fajcenie u astmatika

Príspevok v téme: fajcenie u astmatika
ronny

Skodi podla Vas astmatikovi fajcenie ak ma astmu,ktora je pod kontrolovou ta najlahsia diagnoza mal astaticky zachvt len raz v zivote a to z pelu a vyfajci tak maximalne 5 cigariet denne a ked citi ze sa zle citi dokaze si dat den prestavku viac sa to uz neda vydrzat ako jeden den ,aby sa mu zlepsil zdravotny stav?

Kýčera

Nie je astma ako astma. Tá Tvoja známa ju mala ako dieťa, a tie sa z toho zvyknú pri správne indikovanej liečbe,... dostať a záleží aj od druhu astmy, jej stupňa, počtu záchvatov,... A to si pamätá tú svoju liečbu, aj to, že "bola silná astmatička", veď bola decko, ľudia toho natárajú! Niektorým sa však záchvat spúšťa na psychickom základe - stres, plač, smiech,...Toto však je bronchiálna astma.

skusenost;

Tak moja znama bola silna astmaticka od detstva. Chodila po rôznych lieceniach, brala kopu liekov. V 17 rokoch zacala fajcit a ked isla po pol roku fajcenia na kontrolu, lekar nechcel verit vysledkom. Najprv jej vysadil polovicu liekov, neskôr vsetky. Teraz ma cez 50 rokov a stale fajci, dychacie problemy nema. Nedavam to ako priklad pre vsetkych, pretoze kazdy organizmus je iny. Ale nikdy nevies s istotou, co ti prospieva a co nie.

Kýčera

Tak len bafkaj ďalej, ak Ti to robí dobre, prečo by si sa obmedzoval? To je v pohode, aj Ty si zatiaľ v pohode, možno budeš bafkať ešte rok, dva, dovtedy ešte neumrieš. Ale potom už môže niečo nastať, ktovie?

0vecka

nj komu zalezi na zdravi ten prestane komu je to jedno ten neprestane...

kazdopadne ak si clovek co chce v zivote nieco dosiahnut tak by si mal prestat... ak nie tak ser na to....

Uhlistan

Ja mám astma broniachle a bafkám furt....ešte mi je aj lepšie...ide ma zaduisť a keď si pobafkám tak ma prestane dusiť.

Menka15

mam 15 a fajcim uz pomaly rok a dotiahla ma v tom moja sesternica ale je v tom hacok mam astmu a neviem ako sa mam tich cigariet zbavit Moji rodicia o tom nevedia lebo keby sa to dozvedely pod momentom by ma zabili...Bojim sa toho Uz ani nemam chut brat tie lieky uz som ich nebrala pomaly 4mesiace lebo wiem ze je to zbitocne denne vyfajcim 3 az 4 ale strasne sa Bojim ze to somnou bude zle poradte my nejako ako sa toho mam Zbawit prosim cakam nejaKu radu

hagen.

ronny ako ja ťa nepochopim. Astmatik a fajčiť? buď si ešte poriadny astmaticky záchvat nezažil, alebo ti je tvoje zdravie ukradnute. Ak máš ľahký stupeň astmy tak si kľudne fajči ďalej a za pár rokov sem napíš ako sa ti darí. Pmätaj však na to,ak už sa ti raz ta astma zhorši a zničí ti pľuca, potom už tie spreje môžeš aj žuť aj tak ti to nepomôže. Ja som ťažka astmatička, pred časom som skončila v nemocnici na kyslíku a tiež som si sama sebe nadávala,pre čo som si viac nedávala pozor. No čas sa vrátiť neda, keby sa dalo veľa vecí by som spravila inač!

jajkafr

ronny
takých ľudí nepochopím... ak má niekto zdravotný problém, prečo si ho chce ešte zhoršovať zlým životným štýlom? bez fajčenia sa žiť dá... ak povie alergik, ktorý má alergiu na potraviny, že si raz za čas dá nejakú potravinu, na ktorú má alergiu tak to beriem, ale ak povie astmatik, že fajčí tak si myslím, že je totálne blbý... a neváži si svoj život... ak máš ľahkú astmu tak to necítiš, ale nikde nie je povedané, že ľahká astma neprejde do ťažkej a mať astmatické záchvaty, sťažené dýchanie, kašeľ pravidelne aj napriek tomu, že užívaš silné lieky na astmu nie je nič moc...

zuz

Ano,som fajciarka a nechcem takto sama seba presviedcat,alebo ospravedlnovat.Je to hnus,ale v podstate to tak neskodi.Teda skodi,ale asi tak kao vsetko.Ako to co zjeme,aj na rakovinu trebars criev,zomieraju x ludi .AJ to co dychame,ti humusy z aut,v krcmach,z tovarni-myslite si ze cigarety su fakt az take skodlive oproti vsetkemu?Podla mna ani nie,len tu skodlivost moc reklamuju by som povedala.Neviem...