Ekzem

Príspevok v téme: Ekzem
charlotte

Peknyy Nový rok....odmalička trpím ekzémom,ktorý som ako malá mala po celom tele,moja detska lekárka mi to nejak zachranila a tak teraz v dospelosti mam len na oboch nohach,v lete vidno velke biele flaky len,ale cez zimu to mam zapalené a štípe to,ked chcem zobrat kratke saty tak nemozem pre ekzem velmi sa hambim,vyskusala som uz asi vsetko od hormonalnych kremov az po sol z mrtveho mora,ktora mi to vystipala do krvi :(...nepoznáte este nejakeé dobré domáce triky na ekzémy ktoré pomahajú?

Súvisiaci obsah

Ivka 1

Vankúš - paplón s obsahom aloe , to môže byť celkom zaujímavé ale aloe je potrebné užívať vnútorne dlhodobo, aplikovať na postihnuté miesta - kvalitné aloe krémy.
Príčinu väčšiny kožných problémov je potrebné hľadať v zlom trávení a následne v zlom vstrebávaní živín. Skúste okrem aloe užívať probiotiká + omega 3 a 9 nenasýtené mastné kyseliny. Pomôcť môžu aj krémy s obsahom síry.Je však potrebné vydržať minimálne tri mesiace, kým sa to dá aspoň trošku do poriadku. Zo začiatku sa stav ekzémov dokonca zhoršiť , je to spôsobené čistením organizmu od nečistôt ale postupne sa to bude zlepšovať.

IvanaTT

Ja bojujem s ekzemom od malicka ale je to marny boj tak som sa ho snazila aspon zmiernit a dost mi pomohlo ked som si kupila vankus a paplon v ktorom je streknute aloe vera, nedávam nan obliecku a moj ekzem sa zmiernil, ekzému sa totiz uplne zbavit asi ani neda

Nika_nika

Morská voda zaberá ale nie z Mŕtveho mora - to stav ešte zhoršuje. Ja chodím každý rok do Chorvátska a na ekzém mi to krásne pomáha. Alebo skús morskú soľ na domáci kúpeľ

Nataly5

Kozmetika protopan - Local Cream ale pravidelne premasťovať. Na zapálené miesta, ktoré svrbeli mi pomáhalo aj prikladanie vylúhovaného čierneho čaju alebo ľadové obklady na upokojenie