilu,zacne ti z nej vytekat tmavocervena krv,pretoze v zilach prudi odkyslicena krv. Pri poraneni tepny ti krv zacne striekat a je jasnocervena,pretoze je okyslicena.

technécium

nechcem sa tu s niekym hádať, ale prvá časť otázky znela čo ovplyvňuje farbu krvy, a je to len ten O2

hematolog

technécium no jeho otazku si pravdepodobne nepochopil ty.Pytal sa kedy je krv svetlo a tmavo cervena,nie tvoje odtiene.A sajnu o krvi mam urcite vacsiu ako ty.A bavime sa o ludskom organizme,dotycny nie je ameba ani rastlina.Ale skoda slov,happy new year.

technécium

no s týmto ti asi nepomôžem neviem ako to funguje na našich univerzitách, lebo nemám titul, ja som začal analytickú chémiu 15 rokov dozadu v Bs-strednú, a potom som nastúpil do práce v jednej farmaceutickej firme vo výzkume kde som si urobil 2 ročnú atestáciu na alkaloidy a toxíny to mi zaplatila firma, ukončené to mám preukazom, a potom som si v španielsku la coruňa robil ročný kurz na jedy, lebo teraz pracujem pre tú firmu na slovensku, a obidva tieto obory mám skončené platnými štátnymi skúškami, a oprávnenie nákupu, kontroly a manipulácie s nimi