strach z pavúkov?

Príspevok v téme: strach z pavúkov?
emily258

Ahojte.Potrebovala by som Vašu raudu.Už som uplne zúfalá Párkrát za rok sa mi stane že načnem zo sna doslova vrieskať...uplne nahlas. Takto ked bývam doma je to v poriadku ale onedlho idem na intrák a tam sa bojím reakcie ostatných mala by som ísť k psychologičke?Vacsinou ma zobudí mama a preto si pamatám že sa mi vždy sníva o pavúkoch.Vždy som vedela že sa ich bojím ale že až takto ! a ked sa zobudím bojím sa ako ked človek pozerá úplne hrozný horor,hrozne sa vtedy cítim

terezka 1

Na to nepomože nič treba sa stym vyrovnat, ale sama to nedokažeš,ja sa hrozne bojim ryby a raz ma to tak chytilo že to musim chytit až som skončila u psychologicky verte cele sme to rozoberali a po čase to bolo lepšie čisto to neodišlo ale musim byt na to pripravena a hovorit si že to je len na obrazku ,treba sa na to pozerat a chovorit si že ona ti nič zlé nespravi ona je mala ,ty si velky oproti nej , ty ju možše aj zabit alebo pošliapat len si to treba v sugerovat,ja sa stym už trapim asi 30 rokov.

nikkkki

ja mam strach s pavukov odvtedy ked som sa v jedno rano zobudila a nasla som ho pri hlave na vankusi...bol velky, hruby a hnedy...strasne som sa zlakla a bala som sa ho vtiahnut do vysavaca....odvtedy sa bojim co i len malickych pavucikov mam hrozny strach...uz len ked si pomyslim ze som ho vtedy mohla v spanku aj zjest ...fuuuj

liana

Aj ja mam podobne pocity... nebojim sa hadov, mysi, ziadnych zvierat, ale idem zomriet, ked vidim pavuka. Zacne mi buchtat srdce... Dokonca nemozem ho vidiet ani v telke. Naposledy som citala nejaky casopis a bol tam vyfoteny pavuk. V tom okamihu casopis letel cez celu izbu a manzel musel tu stranku vytrhnut... nebola som schopna zobrat ten casopis do ruky. Pred spanim musim obzriet celu izbu, ci nahodou niekde na stene nie je pavuk. Velkost nerozhoduje... je to strasne a dost ma to obmadzuje, neviem co mam robit...

kikulka

emily no ja budem mať teraz v januári 21 a nemám pocit,že by sa to zlepšovalo =(..keď vidím pavúka až mi stiahne žalúdok,som hysterická,nie som ho schopná ani zabiť,tak kričím na tatka alebo priateľa a ak im utečie a ni do tej izby nevkročím pokiaľ ho nenájdu,asi to he detinské,ale ja sa nenormálne bojím...a ak môžem,dám ti radu,skús to na intráku udržať v tajnosti,lebo síce ja nie som na intráku,ale ešte na základke keď to zistili,tak mi ešte naschvál s nimi robili....no otras,nenávidííííííím pavúky

emily258

ja som taký typ ktorý má asi vždy nervy.....skúsim ten čaj...alebo som rozmýšlala aj nad takými upokojujúci tabletkami PERSEN....nemáte s nimi nejaké skúsenosti?

andy

Nemáš z niečoho nervy, nebojíš sa života na intráku, problémy v škole alebo tak. Myslím, že do snov sa ti to dostáva len pre tvoju nevyrovnanosť, skús sa nejako večer upokojovať - čaj na upokojenie nervov (môžem doporučiť, ja som sa po ňom prestala báť)....ak nič takéto nepomôže, skús psychologičku