vztah s vazne chorym clovekom

majka_

pozri kikulka, to co pises, moze byt pravda a nemusi. a ak je to pravda a sjuzka to len zapiera, tak je to jej problem. my mozme len dedukovat, z toho, co vidime...

majka_

a okrem toho... na mieste toho partnera mozes skoncit aj ty - nie si predsa nesmrtelna. a okrem toho... ak by si ty trpela neurofibromatozou, nechcela by si byt stastna?

majka_

nechcem sa hadat, ale spehujes ju? vies, ako sa citi? co ked odisla, lebo jej prislo nevolno? co ak sa dohodli, ze pojdu domov a ze si napr. spolu popisu cez pocitac alebo sms-ky? nie je vsetko take, ako sa zda na prvy pohlad. ty si si mohla mysliet, ze sa hanbi alebo ze jej je to neprijemne. ona to mohla brat uplne v pohode...

majka_

a este nieco sa ta opytam SJUZKA, ale nechcela by som, aby si sa urazila.

predstav si, ze sa vydas za partnera, ktoreho budes velmi milovat, nebudes si vediet predstavit zivot bez neho, budete mat spolu deti... proste budes si pripadat ako najstastnejsia zena na zemi. ale... pride okamih, ktory to vsetko zruca - nehoda tvojho partnera (ci na aute, alebo ho niekto zrazi alebo ja neviem co). a vysledok? tvoj partner nebude zit, len dozivat. nebude ti vediet povedat uz nikdy, ze ta lubi a ze si krasna, nebude schopny ta pozvat na veceru ci ti pripravit prekvapenie. praveze on bude ten, ktory bude potrebovat, aby si ho krmila cez hadicku, ktora by mu sla do zaludka. on by bol ten, ktoreho by si mala prebalovat a umyvat ho. takze chces povedat, ze by si s nim zila len z lutosti? za tu vsetku krasu a lasku, ktoru ste si darovali by to bola pekna odplata... a vedela by si, ze ma par mesiacov, mozno rokov zivota. AKO BY SI SA NA ZAKLADE SVOJICH PREDCHADZAJUCICH TVRDENI POSTAVILA K TEJTO SITUACII, KTORA JE MOZNA, ZE SA STANE? - i ked to neprajem nikomu.

sjuzka

ale jej to vadi, ked sla vonku tak po chvili odisla lebo jej bolo neprijemne. nechce nikam chodit pretoze sa hanbi

kikulka

vážne????fíha,ani nemám šajnu o čom tá choroba je???tak som ti našla ešte jednu tvoju tému,ale myslím,že sama vieš,ktorá to je a to že tu budeš hrať urazenú no dobre,ja sa ti vyjadrovať nemusím,aj tak ti povedia to isté aj ostatní,to že je niekto chorý neznamená,že je nemilovaný a že nemiluje!!!!ja len toľko a nebuď neprajná....šťastný nový rok a maj viac lásky k chorým,aby sa ti to nevypomstilo

majka_

ja kebyze idem von s partnerom, tak ma nezaujimaju pohlady inych ludi, ak toho partnera milujem. ved si predsa nezoberiem fotoaparat, aby som cvakala ludi, ktori sa na nas budu pozerat.

sla by som s partnerom von preto, lebo to jednoducho chceme obaja (nech je aj cely flakaty, cerveny, a neviem este aky) a preto, lebo ho lubim a chcem, aby sme spolu vyuzili svoj cas, ktory sme si vyhradili pre seba.

sjuzka

kikulka ty si nejaka velmi mudra, nie je to moja tema, nemusis sa vyjadrovat ked nechces. Skus si zistit nieco o tej chorobe a potom si skus predstavit ci by si dokazala zit s takym clovekom. Nemozem s nim ani nikam ist pretoze vsetci po nom hladia, nepocuje takze sa s nou nemozes porozpravat, len si s nou pises, ma rozne flaky, nadory po tele atd.