Problémy so spánkom dieťaťa

Príspevok v téme: Problémy so spánkom dieťaťa
helka

Ahojte,mám taký problém, že mám 16 mesačného syna, ktorý sa v podstate od narodenia budí minimálne 6x v noci, ešte ho kojím,niekedy sa len nacicá a spí ďalej,ale niekedy len tak plače,myslela som,že to po roku prejde,ale akosi sa to nezlepšuje,niekedy už idem len na zotrvačník,lebo ani cez deň toho veľa nenaspí,najviac dve hodiny,ináč je zlatý,nie je ani nervózny,ani zaplakaný,ďakujem vopred za rady a skúsenosti

ivetka

Dobra rada hladkat,ale moja mala bola taj noci hore od 1-2hod.tak ju hladkajte.A rano vstavame do skolky.Tak co s nou robit?

dd

hm..tak mi napada, je jedna vraj zazracna metoda na uspanie dietata, ide o hladkanie po hlavicke smerom odzadu k cielku az po koniec nosteka..neviem k tomu momentalne nic vygooglit, citala som to uz velmi davno.na niektore deti to vraj funguje perfektne, na nasu malu ani moc nie, na nu vacsinou cuckanie :).

malemaciatko

no ja sice dieta nie som, v noci som sa budievala, od kedy spavam s kocurom nebudim sa, cim to bude ze:)..ale inak skuste babatkovku masaz na cielku jemne poklepkavat na upokojenie od obocia hore, na moju neter to zaberalo, niekedy aj levandulovy olejcek je dobru pouzit..vela zdaru a sladke sny:)

dd

ja netvrdim, ze tomu neverim, nedrzim sa toho ako "biblie", ale ani to nechcem vyvracat :).o tom topiacom sa je to pravda..:) drzim palce, aby syncek zacal cim skor dobre spinkavat a Ty si si mohla konecne oddychnut!

dd

inak helka, este jedna taka perlicka, o ktorej sme vcera vecer s manzelom premyslali..momentalne byvame v byte svokrovcov a oni tu mavali 2psov, spavali v tej izbe, kde spavame my a manzel sa tak pousmial, ze oni spali snad v kazdom kute tej izby, takze neviem, asi tam nemame zle geopatogenne zony :D a dokonca spavame hlavou na juh..cim nechcem tvrdit, ze geopatogenne zony su hlupost, mozno su niektori ludia na to citlivejsi..

helka

No dievčatá veľmi ste ma nepotešili,ale aspoň vidím,že to nie len môj Jakubko je taký"spáč".Ja som si na vianoce priala jediný darček,a to aby aspoň jednu noc prespal bez prebudenia,ale asi som nebola dobrá tak mi to Ježiško nesplnil. Chcem sa ešte opýtať mogeny,či neexistuje iný spôsob okrem tých mačiek a psov,ako zistiť,kde sa mu bude najlepšie spať,on v postieľke nespí, neviem si predstaviť,že by som každú noc mala ešte aj z postele toľkokrát vstať,takže je s nami na posteli,ďakujem

dd

ja sa s Vami tiez podelim o skusenosti..moja sestra bola tiez dobra cez den, cosi aj pospala, ale nebola to ziadna slava.ale co zazivala moja maminka v noci, to nezelam nikomu.. velmi caste budenie - musela s nou spavat v kuchyni, aby sa moj ocino aspon trocha vyspal..do svojich cca 6rokov neprespala jedinu celu noc, bola dojcena do 2,5roka a od cca 1,5roka sa pytala na nocnik, cez den aj v noci..
nasa mala je troska iny pripad..ma vyse 1,5roka.od narodenia je to tiez velmi dobre dieta, do pol roka sme ani nevedeli, co to je plac.mala vselijake obdobia, hlavne ked sa jej tlacili zubky, tak to so spankom bol des.do pol roka mi aj prespala par celych noci, ale uz tak okolo roka sme celu noc neprespali..budievala sa kedysi aj 7-8krat za noc(niekedy aj viac), teraz je to uz lepsie - ide spat vecer okolo 8., spi cca do 8. a zobudi sa tak 3-4krat,cez den spi cca 2hodiny, stale je dojcena.od 1roka a 4mes.sa mi pyta cez den na nocnik, na spinkanie ma este plienku.pred vianocami sa jej tlacili ocne zubky, no to bolo nieco priserne..chodila neskoro spavat, v noci sa budievala velmi casto a cez den tiez vela nenaspala a bola preto aj nervoznejsia.

adriana

ahoj helka,ja mam 11 mesacneho syna a rovnaky problem...odkedy sa mi narodil nikdy mi nespal celu noc,budi sa aj 8 krat za noc...detska doktorka mi povedala,ze niektore deti nepotrebuju spat vela,ale teraz mu predpisala kvapky na odreagovanie,mozno mu pomozu,cez den spinka tiez malicko aj napriek tomu,ze je stale v pohybe a unavi sa..ja uz tiez nevladzem v noci vstavat,ale inak sa neda...uz som povedala,ze ked pride noc,kedy mi ju prespi celu,na ranajky si dam sampanskè...